Люляк (Syringa vulgaris L.)

Публикувай отговор
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Люляк (Syringa vulgaris L.)

Мнение от Daniela Pargu »

На снимките са с кичести цветове,много ми харесаха и на мен!Който и да вземеш хубави са! :ieeemyzh:
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13525
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 157 пъти
Получил благодарност: 257 пъти

Re: Люляк (Syringa vulgaris L.)

Мнение от kim »

:tzvetoman:
Изображение
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
mj77
Кафе с мляко
Мнения: 298
Регистриран на: Фев 8, '16, 14:32
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Люляк (Syringa vulgaris L.)

Мнение от mj77 »

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Люляк (Syringa vulgaris L.)

Мнение от Dewina »

Люлякови съкровища:
"История русской сирени. Памяти Колесникова"
"Великолепная семерка" - най-добрите световни сортове (със снимки и описание), избрани от международно жури-експерти.

Tuk: http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.ph ... 95#p732768" onclick="window.open(this.href);return false;
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Люляк (Syringa vulgaris L.)

Мнение от Dewina »

Руски сортове, посветени на Победата 1945 - много от тях по невнимание, нехайство изгубени...Страхотна колекция...много ме вълнуват :sheart: тези сортове, носещи имена на достойни, знаменити хора, на военни събития и битки, на руски символи...

" onclick="window.open(this.href);return false;
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Люляк (Syringa vulgaris L.)

Мнение от Виола »

Поглед от моя прозорец
Изображение
И белият ми люляк
Изображение
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Люляк (Syringa vulgaris L.)

Мнение от venetka70 »

Втора година крада издънки от двора на дядо поп и баба попадия от село от ей този люляк.
Изображение
Миналогодишния ми опит претърпя провал. Дано тази година двете откопани клончета да се прихванат, че съм обещала от него на МГХ.
Много идиотско от моя страна, че не го снимах на дръвчето, ама сега е късно. Снимката е на пренесено клонче с цвят до Пловдив и снимано на невероятно шарения ни плот, та малко е трудно да се види за какво иде реч.
Цветовете са огромни, кичести, силно ароматен е. Пъпчиците от цвета докато са затворени са в лилаво, при отварянето преминават към наситено розово, а с времето избеляват.
Миналата година някой го беше определил като Красавицата на Москва, но имам съмнения, че не е. Поне това, което открих като снимки на Красавицата на Москва в интернет изобщо не отговаря на въпросния, краден люляк. Та ви моля, ако някой го разпознае / въпреки лошата снимка / да каже що за чудо е това.
Ако не се прихванат издънките и тази година, ще пробвам да го търся из поръчките някъде. То място няма, ама това е голяма разкошотия и все ще го сместя някъде.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Люляк (Syringa vulgaris L.)

Мнение от libra »

Дано да се хване,но ако не-третия път вземи издънка докато е на листни пъпки.Сега е хладно,може да ти провърви. :stiskam:
Из наше село има /във всеки двор/ тъмнолилав,едър,от завист ми се вижда и кичест.Но не иде да заимствам.
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Люляк (Syringa vulgaris L.)

Мнение от venetka70 »

libra написа:Дано да се хване,но ако не-третия път вземи издънка докато е на листни пъпки.Сега е хладно,може да ти провърви. :stiskam:
Из наше село има /във всеки двор/ тъмнолилав,едър,от завист ми се вижда и кичест.Но не иде да заимствам.
То хубаво да взема като е на листна пъпка, ама дворът на дядо поп е на 6 часа път от мен и когато си ходя за нещо друго тогава си крада по нещичко от там.
Ще им бая на тия резници да се прихванат, пък каквото стане.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Deleted User 1445

Re: Люляк (Syringa vulgaris L.)

Мнение от Deleted User 1445 »

Вени, ха дано :stiskam: да се хванат
Pink Perfume, много трудно му докарвам снимка, малък е/лаленца Джеймс Ласт до него за сравнение/ и ухае страхотно, само първия цъфтеж е толкова обилен

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”