Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 981 пъти
Получил благодарност: 2240 пъти

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Вижте я моята глициния как се е разположила на покрива. :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Polin
Кафе машина
Мнения: 4437
Регистриран на: Ное 15, '15, 20:55
Местоположение: гр.Летница,обл.Ловеч
Дал благодарност: 2073 пъти
Получил благодарност: 960 пъти

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от Polin »

:o :slove: :sheart:
Аватар
clock
Кафе машина
Мнения: 3388
Регистриран на: Сеп 19, '16, 01:31
Получил благодарност: 1 път

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от clock »

Мария, твоята глициния е като едно прекрасно, лилаво, ароматно цунами! :D Превзема покриви и сърца от раз!

Цветовете на моята глициния нямат шанс да провиснат надолу и да им се радвам така. Качена е на чардака, отдолу от преплетени пръчки е станало като решетка. Отделно последните години я кастря безмилостно, защото хвърля много сянка на цветята под нея, а и е супер агресивна. Докопала се е до бора и сега има цвят близко до върха му. Миналата година пак така. ММ реже там, колко пръчки изряза и все има глициния вплетена в бора. Много са красиви, но докато са по - малки предвиждайте яка опора. Това нещо като натежа при нас и огъна къдраво желязо ф -8-9мм :nod:
Изображение

Изображение
Аватар
Polin
Кафе машина
Мнения: 4437
Регистриран на: Ное 15, '15, 20:55
Местоположение: гр.Летница,обл.Ловеч
Дал благодарност: 2073 пъти
Получил благодарност: 960 пъти

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от Polin »

Да се пооплача, че да ми олекне :cry: :cry: :cry:
Третата ми вистерия за малко да цъфне, но днес силния вятър ми направи номер :evil:
Намерих единственото клонче/цветче на земята, а чаках с нетърпение да се отвори, та да видя цвета й.
Трябваше да е розова :hmmm:
Изображение
На следващата снимка съм сложила част от цветовете на другата, за сравнение :dovolen:

Изображение
Лявото е на тази

Изображение
Пак не мога да кача голяма снимка, ето и компа ми прави номера :snif:
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7654
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2135 пъти
Получил благодарност: 1208 пъти

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от pepelqshka71 »

Поли, със сигурност не е розова за съжаление. По скоро двете са еднакви. Съседката ми има розова (купена за бяла преди 7-8 години. Цъфна миналата година за пръв път с прекрасни дълги розови цветове. Есента я отрязаха, че правиха оградата, но виждам, че е жива-има листенца.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Polin
Кафе машина
Мнения: 4437
Регистриран на: Ное 15, '15, 20:55
Местоположение: гр.Летница,обл.Ловеч
Дал благодарност: 2073 пъти
Получил благодарност: 960 пъти

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от Polin »

Е, Вили, каквото такова, повече няма да си купувам,... за да си спестя следващото разочарование :snif:
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 235 пъти

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от Breda »

Миналата година се помъчихте да ме уплашите с агресивния растеж на глициниите :D ,като ви показах ето тази моята,засадена пролетта на 2017,за една година не мръдна изобщо,ама изобщо,пусна два цвята обаче пролет 2018

Изображение

През миналия сезон не порасна дори със сантиметър!!! Ама едно клонче поне да беше пуснала.Не! Ето я сега,същата си е,само дето има много,много цветни пъпки.То не бе оборска тор,то не бе яра мила,то не бе желязо,че жълтееше,не и не,не расте,кога ще ми става дърво не знам :lol:

Изображение
Аватар
shoshy
Баш кафе майстор
Мнения: 2931
Регистриран на: Мар 30, '11, 16:09
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от shoshy »

Много красиви цветове!
Моята и тази, вече пета година, пропусна цъфтежа и тръгна направо с листата :ufff: . Не че не я местих два пъти за това време, ама поне да й видя цвета :snif: .
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7654
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 2135 пъти
Получил благодарност: 1208 пъти

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от pepelqshka71 »

Бреда, ще тръгне и в чудо ще се видиш. Подрежи малко клончето да я стимулираш. Моята я режа постоянно.
Шоши, ще цъфне догодина. Моята на 6-тата година цъфна - Е-трябваше да е бяла, нооо :oops: лилава излезе. Миналата пролет си купих бяла от Нановски с уверение, че е бяла и тази година ще цъфне - нъц, направо листа тръгнаха.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 235 пъти

Re: Глициния – Вистерия - Wisteria. Отглеждане

Мнение от Breda »

Да,надявам се да е затишие пред буря,макар,че - внимавай какво си пожелаваш :D
Резнах и миналата година връхчето и нищо.По-предната ,като я взех всички клонки по стъблото и нищо не порасна нагоре.Ще я видим тази :stiskam:
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”