Шоколадова лоза - Akebia quinata

Публикувай отговор
Аватар
sashy
Виенско кафе
Мнения: 304
Регистриран на: Ное 28, '09, 15:16
Местоположение: Бургас

Re: Шоколадова лоза - Akebia quinata

Мнение от sashy »

Аз днес се сдобих с Акебия и и скам да питам подходяща ли е за засаждане до ограда?Идеята ми е да скрия оградата :nod:
http://sashenceto.snimka.bg/flowers/lyato-2010.514110" onclick="window.open(this.href);return false;
isa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1865
Регистриран на: Ное 29, '09, 12:03

Re: Шоколадова лоза - Akebia quinata

Мнение от isa »

Увива се около каквото намери около нея, така че трябва да е подходяща. Отговарям така защото моята е около част от ограда и около няколко дървета. От оградата се е прехвърлила и по съседни дървета, гони височина явно, увила се е на 5-6м. дължина. Сега махнах една голяма част клоните й по дърветата.
denitsavm

Re: Шоколадова лоза - Akebia quinata

Мнение от denitsavm »

A моята мъничка акебия има пъпки и ще цъфти :ieeee: :ieeee: :ieeee:
isa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1865
Регистриран на: Ное 29, '09, 12:03

Re: Шоколадова лоза - Akebia quinata

Мнение от isa »

Браво Дени, :ieeee: добре си я гледала, моята зацъфтя чак на четвъртата година след закупуването и си беше вече доста голяма, с основно стъбло около 1.5см.дебело.
dal

Re: Шоколадова лоза - Akebia quinata

Мнение от dal »

denitsavm написа:A моята мъничка акебия има пъпки и ще цъфти :ieeee: :ieeee: :ieeee:
ще чакаме снимки :ieeee:
Аватар
subversive
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1074
Регистриран на: Дек 23, '09, 08:44

Re: Шоколадова лоза - Akebia quinata

Мнение от subversive »

Моята акебия я прихванах миналата година от резник, който ми прати съфорумка, насадих я в градината преди седмица и нещо, още е доста мъничка и се надявах да не застудее, ама.... Какво да я правя сега? Да не вземе нещо да ми се гътне от студа? Да я завивам ли с нещо?
Аватар
Blaga
Кана кафе
Мнения: 615
Регистриран на: Яну 26, '11, 10:09

Re: Шоколадова лоза - Akebia quinata

Мнение от Blaga »

Не намерих тема за обикновената дива лоза, затова ще питам тук. Бях чела, че има и вечнозелен вид от тази лоза. Някой чувал ли е за такова чудо и ако ДА от къде да си намеря? И тази шоколадова лоза, като другата ли е - пак така бързо нарастваща, оцветяват ли и се листата в червено есен?
denitsavm

Re: Шоколадова лоза - Akebia quinata

Мнение от denitsavm »

Шоколадовата расте бързо, да :nod: За вечнозелен партеноцисус не съм чувала :hmmm:
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Шоколадова лоза - Akebia quinata

Мнение от johnstalker »

denitsavm написа:Шоколадовата расте бързо, да :nod: За вечнозелен партеноцисус не съм чувала :hmmm:
И аз така съм чувал, че и чел.. Но, при мен нещата не стоят точно така. Имам вкоренени резници от миналата година, които тази пролет закопах в градината. Чак сега се забелязва някакво развитие на леторасли, които обаче не искат да се усукват и катерят по арматурата за която са предвидени.:) Ако причината не е в почвата, направо си нямам идея що се инати така тази уж инвазивна лиана. ;)
denitsavm

Re: Шоколадова лоза - Akebia quinata

Мнение от denitsavm »

Джони, моята е от мин. пролет - купено голямо растение. Тогава за целия сезон почти никакво развитие нямаше. Тази пролет и цъфтя и тръгна бая усилено, задуши всичко и от около месец е преместена и орязана на една трета... Та виж и догодина как ще се развие
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”