Шоколадова лоза - Akebia quinata

Публикувай отговор
незабравка

Re: Шоколадова лоза - Akebia quinata

Мнение от незабравка »

Джони ,вярно и липства желязо,но на мен този светъл цвят ми харесва повече,нарочно съм я оставила така,не и пречи на растежа-здрава и жизнена е.
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Шоколадова лоза - Akebia quinata

Мнение от johnstalker »

Изображение

Събуждаме се.. :D
незабравка

Re: Шоколадова лоза - Akebia quinata

Мнение от незабравка »

Моята не само се събуди,ами и започна да навлиза в територията на други растения.Изображение
Аватар
subversive
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1074
Регистриран на: Дек 23, '09, 08:44

Re: Шоколадова лоза - Akebia quinata

Мнение от subversive »

johnstalker написа:
denitsavm написа:Шоколадовата расте бързо, да :nod: За вечнозелен партеноцисус не съм чувала :hmmm:
И аз така съм чувал, че и чел.. Но, при мен нещата не стоят точно така. Имам вкоренени резници от миналата година, които тази пролет закопах в градината. Чак сега се забелязва някакво развитие на леторасли, които обаче не искат да се усукват и катерят по арматурата за която са предвидени.:) Ако причината не е в почвата, направо си нямам идея що се инати така тази уж инвазивна лиана. ;)
И аз имам същия проблем. Миналата година вкорених резник, преместих го в градината и даже забравих за тая пуста акебия. Преди седмица седмица се сещам и си представям как вече е завзела цялата лоза. Слизам в задния двор и гледам 1 педя, че не иска и да се увива около лозата (която е почти лепната за нея, не е като да и е далеч и да не стига :ufff: )
denitsavm

Re: Шоколадова лоза - Akebia quinata

Мнение от denitsavm »

Ами аз моята я подпъхнах първоначално около решетката и, сега вече си знае пътя :nod: Често го правя и със клематисите :nod:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Шоколадова лоза - Akebia quinata

Мнение от ljuboznatelna »

Аз си кътам една лозичка от миналата година, пазя я за перголата, която е почти готова. Имам въпрос - дали ще понесе, ако се постарая да й остава няколко основни стебла, но да й окастря листата като стигне горе, тоест да останат само стебла? Много ли нови филизи пуска?
незабравка

Re: Шоколадова лоза - Akebia quinata

Мнение от незабравка »

Моята постоянно пуска нови филизи,та се налага да я контролирам като ги режа,според мене могат да се оставят няколко основни стъбла обезлистени и нагоре да се пусне да расте и се разклонява.
denitsavm

Re: Шоколадова лоза - Akebia quinata

Мнение от denitsavm »

Люб, аз не те разбрах точно - искаш, когато я местиш да я окастриш така? - това ли е? Моята я местих посред лято миналата година. Общо взето тогава и изпадаха всички листа почти, но бързо се съвзе. Чак тази пролет обаче, започна да се развива с бясна скорост :nod: Сложих я на пълна сянка до тухлената ограда, слънце няма да види... не цъфтя пролетта
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Шоколадова лоза - Akebia quinata

Мнение от ljuboznatelna »

Не, не, незабравка ме е разбрала. Искам като порасне до горе на перголата (тя и сега е с кажи-речи такава дължина), да й оголя стеблата, и ме интересуваше дали това няма да предизвика бурен растеж на нови филизи. Доколкото разбирам, тя си пуска нови всякак. От Иса ми е, миналата година вкорених издънките, сега е в саксия и ще я садя тия дни.
dal

Re: Шоколадова лоза - Akebia quinata

Мнение от dal »

на третата пролет малкото резниче от Иса вече е голяма лоза и ще цъфти за първи път , благодаря ти ! :ieeee:
Изображение
Изображение гроздчетата са цветове
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”