Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Публикувай отговор
Аватар
Polin
Кафе машина
Мнения: 4429
Регистриран на: Ное 15, '15, 20:55
Местоположение: гр.Летница,обл.Ловеч
Дал благодарност: 2039 пъти
Получил благодарност: 952 пъти

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от Polin »

hosta127 написа: Апр 7, '19, 17:02 Поли,това оная глициния ли е или нова? Не виждам опората която беше като чадър, моята- твоята , още не ще да цъфти , но стана доста висока сега реже ли се горе като стигне необходимата височина , само пуска листенца ...едни мънички още ... :hmmm: ториш ли я ?
Да Нели, онази е :lol: . Но махнахме старата подпора :dovolen: , Като цъфне хубавичко, ще я снимам цялата.
Не съм я торила въобще.
Аватар
JuliS
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1700
Регистриран на: Мар 17, '10, 15:53

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от JuliS »

Така и се зарадвах , че като пропусна миналата година, тази се отрупа с пъпки цветни... Уви двете много студени сутрини са си казали думата днес установих че всичко е умряло и изсъхнало. Има само 2-3 пъпки които открих да им няма нищо.... Чак не вярвам че се е случило... Същата нощ умря един татул и две мушката.... Ама всичките пъпки на глицинията... Много ми дойде
"Възрастта е без значение , когато носиш слънцето в себе си!"
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от hosta127 »

ама Поли ,така без подпора ли ще стои, защо я махнахте , изглеждаше много добре ,не че сега нее но даали може така да стои няма ли да падне ?
Аватар
Polin
Кафе машина
Мнения: 4429
Регистриран на: Ное 15, '15, 20:55
Местоположение: гр.Летница,обл.Ловеч
Дал благодарност: 2039 пъти
Получил благодарност: 952 пъти

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от Polin »

Julis, Много съжалявам за твоята :snif:

Нели, понеже късно се сетих за този начин да я подведа и да се оформи като дръвче, преди ...години се
запънах и сама си забих в земята един по-якичък винкел( такъв намерих :lol: ). Но с течение на времето глицинията
взе да натежава и подпората се оказа нестабилна. Сега с ММ сме сложили нещо временно,...мислим все още как да я стабилизираме.
Лошото е, че "стволът" й се е наклонил.
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от hosta127 »

а, как се подвежда като дръвче, моята за сега е вертикална но много тънки стебла, оплетени са но от тежестта се смъкват поо опората и се получава нещо като смъкнат чорап :mrgreen: ,утре ще ти я снимам да ми кажеш като да правя докато е време :gush:
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7650
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2111 пъти
Получил благодарност: 1187 пъти

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от pepelqshka71 »

Хоста виж моята. И аз така я оплетох и поведох по колче, като привързвам на по гъсто и по стегнато. Напролет свалям старите връзки и привързвам наново, защото стеблото нараства. Условие е да сложиш здрави опори, защото моята вятъра я събори със все кола, затова сме заковали основния кол със спомагателен за барбекюто. Снимката е от миналата година.

Изображение
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7650
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2111 пъти
Получил благодарност: 1187 пъти

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от pepelqshka71 »

Ето я отпред. Сега съм я подвела за сянка по асмалъка докато пораснат лозичките. После ще я резна да си стане на кръгло дръвче.
Изображение
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
hosta127
Кафевар/ка/
Мнения: 797
Регистриран на: Мар 31, '17, 21:50

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от hosta127 »

Ау, че красива !!!
pepelqshka71 , много ти благодаря за нагледно представената красавица , ще се постарая и аз така ....

Много красива изглежда! :tzvetentze: :tzvetoman: :gush:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31644
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 967 пъти
Получил благодарност: 2194 пъти

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от Мария Николова »

mimivd написа: Апр 4, '19, 13:43 Прекрасна е! И толкова рано зацъфтялаааа!
Мария, ти правиш ли и резитба?
Резитба? :sthinking: Май да. Режа ниските й клони - да не ми развалят прическата и да не ми извадят очите. :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от mimivd »

Благодаря ти, Мария! И аз май така ще фризирам моята, щом цъфти независимо от резитбата няма много да и се старая.
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”