Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Публикувай отговор
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 231 пъти

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от Breda »

Ааа,не за сянка е чадърът,просто ми се стори,че с тази стойка по-лесно ще поддържам форма,видях в Балчик така оформена текома на самоделна стойка и откраднах идеята.Иначе ми е ясно,че чадърът ще го загубя с порастването и,на всичкото отгоре на етикета беше бяла,пък излезе синя и някак простичка,за капак и жълти листа,та ще видим докъде ще се разбираме с нея
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от shoshy »

Това със стрелбата сега го чувам :o .
Моята я чакам четвърта година да цъфне - е не ще :mrgreen: . И тази пролет пропусна. Ама ако ще ме стреля и събаря перголата, вече се замислям кое е по-доброто.
senioraDi
Kафенце
Мнения: 10
Регистриран на: Юни 5, '18, 11:14
Местоположение: София

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от senioraDi »

Здравейте,

от този уикенд съм горд притежател на лилаво-бяла глициния. Дано успея да не я уморя. Пресадих я веднага както си му е реда, полях я, но ме притеснява следното - по върховете на две нови разклонения се появиха жълти листа, а днес няколко от тях вече бяха изсъхнали. Знам, че май и преди се е писало във форума по този повод, но нямам време да изчета всички страници. Какво означава това, нормално ли е и какво да направя, за да предотвратя загиване на растението?

Благодаря педварително!
Силвия Недкова
Kафенце
Мнения: 7
Регистриран на: Юни 6, '18, 14:31

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от Силвия Недкова »

senioraDi написа: Юни 5, '18, 11:23 Здравейте,

от този уикенд съм горд притежател на лилаво-бяла глициния. Дано успея да не я уморя. Пресадих я веднага както си му е реда, полях я, но ме притеснява следното - по върховете на две нови разклонения се появиха жълти листа, а днес няколко от тях вече бяха изсъхнали. Знам, че май и преди се е писало във форума по този повод, но нямам време да изчета всички страници. Какво означава това, нормално ли е и какво да направя, за да предотвратя загиване на растението?

Благодаря педварително!
И аз се присъединявам към въпроса. Моята глициния е вече на 3 години, от миналата година се изкатери по арката на максимална позволена височина, още не е цъфтяла. Но тази година изсъхват със стремителна скорост листата ѝ и не знам как да противодействам.
lisunger
Kафенце
Мнения: 37
Регистриран на: Авг 23, '17, 16:01

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от lisunger »

Здравейте.. реших да се прехвърля при познавачите на глицинии..
Това на снимката глициния ли е според вас?

Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от Мария Николова »

Боя се, че ще те разочаровам, lisunger .
До колкото виждам, растението е с още не вдървено стебло, няма никаква опора и стои право.
Като лиана, глицинията предпочита да лежи на земята, или да се увие около някаква опора.
Но нека и други да кажат, може да греша. :daaa: :mrgreen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7593
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 1873 пъти
Получил благодарност: 1003 пъти

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от pepelqshka71 »

Мария Николова написа: Юни 7, '18, 17:56 Боя се, че ще те разочаровам, lisunger .
До колкото виждам, растението е с още не вдървено стебло, няма никаква опора и стои право.
Като лиана, глицинията предпочита да лежи на земята, или да се увие около някаква опора.
Но нека и други да кажат, може да греша. :daaa: :mrgreen:
И аз така мисля. На мен ми прилича на акация.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
lisunger
Kафенце
Мнения: 37
Регистриран на: Авг 23, '17, 16:01

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от lisunger »

Благодаря, момичета.. всичко е напълно логично. Май трябва да се отърва от това дръвче..
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от renimoss »

Не е акация, сакън не го бастисвай :!:
Акацията (Robinia pseudoacacia) има бодил в основата на всяко листо, дори на младите стъбла и листата са разположени последователно. Твоето растение е различно. Може би е изсъхнал твърде младия прираст заради стрес от местенето, но вероятно долната, по-вдирвеняла част ще оцелее :daaa:
nuni
Kафенце
Мнения: 13
Регистриран на: Мар 13, '13, 08:43

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от nuni »

здравейте, аз имам същите, купувани от интерет уж за вистерии. Вече трета година чакам да цъфнат, но растейки все по-молка ми приличат на вистерии, до година може и да не ги изкореня :snif:
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”