Сукулентни растения

Модератор: scleri

Публикувай отговор
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10104
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Сукулентни растения

Мнение от МГХ »

Маги, ето ти снимката Изображение и не разбрах защо искаш да ги местиш, щом ще си живеят в саксии. Установила съм, че на сукулентите хич не им пречат малките саксии. Освен това никак не са капризни. Но щом си ги преместила, сега ще се разраснат настрани и отвово ще изпълнят саксиите. Впрочем красотата им е когато са го направили.
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Сукулентни растения

Мнение от Магдалена »

:dovolen: Миленка :tzeluvka: ,пресадих ги ,защото транспортните им саксийки са много нетрайни,това първо.
И второ - да ,те сега ще пълнят новите съдинки и след време ще имам за раздаване! :stiskam: :dovolen:
Аватар
Alien
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1926
Регистриран на: Май 24, '18, 17:43
Местоположение: София
Дал благодарност: 491 пъти
Получил благодарност: 829 пъти

Re: Сукулентни растения

Мнение от Alien »

Тези саксии са безумно тесни (в хоризонтална посока). Да стигнат най-много за година. Иначе семпервивумите са доста издръжливи. Една розетка се вкорени в прата, дето се беше събрала на тротоарните плочки, точно до стената на блока. Достъп надолу не е имала, само 1см прахоляк. Малко земя, колкото да захванат корените, повече слънце и поливане от време на време и покриват всяко свободно пространство наоколо.
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8475
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 821 пъти
Получил благодарност: 620 пъти

Re: Сукулентни растения

Мнение от Shami »

Да споделя и аз какви ги върша,липсва ми Скио,с нея си коментирахме една мечталка,седума Рейнбоу.
Та веднага се снабдих миналата година с два броя и мъка,мъка,мнохо хилаво върви.Не посмях изобщо да го преместя в друга саксия,да не го изгубя съвсем.Цвят не видях изобщо,но въпреки всичко си го прибрах в студената стая да зимува.Извадих го в началото на март ,направо го изхвърлих навън,ако ще да върви,ядосах му се и пак мъка,местих го на слънце,на сянка,понаедря съвсем мижаво.
Обаче нали си купих една течна тор,взех че го полях преди два дена и голяма изненада,ще го бъде,тръгна,чак е направил дебело стъбълце,че беше пред умирачка направо.А виждам и отстрани още връхчета да се подават :ieeemyzh: ,невероятно е направо :shock: ,ще продължа поливките и ще местя вече,нямам търпение да го видя със цвят.
Скио,какво стана със твоя,порасна ли,размножи ли се?Дано да ме прочетеш :stiskam:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15866
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 832 пъти
Получил благодарност: 1672 пъти

Re: Сукулентни растения

Мнение от Гео, граф »

Хич не им се притеснявай на сукулентите, Магде, кучета са те и особено алпийските рози (семпервивумите). Първите, които отгледах когато нито имах понятие, нито желание да се занимавам с цветя, ги донесох от морените на Витоша. Бяхме на практика и ни заведоха да ни обяснят на живо как става изветрянето на витошкия сиенит. Между така наречените морени растат хвойни, окапалите им иглички се събират между камъните или върху тях и там, на тази импровизирана "почва" са се настанили розетките на дебелеца. Взех си две-три и ги сложих, ама буквално сложих, а не засадих, в една вкаменена мида с размерите на супник с шепа пясък в нея. Това нещо само за една година се напълни и преля, раздавах, изхвърлях и накрая при преместването в тогава новия ни апартамент цялата композиция се затри безславно. Но преди това години наред си живееше в мидата почти без почва, с поливки на пълнолуние или разчитайки на въздушна влажност и на всичкото отгоре цъфтеше :shock:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Сукулентни растения

Мнение от Еличка »

Това ме подсети, Графче, че съм сложила един такъв в отрязана крушка, с един сантиметър почва. Онзи ден, за стотен път бърша прахта на стъклото и се заклевам да му сложа малко вода. Тц, пак забравих. А той е жив... 😒
От лятото само прахта на крушката съм бърсала...
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15866
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 832 пъти
Получил благодарност: 1672 пъти

Re: Сукулентни растения

Мнение от Гео, граф »

Анджък за това говоря на Магдалена, Елчо. Да не им се тресе, защото са издръжливи като камили :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13694
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 172 пъти
Получил благодарност: 327 пъти

Re: Сукулентни растения

Мнение от zeleno »

Изображение
специално за розарки Greenovia Dodrentalis / поне така пише в нета
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5046
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 254 пъти
Получил благодарност: 1303 пъти

Re: Сукулентни растения

Мнение от Lilly »

Изображение

Изображение

един от първите признаци, че и в моята градина ще дойде пролет ...някога :D
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 235 пъти

Re: Сукулентни растения

Мнение от Breda »

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Публикувай отговор

Обратно към “Кактуси и сукуленти”