Берберис /BERBERIS

Публикувай отговор
Аватар
stanislava
Кафе с мляко
Мнения: 266
Регистриран на: Сеп 6, '11, 02:46
Местоположение: София

Re: Берберис /BERBERIS

Мнение от stanislava »

И 'Bagatelle', и 'Atropurpurea Nana' са ниски храсти. По-рехав и със стърчащи клонки е 'Atropurpurea Nana', докато 'Bagatelle' стои по-сбит /както Калико е писала, напомня на Buxus/и без да се реже.
Дал вече е писала - при често подрязване може да се постигне гъста и компактна туфа /с нестърчащи клони/ и при 'Atropurpurea Nana'.
Аз някъде по-горе в темата бях писала, че при попълване на по-едро петно е по-подходящ 'Atropurpurea Nana' /ако се цели да действа като едно общо петно и подходящи резитби и за по-бърз ефект/, иначе 'Bagatelle' ще си стои на отделни компактни туфички много дълго време /бавнорастящ е/..
И двата сорта са много красиви,
но Калико ако искаш храстче, което да е като на последната снимка /компактно и сбито, почти без да се реже/- по-подходящ е 'Bagatelle'.
:tzvetentze:
Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Берберис /BERBERIS

Мнение от calico »

:tzvetoman: :tzvetoman:

'Bagatelle' ще е!!!

сега ми трябват 5-6 такива храстчета, да видим кой ще ми ги купи, и кога :ieeemyzh:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
simid
Кана кафе
Мнения: 593
Регистриран на: Сеп 14, '10, 09:12

Re: Берберис /BERBERIS

Мнение от simid »

Живея на 15 км от рассадника на Божилови в провинцията.Ще ходя там когато се стопи снегът.Ако искаш ,мога да ти ги взема и да ги пратя(стига да ги имат). :dovolen: Ако някой иска от там нещо,не се притеснявайте да ми пишете :daaa:Миналата година купвах доста неща от тях,цените бяха добри.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Берберис /BERBERIS

Мнение от calico »

да, ако е от същия вид.
ама някой беше казал че в Пазарджик имало

абе нека се стопли :ieeee:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
stanislava
Кафе с мляко
Мнения: 266
Регистриран на: Сеп 6, '11, 02:46
Местоположение: София

Re: Берберис /BERBERIS

Мнение от stanislava »

Аз бях писала скоро - има и в Братаница /обл.Пазарджик/, в ТИС и при Божилови. Вероятно и в други разсадници, но актуална информация имам за тези в момента.
В Братаница е с размер 10/15см, контейнер 1.5l и цена около 6.00лв.
В ТИС, размер 10/15см, контейнер 2l, цена около 12.00лв.
При Божилови, размер 5/10см, pot 9 - 3.10лв.
размер 10/15см, co 1,5l - 4.30лв.
Аз ще пазарувам от няколко места като се постопли, така че пак ще пиша по-натам /като се стопли/. Иначе за изпращането - лесно се нареждат в кашон, плътно и примерно на два реда, като втория ред се реди срещуположно. Няма нужда да се махат контейнерите.
:tzvetentze:
Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Берберис /BERBERIS

Мнение от calico »

Благодаря ти Станислава :tzvetoman:
ТИС ми се струва че е малко скъп, а Божилови пък много малка кофичка, сякаш Братаница е най-добре. но това - ако имам избор, ако нямам пак ще преценям

а това тука къде е и продават ли, някой знае ли http://www.florimex.bg/start/index.php? ... 71&lang=en
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
denitsavm

Re: Берберис /BERBERIS

Мнение от denitsavm »

Това, ако се не лъжа е градински център Тис - ей го де е до нас ;) Не съм минавала скоро, те не произвеждат или поне не е тук разсадника им... малко е скъпичко, сравнено с Хоум Гарден или Божилови
kmm
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1220
Регистриран на: Сеп 13, '11, 14:06
Местоположение: Пловдив

Re: Берберис /BERBERIS

Мнение от kmm »

До Братаница аз мога да отида. Ей го къде е от Пловдив. :D Тъкмо и аз искам да си взема Багателе и да видя какво друго предлагат. Само времето да се пооправи, че тук е само студ, сняг и мъгли. :svekurva:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Берберис /BERBERIS

Мнение от calico »

ами чудесно, ако Кмм ще ходи, значи тя ще ни накупи ако и друг иска. :ieeemyzh:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
stanislava
Кафе с мляко
Мнения: 266
Регистриран на: Сеп 6, '11, 02:46
Местоположение: София

Re: Берберис /BERBERIS

Мнение от stanislava »

denitsavm написа:Това, ако се не лъжа е градински център Тис - ей го де е до нас ;) Не съм минавала скоро, те не произвеждат или поне не е тук разсадника им... малко е скъпичко, сравнено с Хоум Гарден или Божилови
Дени, Тис имат разсадник в Септември. Също така внасят растения от Унгария, Германия.. Да, напоследък са завишили цените на повечето растения, а и все по-често се случва да не са в много прекрасен външен вид..:(

Божилови пък произвеждат растенията си в с. Осетеново, обл. Стара Загора. Всяка седмица зареждат градинския центърв София оттам. Също внасят растения, май от Унгария :hmmm: Аз много често пазарувам от тях и съм много доволна. За тях е важно да се знае, че никога не работят в събота, иначе всички други дни от седмицата са на разположение!

kmm, ако имаш възможност да се разходиш до Братаница, го направи! Има много за разглеждане :) Освен на Булланд, има още един разсадник, на ПроПлантс (София), но него не съм го посещавала все още и не знам какво е положението. Растенията на Булланд също са много качествени, отговарят на всички стандарти, доволна съм и от тях!
:tzvetentze:
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”