Берберис /BERBERIS

Публикувай отговор
Аватар
stanislava
Кафе с мляко
Мнения: 266
Регистриран на: Сеп 6, '11, 02:46
Местоположение: София

Re: Берберис /BERBERIS

Мнение от stanislava »

Виола написа:При Божилови и на мен ми харесаха някои неща. Не изпращат ли растения с куриер?
незнам, ето координати - градински център, тел. 0896 885 920; 0898 604 333, [email protected]
Ако не искат да пратят с куриер, може някой от София да купи каквото си набелязала и да ти ги изпрати. Напролет ще пазарувам оттам, така че съм на разположение! :tzvetentze:
Изображение
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Берберис /BERBERIS

Мнение от Виола »

Ок, благодаря ти много! :tzvetentze:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Берберис /BERBERIS

Мнение от calico »

разбира се че имам доверие Станислава
искам 6-7 такива бербериса, и ги искам възможно най-големи.
ама пак не е ясно как ще стане пращането, няма ли да са твърде обемисти :hmmm:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
denitsavm

Re: Берберис /BERBERIS

Мнение от denitsavm »

Няма да са проблем, Калико. Особено ако не държиш на саксиите - вадят се, редят се възможно най-нагъчкано в чувал или по-голям плик и това цялото в кашон за да има подложка, или направо в торбите на Еконт... За 10тина часа нищо няма да им стане :daaa:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Берберис /BERBERIS

Мнение от calico »

denitsavm написа:Няма да са проблем, Калико. Особено ако не държиш на саксиите - вадят се, редят се възможно най-нагъчкано в чувал или по-голям плик и това цялото в кашон за да има подложка, или направо в торбите на Еконт... За 10тина часа нищо няма да им стане :daaa:
:tzeluvka:
чудесна идея Дени, вярно че ако балата с корените е предварително напоена добре, нищо няма да им стане.

значи напролет ще търся някой да ми купува
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
kmm
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1220
Регистриран на: Сеп 13, '11, 14:06
Местоположение: Пловдив

Re: Берберис /BERBERIS

Мнение от kmm »

calico написа: :tzeluvka:
чудесна идея Дени, вярно че ако балата с корените е предварително напоена добре, нищо няма да им стане.

значи напролет ще търся някой да ми купува
.... а аз ще трябва да се разходя до Пазарджишко... Гле'й се'а как ме зариби с този малък червенушко. :D
____

А на моя уж некапризен Берберис, миналата година не успях да му улуча мястото :hmmmmmm: . В градинския център казаха да го сложа на слънце, за да се запази червеният цвят на листата. Първо беше в голяма саксия, но на южна тераса и доста пострада. Реших, че е от много високите температури, които достига лятото тази тераса. Преместих го на двора - пак на слънце, но там не е чак такъв страшен припек и късно следобед се засенчва. Пак не потръгна добре. Там пък може да му е задушно или каменистата почва да му идва слаба. Торих го, разбира се, но това не му се отрази видимо.
Напролет искам да го местя, но се чудя се къде да бъде? :hmmm:
isa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1865
Регистриран на: Ное 29, '09, 12:03

Re: Берберис /BERBERIS

Мнение от isa »

kmm, така както обясняваш, нещо в почвата е проблема.Берберисите наистина не са капризни.Пресади го рано напролет на същото място като добавиш в изкопаната дупка по-хубава смеска, с добавка на листовка, пясък иоборска тор. :nod:
kmm
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1220
Регистриран на: Сеп 13, '11, 14:06
Местоположение: Пловдив

Re: Берберис /BERBERIS

Мнение от kmm »

О.к., ще пробвам със смяна на почвата. :daaa:
незабравка

Re: Берберис /BERBERIS

Мнение от незабравка »

Ето два ниски бербериса подходящи за скален кът-Bagatel ,Tiny Gold
Изображение
Аватар
stanislava
Кафе с мляко
Мнения: 266
Регистриран на: Сеп 6, '11, 02:46
Местоположение: София

Re: Берберис /BERBERIS

Мнение от stanislava »

Незабравка, червенолистната форма не е B.th.'Bagatelle', а си е чиста B.th. 'Atropurpurea Nana' :tzvetentze:
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”