Сукулентни растения

Модератор: scleri

Публикувай отговор
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: Сукулентни растения

Мнение от dora »

Добис, помагай мила. :oops:
Аз такова чудо ли имам :hmmm: /от теб :tzeluvka: /
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
Аватар
zmei4o
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1771
Регистриран на: Дек 1, '09, 14:28
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Сукулентни растения

Мнение от zmei4o »

значи на картинката е Dorstenia crispa :dovolen:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: Сукулентни растения

Мнение от dora »

zmei4o написа:значи на картинката е Dorstenia crispa :dovolen:

:nod: :daaa: :tzeluvka:
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Сукулентни растения

Мнение от dobis »

Доре , или е фоетида или е криспа ...ако е зелена е фоетида , ако е червено стъблото е криспа. И двете цъфтят с такива питки , цъфтящи бяха при мене и двата вида , до края на юли трябва да цъфнат пак. Може и да са показали пъпчиците вече, огледай я.
Трябва да имам семена от още една , но не помня каква беше , не съм сяла , тия дни като се освободя , ще ги заложа. Те бързо наемат , за сукулент направо е велика скорост , до края на лятото ще направят и цвят.
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: Сукулентни растения

Мнение от dora »

dobis написа:Доре , или е фоетида или е криспа ...ако е зелена е фоетида , ако е червено стъблото е криспа. И двете цъфтят с такива питки , цъфтящи бяха при мене и двата вида , до края на юли трябва да цъфнат пак. Може и да са показали пъпчиците вече, огледай я.
Трябва да имам семена от още една , но не помня каква беше , не съм сяла , тия дни като се освободя , ще ги заложа. Те бързо наемат , за сукулент направо е велика скорост , до края на лятото ще направят и цвят.
Доби :tzeluvka: тя така и не спря да цъфти даже и зимата :nod:
Сега е надула тумбаче и има доста големи/като за нея/листа и доста по-едри от зимата цветове.
И да стеблото е зелено.
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Сукулентни растения

Мнение от dobis »

foetida е ....Докато са бебета не си личат , после само по цвета на стъблото ги оправям, Не знам дали се самоопрашват , но като узреят, семенцата се пръсват на 2-3 м от мама ...със сила се изстрелват на разстояние ...имам едно мъниче , поникнало е на съвсем съвсем друго място от тях...ако имаш идея че може да има узрели семенца по питките , захлупи с марличка или нещо такова лекичко , може и да уловиш семка .Никнат за около 10 дена , отгоре на почвата , леко влажни , не ги завивам с нищо , на остъклената пече яко.
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: Сукулентни растения

Мнение от dora »

dobis написа:ако имаш идея че може да има узрели семенца по питките , захлупи с марличка или нещо такова лекичко , може и да уловиш семка .Никнат за около 10 дена , отгоре на почвата , леко влажни , не ги завивам с нищо , на остъклената пече яко.
Ами питките ми жълтеят някак си :hmmm: семенцата толкова ли са нюню та да не се видят :lol: :hmmm:
Взимам лупата :daaa: :lol:и марлята и ....
да се поправя :oops: на едната питка сякаш розовеят едни точици :hmmm: помагайте :oops: -това ли е :hmmm:
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
Аватар
zmei4o
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1771
Регистриран на: Дек 1, '09, 14:28
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Сукулентни растения

Мнение от zmei4o »

е т'ва ще да е :D
Изображение
източник
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
zmei4o
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1771
Регистриран на: Дек 1, '09, 14:28
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Сукулентни растения

Мнение от zmei4o »

търся си семенца от стапелиеви или разни подобни африкански от Aizoaceae :D
ако някой има да ми пише на лични да се споразумеем ;)
може и издънки от такива растения ;) :ieeemyzh:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: Сукулентни растения

Мнение от dora »

zmei4o написа:е т'ва ще да е :D
Изображение
източник
Змейче :tzeluvka: да това е :nod:
голямо взиране падна :lol: , а как ще ги ловя нямам си и най-малка представа :lol: :lol:
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
Публикувай отговор

Обратно към “Кактуси и сукуленти”