Сукулентни растения

Модератор: scleri

Публикувай отговор
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Сукулентни растения

Мнение от Албена »

Новите ми придобивки.Фук,фук :ieeemyzh:
Изображение
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9992
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 457 пъти
Получил благодарност: 862 пъти

Re: Сукулентни растения

Мнение от greeneyed »

За фукня си е, сладури са! :D
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: Сукулентни растения

Мнение от al.yank »

Чудесно си ги аранжирала Албена!Старинните съдове са ми голяма слабост,а най-вече менчета и бакъри!(ако на някой му се намират и не ги ще,моля,аз съм човека)
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
Аватар
Moria
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1505
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:38

Re: Сукулентни растения

Мнение от Moria »

:lol: Сина ми чете в момента Емил от Льонеберя и като срещне някоя непозната дума, пита ме. Тъкмо тази вечер ме пита що е бакър. :hmmm: Да му покажа ли снимката на Албенчето или ще го вкарам в голямо заблуждение. :mrgreen:

п.с. Албена, метни я тая снимка в темата за нестандартните саксии.
Изображение
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: Сукулентни растения

Мнение от al.yank »

Мори,това си е автентичен едновремешен бакър.Ей тва е моя:
Изображение
дядото на мъж ми го е купувал за сватбата си и то на старо,като ми го подари и го занесохме да го калайдисат,човека каза,че е над 100-годишен.
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Сукулентни растения

Мнение от Албена »

Радвам се ,че ви хареса моята аранжировка! Бакърът е от наследството на мъжа ми.В старата къща на баба му имаше порутена плевня,от където изкочиха 4 менчета различни големини.Това е най-голямото,но за съжаление е продънено.Обаче става за саксия.В тази плевня си открих и две гърнета и дъното на едно голямо,което също съм аранжирала със сукуленти.Май съм ги показвала -
Изображение
Аватар
Moria
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1505
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:38

Re: Сукулентни растения

Мнение от Moria »

Саше, твоя бакър го помня разбира се по причина , че и аз имам слабост към такива неща. (къде живееш точно във Варна? ;) )
А за заблудата друго имах предвид- аз обяснявам на детето, че бакъра това са едни неща дето бабите на времето носели вода, доили кравите и пр. Как сега да му покажа бакър пълен със сукулентни или марантови. :lol:
Изображение
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: Сукулентни растения

Мнение от al.yank »

Такааа,пак съм аз.Ей тая
Изображение
ятрофа куркас ми е от семка,2-3 годишна е.През зимата загуби всички листа,като се затопли,почна да расте като замаЕна и не знам вече какво да я правя.Не че не й се радвам,ама сега е 95см.,без саксията,а тепърва се сили да расте.Какво ,според вас ,да я правя?Тя така до тавана ще стигне..и зимата ако пак ми се оголи :hmmmmmm: грозничка ще бъде.Дали пък да не я резна нещо..какъв ще е ефекта :hmmm:..или да не се втелявам...
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Сукулентни растения

Мнение от dobis »

Саше , за начало можеш да я намъдриш в по- голяма саксия и да я изстреляш при мушкатата на терсата да я понапече , когато пропусне да вали де ...Сестричка е на моята , но ние сме доста по дребни ... на картинки съм виждала , като малко дръвче или храстче. Тя и сега си расте , но ако я засилиш на почва и слънце , чупни й върха или го смачкай , би трябвало да разклони , ако е в силата си и не на едно връхче. Плумериите ми които пострадаха от зимата, сега са набили по 3-4 връхчета , поне по 2 да запазят , пак ще са клонатички. Ако на някой му се е разклонила сама , без инвазия подагрика , може да докладва , или някой който е кълцал мултифеда ....
Иначе куркаса цъфти с жълти цветчета , на букетчета , не знам на коя година , но определено ако е на слънце през лятото и на зима да спи. На зима пак ще се оголи , ще си стане пръчка , няма начин ...сукулент , какво да го правиш , такова си е ...поне не ни занимават с топлини и влаги през зимата и разни специални места и условия. Първото бебе подагрика и след 3 зима не цъфна , ще чакам напролет пак...
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: Сукулентни растения

Мнение от al.yank »

Да,по-голяма саксия определено й трябва,не знам къде ще й търся място на балкона обаче,разперила се е все едно аз други цветя нямам :mrgreen:
Имам наблюдения над мултифида,като ми я донесоха ,беше зима,уж взе да расте,но после върха започна да потъмнява и да гние.Нямаше начин,одрязох до здрава тъкан.Бая време се чуди какво да прави и започна да се разклонява,и някое друго листо пусна,но слаба работа.Сега позаякна и наново се разлиства.По-късно ще я снимам и ще я покажа,че е в стаята на детето-до куркаса,пък хлапака още спи.
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
Публикувай отговор

Обратно към “Кактуси и сукуленти”