Каланхое (Kalanchoe)

Модератор: scleri

Публикувай отговор
Аватар
Arida
Виенско кафе
Мнения: 434
Регистриран на: Мар 8, '10, 11:35
Местоположение: София

Re: Каланхое (Kalanchoe)

Мнение от Arida »

:dovolen: И аз го отглеждам това растение,но по трудно.Все не мога да му улуча златната среда за отглеждане. :dovolen:
Аватар
stela75
Двойно кафе
Мнения: 199
Регистриран на: Дек 4, '09, 16:23
Местоположение: гр.Славяново общПлевен

Re: Каланхое (Kalanchoe)

Мнение от stela75 »

здравейте
Аз пък уморих моите каланхоета....всичките 13 вида!!!
Те по принцип издържат на студено до 10 градуса но аз прекалих тази година...Пльснах ги в студената кухня където се влиза само да сготвя за 1-2 часа.Там ги блъскаше горещата пара....абе всичките се скапаха та напролет пак почвам да ги събирам...
Аватар
Feeriq
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Дек 13, '09, 17:58
Местоположение: Sofia

Re: Каланхое (Kalanchoe)

Мнение от Feeriq »

Моето пък само пуща по малко листаци и неще да цъфти :hmmm: Не стига ,че му спасих живота с триста мъки ам неще да се отблагодари поне с едно цветче :lol:
Аватар
Arida
Виенско кафе
Мнения: 434
Регистриран на: Мар 8, '10, 11:35
Местоположение: София

Re: Каланхое (Kalanchoe)

Мнение от Arida »

:dovolen: И после иди разправяй,че каланхоето не били капризно... :ufff: :ieeee:
Аватар
paju4eto_Ligla
Баш кафе майстор
Мнения: 2168
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20
Местоположение: София

Re: Каланхое (Kalanchoe)

Мнение от paju4eto_Ligla »

Стига да оцелее, цъфтежът като че ли е по-лесен. Успешно съм го предизвиквала на принципа на коледарчетата: 2 седмици (поне) късно есента (октомври-ноември) на по-хладно (например остъклен балкон, 16 градуса приблизително) с почти никакво поливане. Първо - подрязване. И през останалото време от годината не ги държа на топло - изкарам ли ги на жега, се скапват до няколко месеца. Общо взето, всички сукуленти ми реагират най-добре на подрязване. Коледарчета гледах като марули 2 години :evil: (каланхоетата по-дълго) и не цъфтяха гадовете. Като ги орязах и преместих на по-хладно (а на балкона известно време имат и необходимия им тъмен период, с естествена светлина е по-лесно) - почнаха да цъфтят всичките. Успех и на теб :daaa:
ПП Трябва да се пазят от преполиване, комбинацията жега+преполиване и акари.
Аватар
Feeriq
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Дек 13, '09, 17:58
Местоположение: Sofia

Re: Каланхое (Kalanchoe)

Мнение от Feeriq »

Ъхъ съгласна съм, капризничи и още как.Не стига ,че на моето му угаждам със всякакви суперторове за суперцъфтежи и въобще го гледам като писано .. цвете :lol: неще и неще да пусне поне едно цветче. Май нещо бъркам някъде .. Паяче на студено ли съвсем да го държа , че омето е на 18+ градуса :hmmm: Ама пък се сетих ,че сигурно на холандската борса има , ще взема да ида да купя едно цъфнало белким моето се засрами и цъфне и то :lol:
И моето коледарче е от сем. марули тоя година :lol:
Аватар
Arida
Виенско кафе
Мнения: 434
Регистриран на: Мар 8, '10, 11:35
Местоположение: София

Re: Каланхое (Kalanchoe)

Мнение от Arida »

:dovolen: Не се лъжи с холандските.Има ги в изобилие.Щом спре да цъфти умира.Разочарованието ще ти е доста по голямо от сега.Намери начин да си го захванеш,от някой,който си го е захванал.Или ми пиши на лични мога и аз да ти помогна към края на март... :angel2:
Аватар
Feeriq
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Дек 13, '09, 17:58
Местоположение: Sofia

Re: Каланхое (Kalanchoe)

Мнение от Feeriq »

Не се бях замисляла за това, нищо чудно затова да неще да цъфти.Май май ще ходА на лични :angelche: :ieeemyzh: :tzeluvka:
Някой има ли вече цъфтяща тази красота да пусне снимки поне на тях да се порадвам :dovolen:
dal

Re: Каланхое (Kalanchoe)

Мнение от dal »

вчера ми подариха едно , жълто е май , цялото е в пъпки високо една педя -иначе все едно кварталните хлапета са играли футбол с него
унило кльопнали листа като на тъжно магаре ушите , цветните пъпки все едно съм ги пекла на вентилатор , несмаслено несъразмерно долните листа огромни , цветните дръжки издължени , тва е някаква холандска сглобка като го гледам , в саксия голяма колкото чаша за кафе.....
иначе имам едни прозорци в странична постройка ,с едни никога непресаждани каланхоета , всяка зима се скъсват да цъфтят -вдървени , криви и никакви...странно цвете е това , а някъдечетох упреци що не сме го отглеждали в градината като едногодишно....

честно казано-не му разбирам , понеже и това е грозно като останалите ще го пратя да си цъфтят заедно :D
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Каланхое (Kalanchoe)

Мнение от vodo-leika »

Не знам дали сега му е времето, ама си цъфти милото! :D
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Кактуси и сукуленти”