Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Публикувай отговор
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5595
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1670 пъти
Получил благодарност: 1837 пъти

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от Тутти »

Breda написа: Апр 19, '19, 17:48 Миналата година се помъчихте да ме уплашите с агресивния растеж на глициниите :D ,като ви показах ето тази моята,засадена пролетта на 2017,за една година не мръдна изобщо,ама изобщо,пусна два цвята обаче пролет 2018



През миналия сезон не порасна дори със сантиметър!!! Ама едно клонче поне да беше пуснала.Не! Ето я сега,същата си е,само дето има много,много цветни пъпки.То не бе оборска тор,то не бе яра мила,то не бе желязо,че жълтееше,не и не,не расте,кога ще ми става дърво не знам :lol:

Скоро ще стане 2021 година. :tzvetentze: И тогава си представям как ще напишеш във форума как изведнъж е тръгнала бясно, неудържимо, цъфти, хвърля клони по покривите. Това е най-агресивното и могъщо растение, което аз познавам. Истинска лиана. Сега като се замислих, на четвъртата година тръгнаха мощно моите глицинии. Режа през март, през юни, през септември и пак нещо пропускам. Шушулки чистим непрекъснато, и много пак пропускаме, а като почнат да се пукат и да хвърлят семената, никой здравомислещ не може да стои наоколо. Трещи и стреля хаотично. Ама да не те плаша, времето върви. :tzeluvka:
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от shoshy »

pepelqshka71 написа: Апр 19, '19, 18:42 ...
Шоши, ще цъфне догодина. Моята на 6-тата година цъфна - Е-трябваше да е бяла, нооо :oops: лилава излезе. Миналата пролет си купих бяла от Нановски с уверение, че е бяла и тази година ще цъфне - нъц, направо листа тръгнаха.
А дано :stiskam: цъфне и то правилния цвят.
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от Margaritenia »

Тутти написа: Апр 19, '19, 21:26 Режа през март, през юни, през септември и пак нещо пропускам. Шушулки чистим непрекъснато, и много пак пропускаме, а като почнат да се пукат и да хвърлят семената, никой здравомислещ не може да стои наоколо. Трещи и стреля хаотично. Ама да не те плаша, времето върви. :tzeluvka:
Мдам, съгласна съм с Тутти напълно! Ако има нахалник сред декоративните растения, то това е тя, Глицинията:)))))))))))) Тръгва накъдето си иска и когато си иска, произвежда огромно количество боклук също така! И аз режа 3 пъти в годината, тъй като шумата, която произвежда става като мини могилка под нея! Имах 6, слава на Господа, вразумих се и извадих 4! :lol:

Бреда, не й се тревожи на твоята, ще порасне и ще цъфти със сигурност! Моите са засадени пролетта на 2016, едва миналата година имаха 2-3 цвята, бели :sheart: , и тази година вече ще ме зарадват с обилен цъфтеж, отрупани са! :tzvetoman:
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 235 пъти

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от Breda »

Момичета :tzvetentze:
Шегувам се ,разбира се.Вярвам,че ще стане така,както казвате.Имам и други растения дето голямо мислене му мислят докато тръгнат с бясна скорост и си стоят препарирани 1-2-3 години.Тази глициния я взех нарочно голяма ,беше над 2 метра,в огромен контейнер ,с доста развита коренова система и си мислех,че поне тя ще вземе да тръгне по-скоро.Да ,ама не :lol: Изчака ми се чакането с тия пръчки в градината :cry:
Аватар
Asarina
Кафе машина
Мнения: 3940
Регистриран на: Мар 31, '13, 16:23
Местоположение: София - Лобош
Дал благодарност: 2 пъти

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от Asarina »

Моята глициния май вече е на 5 години. За пръв път ще цъфти. Отрупана е с пъпки, дано не я попари сланата, дето я очакваме през нощта. Чудя се дали да не я покрия с нещо :hmmm:
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от Силвия »

Аз на моята първа глициния и кроя шапка :twisted: първите Н на брой години не цъфтя, сега цъфти след като се облисти, което значи, че цветовете изобщо не се виждат :twisted: Само клонак, дето трябва да го режа непрекъснато, иначе се катери по върбата.
Ама да не мислите, че това ме е спряло да си купя друга :lol: Неее, от миналата година имам друга, дето мисля да я оформям като на Саша дръвчето, че съм пощуряла по него. Та тази другата е отрупана с цветове, чакам я да цъфне да ви я покажа :D Ама тая работа с дръвчето как ще стане, не знам :lol:
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7656
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2142 пъти
Получил благодарност: 1209 пъти

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от pepelqshka71 »

Изображение
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Polin
Кафе машина
Мнения: 4437
Регистриран на: Ное 15, '15, 20:55
Местоположение: гр.Летница,обл.Ловеч
Дал благодарност: 2078 пъти
Получил благодарност: 960 пъти

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от Polin »

Прекрасна е, Вили :liubov: :tzvetentze:
Аватар
liubami
Кафевар/ка/
Мнения: 789
Регистриран на: Яну 11, '13, 13:08
Местоположение: софия

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от liubami »

Ауу, чудесна е вистерията!💚
https://flickr.com/photos/147607694@N05 ... 9499790383" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7656
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2142 пъти
Получил благодарност: 1209 пъти

гRe: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от pepelqshka71 »

Да сложа по голяма снимка, че от телефона не мога. Още не е разцъфнала изцяло. Чакам я другата седмица да е избухнала.
Изображение
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”