декоративни храсти

Публикувай отговор
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7270
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 713 пъти
Получил благодарност: 1285 пъти

Re: декоративни храсти

Мнение от ljuboznatelna »

Аууу, какви разкошотии показвате! Мимка, хемерокалисовата полянка е невероятна! Радвам се и за будлеите ти и знам какви още огромни отрупани със цвят могат да станат! А декоративния нар, освен че има декоративен цвят, по нещо отстъпва ли на другия? Гледам, бая дръвче си е. Направо се влюбих в него. А какъв голям цвят! Аз така и така узрял напълно нар не можах да ям за толкова години, поне да ми беше такъв кичест :)

Лоницерата е страхотна и липсата на аромат се компенсира от постоянния цъфтеж, не като другите по веднъж. Много акари и мана хваща. Моята умря от някакви гъби (и на това е податлива) и наскоро си взех нова.

Рибеса си е червен касис, калината е друго според мен. Ако знаех, че става такъв хубав храст с тия блестящи гроздове, щях да му отредя централно място, не да го сбутам при зеленчука. На вкус ми идва твърде кисел и предпочитам черния касис.

Имах един касис, който садят по парковете, той не дава плод, но есента листата му стават пурпурно червени. Обаче го прежалих , защото на негово място насадих роза, реших, че не си струва да го отглеждам за седмица красота есента. Не за друго, ами място нямам.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31649
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 977 пъти
Получил благодарност: 2230 пъти

Re: декоративни храсти

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Малкото будлейченце от Тутти - светличко с жълтичко оченце. :dovolen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5590
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1662 пъти
Получил благодарност: 1827 пъти

Re: декоративни храсти

Мнение от Тутти »

Сладурче е. Сега ще става тлъстичък. Догодина по-едричък. :liubov:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31649
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 977 пъти
Получил благодарност: 2230 пъти

Re: декоративни храсти

Мнение от Мария Николова »

Тутти, стигнах до решението, че за сладурчето ще е най-добре него да преместя на място, където ще може да се шири след 1-2 години. :daaa:
То най-леко ще понесе местенето. :daaa: На пролет.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 235 пъти

Re: декоративни храсти

Мнение от Breda »

Физокарпус Darts gold

Изображение

Изображение
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4885
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 338 пъти
Получил благодарност: 278 пъти

Re: декоративни храсти

Мнение от Di_Va »

Бреда, от колко време имаш този физокарпус? Любопитно ми е колко висок става, че имам един с тъмни листа, който се налага да режа доста поради многото други неща, сложени крайно недалновидно, в близост, а ги харесвам, че са красиви и непретенциозни храсти.
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 235 пъти

Re: декоративни храсти

Мнение от Breda »

Di_Va написа: Сеп 12, '18, 16:07 Бреда, от колко време имаш този физокарпус? Любопитно ми е колко висок става, че имам един с тъмни листа, който се налага да режа доста поради многото други неща, сложени крайно недалновидно, в близост, а ги харесвам, че са красиви и непретенциозни храсти.
Засаден е този май,взех го от Нановски,доста развито и гъсто храстче,бързо расте,дават го по-нисък от Дябло ,който е насаден до него,доколкото четох към 1,5 -мах 2,00,докато Дябло става към 3 метра,поне толкова беше другият ми,който умря при преместване .Впечатленията ми са ,че тъмният расте доста по-бързо,беше малка клечица,засаден през март,сега е с едни шишове 1.80 м.Харесвам Голд като гъсто храстче,а Дябло с шишове на фонтани.Искат много вода.
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4885
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 338 пъти
Получил благодарност: 278 пъти

Re: декоративни храсти

Мнение от Di_Va »

Благодаря :tzvetentze: , ти ще го мисля по-нататък, първо ще поразмест и после ще видя какво ново да разположа.
Аватар
tsvetina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1600
Регистриран на: Мар 16, '12, 15:29
Дал благодарност: 13 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: декоративни храсти

Мнение от tsvetina »

Снимах преди повече от месец тези калини, за да ви ги покажа /дано не съм го направила вече и не се повтарям ;) / Три дървета, с червени лъскави плодчета на цели гроздове, натежали надолу. Някои от листата вече бяха започнали да се обагрят в червено. Това обикновена червена калина ли е според вас??? Имам три обикновени в двора, още са малки храсти,дано и те станат някой ден толкова красиви!

Изображение
незабравка

Re: декоративни храсти

Мнение от незабравка »

Мария Николова написа: Юли 18, '18, 14:07 Каира, ама тя наистина е двуцветна!!! :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Решила съм да опитам вкореняване на будлея - като дървовидния хибискус и розата. И да направя отвод като завърши вдървяването на кората.
Не може само от семена да се размножава, трябва да може и вегитативно. :daaa: :mrgreen:
Meрка,няма нищо по-лесно от вкореняване на будлея от резник,най-добре се получава с пролетни априлски .
Имам вкоренени от тази двуцветната резничета -Flower Power .
Дай ми адрес на лични да ти изпратя една подарък . :dovolen:
Пъ како някой иска резници да ме подсети догодина март като подрязвам моята.
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”