Кактуси

Модератор: scleri

sa6ou
Kафенце
Мнения: 5
Регистриран на: Мар 24, '15, 16:25

Кактуси

Мнение от sa6ou »

Ако оставя кактусите на пряка слънчева светлина пречи ли им нещо? Според естествения им ареал мисля, че няма да има проблем- даже напротив, но все пак да си знам :D
nora
Кана кафе
Мнения: 683
Регистриран на: Фев 6, '12, 19:22
Местоположение: София

Re: Кактуси

Мнение от nora »

Аз имам само два кактуса.Те целогодишно стоят на един южен прозорец и понякога се сещам да ги полея.Вече 2-3 години се каня да ги пресадя,ама много бодат и все отлагам,но те не се оплакват.Сега като се замислих за тях и ми стана жал.
Утре ще ги снимам да ги покажа.
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 43 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Кактуси

Мнение от scleri »

sa6ou написа:Ако оставя кактусите на пряка слънчева светлина пречи ли им нещо? :D
Така поставен въпроса няма отговор. Това е все едно да попиташ добре ли е да дам на домашния си любимец трева. За един е полезно, за друг не. За някои кактуси прякото слънце е полезно, за други не. Ако може да се направи някакво обобщение то е че дребни кактуси със зелен цвят на епидермиса е добре да са на полусянка. Вида им говори че в природата растат на полусянка след треви и храсти. За кактуси покрити с гъсти бодли, пух, или с тъмен епидермис, както и такива на които епидермиса е покрит с някакъв налеп поради същите тия причини може са се обобщи че имат нужда от повече слънце.
nora
Кана кафе
Мнения: 683
Регистриран на: Фев 6, '12, 19:22
Местоположение: София

Re: Кактуси

Мнение от nora »

Ето ги
Изображение
Аватар
ianamari
Виенско кафе
Мнения: 449
Регистриран на: Сеп 30, '14, 09:15
Местоположение: Сливен
Дал благодарност: 10 пъти
Получил благодарност: 55 пъти

Re: Кактуси

Мнение от ianamari »

Не съм спец Nora, ... но не сменяй мястото им. Вижда се че се чувстват перфектно....


Откривам "сезона" на южната тераса: Изображение
Аватар
mihaela123
Kъсо кафе
Мнения: 60
Регистриран на: Авг 16, '15, 18:28
Местоположение: Shumen

Re: Кактуси

Мнение от mihaela123 »

Аз имам около 15 кактуса на двора, стоят си на слънце и им няма абсолютно нищо. :tzvetentze:
Mike
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1599
Регистриран на: Яну 12, '10, 19:01
Получил благодарност: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Кактуси

Мнение от Mike »

На светло и хладно около 10градуса, без поливане октомври до април някъде. Ако са на топло - на най светло място на перваза и поливане едва едва на десетина дни.
Публикувай отговор

Обратно към “Кактуси и сукуленти”