декоративни храсти

Публикувай отговор
незабравка

Re: декоративни храсти

Мнение от незабравка »

При тези променливи температури най-смелите храсти разтвориха плахи цветчета и сигурно се чувстват в оранжериите като в критическа :D -денем жарки вълни,нощем силно студени.
http://nezabravkaflowers.com/produkt/la ... edelweiss/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://nezabravkaflowers.com/produkt/ha ... nt-jelena/" onclick="window.open(this.href);return false;
Първи беше каскадният розмарин :P
Изображение

Изображение


Изображение
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: декоративни храсти

Мнение от Margaritenia »

Незабравче, този каскаден розмарин не мръзне ли? Аз имах стандартен, но миналата зима загина геройски, мн му беше хладно, та се наложи да го изкореня, а беше много хубав и миризлив:)
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
незабравка

Re: декоративни храсти

Мнение от незабравка »

Margaritenia написа:Незабравче, този каскаден розмарин не мръзне ли? Аз имах стандартен, но миналата зима загина геройски, мн му беше хладно, та се наложи да го изкореня, а беше много хубав и миризлив:)
Мръзне,Марги,даже и при мене 2 пъти ми измръзна въпреки,че го затрупах с дебел слой мулч от борови кори.По-чувствителен е на студ от обикновения храстовиден.,който си живее безпроблемно по морето.Иначе касакадния е компактен,не прави голям корен и изглежда чудесно във висяща кошница или в сандъче с други сухолюбиви билки или цветенца летни.Зимата изкарва в оранжерията на -5-8 градуса,но може да се държи и на кухненския прозорец с по-умерено поливане.Имам го от Ачката -mugofrodo.Като го подрязвам напролет,мога да изпратя резници,ако някой иска да си го завъди.лесно се вкоренява в смес от торф и пясък. :daaa:
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: декоративни храсти

Мнение от Margaritenia »

Много ми харесва, но не е за мен...саксийни все още не гледам, а и ние не сме на село през зимата...
Благодаря за отговора:))))
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31649
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2233 пъти

Re: декоративни храсти

Мнение от Мария Николова »

На вниманието на софийските форумни другарчета. Бягайте де се видите с Дени и с още 30 девойки. Батериите, фотото! Чакам снимки от вас. :mrgreen: :ieeee: :ieeee: https://forum.hobbykafe.com/viewtopic.p ... 16#p797016" onclick="window.open(this.href);return false;
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 770
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 113 пъти
Получил благодарност: 25 пъти

Re: декоративни храсти

Мнение от maranta »

Мили другарчета :tzeluvka: , моля за съвет :dovolen:
Искам да засадя край оградата към съседите няколко средновисоки храста(ок. 2м), но не мога да преценя :hmmm:
Харесват ми тези бодливите(не е наложително, нямам предвид жив плет) - берберис, пираканта, японска дюля... И други ми хванаха окото, но са ми непознати и само по описание изобщо не мога да си ги представя как ще изглеждат там наредени...
А да! Мястото е пред входната врата, виждам го постоянно :dovolen: Четох, гледах, обаче избщо не съм сигурна, че ще се справя без помощ :angel2: Дълго е ок. 5 метра, до обяд е сянка(от навеса на съседа), а следобяд си пече яко. Влажно е. На ширина мога да им отпусна около метър. Точно за това място не искам иглолистни.
Препоръчайте ми нещо непрефърцунено и все пак красиво :nod: За всякакви акъли и подсказки ще съм благодарна :tzvetentze:
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: декоративни храсти

Мнение от libra »

Вейгела,има доста разновидности,вкл вариагатни.Последната май е по-чувствителна,защото моята такава я попрецаках.Реже се смело и се поддържа в размер ,който те устройва.Цъфти продължително ,повтаря лятото.
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 770
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 113 пъти
Получил благодарност: 25 пъти

Re: декоративни храсти

Мнение от maranta »

Благодаря ти, Либра :gush:
Вайгелата е красива, но май четох, че е за слънчево място. А тук има само силно следобедно слънце, около 4-5 чАса. На пиракантата дали ще и бъде достатъчно :hmmm: Нея мога ли да я режа смело или си има специфика :?:
Много се надявам и на други предложения :angel2: Много красиви градини показват съфорумците, не са едно или две райските кътчета :liubov2:
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5591
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1665 пъти
Получил благодарност: 1827 пъти

Re: декоративни храсти

Мнение от Тутти »

Пиракантата е вечнозелена, пролетта цъфти обилно, после прави красиви плодчета и цяла зима ги запазва. Непретенциозна, издържа на засушаване. Можеш да я режеш както ти харесва. Щом целогодишно ще я виждаш, ще е хубаво зимата да не гледаш само голи клони. Само трябва да се следи да не се разраства настрани, много мощно нараства. Пиракантата търпи засенчване. Няма да сгрешиш.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31649
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2233 пъти

Re: декоративни храсти

Мнение от Мария Николова »

Орловият нокът цъфти ароматен, цяла пролет и в жегите. Есента до зимата спорадично. Но зеленее и след -18 градуса тази зима.
Дъждът го полива. ; )
Иска само мрежа, по която да се увиват стеблата. Стеле се и се вкоренява по земята - иска ограничаване.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”