Берберис /BERBERIS

Публикувай отговор
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Берберис /BERBERIS

Мнение от Noel »

dal написа:вземате ме на подбив тук и там ,ама нямате представа как звучите отстрани , растения типични за климата ни , банални , дето издържат под минус 25 С , дето ви е писнало да ги гледате по дворовете и само щото сте открили топлата вода с информираната вече покупка на НАМ КОЙ по име клематис и край! Ша му прекараме парно в двора. Па той се въди у четвърта зона , това е минус 37 С ...
Чувствам се идиотски все едно ходя по темите и събирам калорифери и ямурлуци по поляните и по дворовете.
Преча ви да зъзнете с посинели настръхнали бутчета , размазали носове в джама и загледани в снежния двор където умира уж в страшни мъки поредната свещена покупка.
Щото ви мързи да чукнете един гугъл и да погледнете тва как зимува и т.н.
Радваме ти се :tzeluvka: Това съм го запомнила преди да се регистрирам :daaa:
Спазвам точно и на други давам кураж.
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
dal

Re: Берберис /BERBERIS

Мнение от dal »

ма ти да не мислиш , че докато не се завърти и затворят поне 1-2 години някой лови вяра че издържат тъй , само на приказка?
Глюпости , псуват ме че не давам да им палят огън нощем на смени , и сигурно си мислят че нарочно искам да им се съсипят растенията , че те да нямат па аз да имам , примерно.
и наум броят до напролет седмиците , правят си автокаско на розите против замръзване , после втората година решават че им се е разминало като по чудо да не измръзнат китките , или добре че зимата е била мека , на третата вече започва да ги чопли дали онази чума дал не е случайно мърморила основателно и понеже мързелът накрая побеждава- мирясват :mrgreen:
не вярваш ли?
р.р. онзи ден човек с 1 мнение ме попита на лични дали е възможно по една от поръчките организаторката да избяга с парите . Хората са буквалисти
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Берберис /BERBERIS

Мнение от ivanina »

Да-а-л , за подбив НЕ .Шегуваме се ,защото се познаваме и ни е хубаво :daaa: :tzeluvka:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Берберис /BERBERIS

Мнение от Noel »

Това с личното,направо ме разтресе :eeeh:
Винаги съм смятала,че каквато ти е личната философия за живота,такива са ти и помислите за другите.
Що прави тогава в поръчките на форума :hmmm:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
dal

Re: Берберис /BERBERIS

Мнение от dal »

ми , рискува :D

както и да е , да не спамим :tzvetentze:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Берберис /BERBERIS

Мнение от calico »

dal написа:
р.р. онзи ден човек с 1 мнение ме попита на лични дали е възможно по една от поръчките организаторката да избяга с парите . Хората са буквалисти
това ме съсипа от смях
просто си го представих :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
tsvetina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1600
Регистриран на: Мар 16, '12, 15:29
Дал благодарност: 12 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: Берберис /BERBERIS

Мнение от tsvetina »

Калико, мен снощи ми стана смешно по същата причина, ама хайде викам да не спамя :lol: :lol: :angelche:

С нетърпение очаквам берберис Bagatellе от една форумна поръчка, смятам да го сложа до група от лавандули. Напред в темата пише, че бавно расте...е, дано не е чак толкова бавно...
незабравка

Re: Берберис /BERBERIS

Мнение от незабравка »

E, Bagatell расте средно бавно,не чак като някои иглолистни с 1 см на година,но очаквай примерно след 2 години добре оформено храстче. :dovolen:
незабравка

Re: Берберис /BERBERIS

Мнение от незабравка »

Последни багри на берберисите.


Изображение

Изображение
Аватар
tsvetina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1600
Регистриран на: Мар 16, '12, 15:29
Дал благодарност: 12 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: Берберис /BERBERIS

Мнение от tsvetina »

Ето какво открих под единия берберис, посаден в градината миналата година. Приличат ми на малки берберисчета :o Изображение

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”