Сукулентни растения

Модератор: scleri

Публикувай отговор
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 208 пъти
Получил благодарност: 1117 пъти

Re: Сукулентни растения

Мнение от Lilly »

белите гадини ми приличат на белокрилки / наистина снимките са с доста лошо качество
аз пръсках вече - вътрешните сукуленти бяха въшлясали / не всички, де - само един graptopetalum, но аз напръсках всички растения
тогава пръсках с нуреле , вече имам масло от нийм и ще пробвам с него да се справям.
На теория би трябвало и срещу белокрилките да помогне.
Ако наистина това е при теб, си е голяма мъка. И при мен вече излязоха. Някъде прочетох едно становище, че тая напаст не се унищожава, а се води постоянна битка с нея. Миналото лято пръсках 7-8 дни всеки ден, плеснах с ръце, че съм ги победила / последно , мисля , че моспиланът имаше най-добър ефект/ и след известно време градината пак беше пълна с белокрилки .
Та тая година имам намерение профилактично да пръскам с маслото всяка седмица.
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 307 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Сукулентни растения

Мнение от Di_Va »

Благодаря ти много, Лили!
Белокрилки са и според мен, обаче нали уж измирали вън през зимата, пък мойте са оцелели явно. Масло от нийм пробвах миналата година, нямах особен успех, ще пробвам нуреле или моспилан и после ще ги засадя на двора, и да си се гледат сами! Исках да имам лесни китки на балкона, но май няма да намеря такива...
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10730
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 205 пъти
Получил благодарност: 373 пъти
Обратна връзка:

Re: Сукулентни растения

Мнение от botan »

Бялото са екзоскелетите на листните въшки.
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 307 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Сукулентни растения

Мнение от Di_Va »

Благодаря ти! Ще се пръска и по скелетите и по живите гадинки :) !
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 919 пъти

Re: Сукулентни растения

Мнение от МГХ »

Di_Va написа: Апр 17, '19, 18:42 Благодаря ти много, Лили!
Белокрилки са и според мен, обаче нали уж измирали вън през зимата, пък мойте са оцелели явно. Масло от нийм пробвах миналата година, нямах особен успех, ще пробвам нуреле или моспилан и после ще ги засадя на двора, и да си се гледат сами! Исках да имам лесни китки на балкона, но май няма да намеря такива...
Странно. Аз точно с масло от нийм ги изчистих . Въпреки че долитат от съседите, ги сведох до единични. Това на балкона, а вътре ползвам и от жълтите листчета. Преди това поливах с Актара, но нали е силно отровна, преминах на масло от нийм. Ползвах от това за козметични цели на една варненска фирма. Сега се снабдих с по-истинско /студено пресовано/.
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 208 пъти
Получил благодарност: 1117 пъти

Re: Сукулентни растения

Мнение от Lilly »

ако се бях родила принцеса , или поне рентиерка, сигурно за кеф щях отглеждам сукуленти

Myrtillocactus geometrizans f. cristata (Dinosaur Back Plant) - спря ми дъхът по тоя кристатен кактус.
Изображение

Ariocarpus kotschoubeyanus subsp. sladkovskyi - застрашен вид, рядко срещан в природата
намерих го в Ebay, но струваше 120 паунда и понеже не съм принцеса, ще се въздържа :snif:
Изображение

и моите скромни аматьорски радости
Изображение
Mike
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1599
Регистриран на: Яну 12, '10, 19:01
Получил благодарност: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Сукулентни растения

Мнение от Mike »

Лили, ариокарпуси има при Джони в интернет магазина му.
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 208 пъти
Получил благодарност: 1117 пъти

Re: Сукулентни растения

Мнение от Lilly »

Mike написа: Апр 19, '19, 12:52 Лили, ариокарпуси има при Джони в интернет магазина му.
ти ме срази
има го в плейлистата, но го няма като наличност
но щом все пак го има, значи сигурно някога го е продавал

https://worldofsucculents.com/?genera=ariocarpus
" Ариокарпусите са застрашени и рядко срещани в природата."

затова реших, че може би цена от 120 паунда е допустима за рядък вид
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 43 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Сукулентни растения

Мнение от scleri »

Лили, за съжаление списъкът с редки, и изчезващи видове кактуси е доста дълъг.
Ариокарпусите може да са редки в природата, но в колекциите на любителите се срещат често и за това могат да се купят на сравнително приемливи цени. 120 паунда е цена твърде, твърде, висока. Някои " специалисти" разчитат на хора с пари, които незапознати с реалния пазар са готови да платят много за растение което е грабнало очите и сърцето им. Лошото в случая е че непознавайки нуждите на купеното растение те на практика го осъждат на смърт. Ариокарпусите например са много красиви, и интересни растения, но в същия момент и твърде взискателни. Те не прощават грешките на собственика си. Отглеждането им не е по-силите на човек който въобще си няма представа от кактуси. Което не означава че не трябва да търсиш, и да си купиш когато намериш. Означава само че е добре предварително да попрочетеш малко, и да научиш как точно трябва да се грижиш за тях.

Ето ти един адрес - http://www.ilpungivendolo.it/wordpress/ ... -crestato/ където в момента продават кристатен Миртилокактус на съвсем приемливи цени. Купуваш си го сега, и след няколко години ще имаш красавец по представителен и от този чиято снимка си публикувала.
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 208 пъти
Получил благодарност: 1117 пъти

Re: Сукулентни растения

Мнение от Lilly »

scleri написа: Апр 19, '19, 14:18 Лили, за съжаление списъкът с редки, и изчезващи видове кактуси е доста дълъг.

Ето ти един адрес - http://www.ilpungivendolo.it/wordpress/ ... -crestato/ където в момента продават кристатен Миртилокактус на съвсем приемливи цени. Купуваш си го сега, и след няколко години ще имаш красавец по представителен и от този чиято снимка си публикувала.
Благодаря ти :dovolen:
Целият пост беше "под условие " - както се казва в математиката.
Ако бях...ама не съм :snif:
Просто много, много ми харесаха тия два сорта кактуси - само затова ги споделих.
Публикувай отговор

Обратно към “Кактуси и сукуленти”