Ала -бала, Дрън-дрън

Модератор: scleri

Публикувай отговор
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от dobis »

Джони , след месец ако някой го командирова пак до Боливия , може и да ти отговорят и да ти стане работата...аз се изнизах на голям късмет през него...доста нерви насъбрах, но кактусите са супер ... юбитата ..пу-пу...
Ако някой се захване да троши нерви , влючвам се , но не знам защо , имам хапуш с бобяци от него...
Тиландзиите са наистина суперски, поръчала бях за една дружка , много е доволна от тях. Аз такова не гледам

те тия са от него
http://dobis.snimka.bg/flowers/afrikanc ... 2.21357712" onclick="window.open(this.href);return false; и околните снимки , личат си

стоката е мешана, от собствено гледане , до холандска манифактура , едно ми направи въшки , но от холандските, уж ги чистих оглеждах... навреме ги залових гадините де...живи са трънчетата , добре са , едната сузанае нещо ми е направила петно в основата , но не е гниене , на другата няма..

но е странна птица, обсъждахме го май в нови тръни през зимата

имам 3 малки карнегийки , но май са от Крайча...чак ме е срам да им кажа карнегия пред тутмака на Ортега...
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от el pistolero »

Eто какво бяхме взели от него:
Изображение
на първата снимка се виждат в двата края едни леко пострадали растения в ляво една почнала да се издължава Юбелмания на Змейчо и в дясно едно бяло и рехаво люти за мен.

Изображение Обаче я вижте каква 'холандска' юбелмания на корен си взе змейчо - препълваше саксийката си от 5,5 см
Изображение

Обаче при мен лютито само за месец печене на слънце от такова:
Изображение
стана такова:
Изображение
юбелманийките и те се поналяха:
Изображение
Изображение
За издължената юбеламнийка на змейчо, той сам да каже как е в момета. Обаче специално за неговата издължаването може да е станало и по време на тарнспорта, както ви казах някои саксии бяха леко влажни и на всичкото отгоре в Бг пощи се е лутал пакета около 2 седмици въпреки, че пощенското клеймо за пристигане в България е само 2 дена след отпътуването от Чехия.
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от dobis »

вие поръчвахте след мене , при мен растеж имаше само на еуфорбии ..не ми се гледа сега из снимките , но много бързо се справиха с живота си...юбитата засега са супер, едната присадка малко се поиздължи , но от основата ще да е , вода не са виждали още , напече ги хубаво през стъклото преди седмица и се опънаха и двете мъндзърките. Юбита бих си взела още , но някой друг да се занимава с пан Хертуш...
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от el pistolero »

нц, май преди теб поръчахме, щото после ти пратих линкот :hihihi:
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от dobis »

ууууу, вЕрно.... , и ме предупреди за количката чешка земя , но при мен дойдоха по голи дупета, то се вижда де , кашона беше нормален размер , среден , добре ги бяха опаковали ...нямам забележки за това , и това че се обяснявахме цели 2 месеца след като ги бях получила , как да се разплатя ... това беше гвоздея , тръните у дома , аз не бяха платила , разичстих се естествено ...но през пейпал-а... :mrgreen: :mrgreen: Джони да чете и да настоява за плащането , ако стигне до плащане де, дано не го е изтрил от страницата тоя вариянт с пейпала...

яд ме е , че Не напоръчах още тогава ... :ufff: :ufff:
Аватар
zmei4o
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1771
Регистриран на: Дек 1, '09, 14:28
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от zmei4o »

ето някои от тая поръчка при мен как са ;)
Uebelmannia flavispina 27.03.2011
Изображение
Uebelmannia pseudopectinifera multicostata - от тъй наречените 'холандски' на чеха :D
Изображение
Uebelmannia pectiniera v.multicostata RNK10 - 09.03.2010
Изображение
Mammillaria carmenae 20.03.2011 - пак 'холандска' ;)
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от el pistolero »

Aбе за кактуси не знам, ама отделно поръчка само на саксийки и табелки от там си заслужава според мен. Има от квадратните 4х4, 5х5 и 6х6 см, има и от по- големите като 13 x 13 и 16 x 16 см пак квадратни, а не от дълболките. Цените са много примамливи и поне теглото ще си е изцяло на амбалажа вътре.
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от dobis »

я погледни при етикетите в пазар какво се предлага в каталога като саксии ... нямат цена някои , но доста се позагледах в тях...разсадни , неразсадни...има и по- дебелки сред тях..а са тук , в бг...

http://meyerbg.com" onclick="window.open(this.href);return false; и търси каталогО...
http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.php?f=32&t=2319" onclick="window.open(this.href);return false; ей ти темата
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от el pistolero »

Ааа, aз още вчера се включих в кюпа с 200 бр от тях, ама са от по- мекичките. От херушовите си бях взел 150 бр и вече едвам 40-50 са останали колкото да надпиша семките кое какво е, пък за лятото като ще разсаждам оставам без никви :)
иначе то и от кантове и от кабелни канали може да се режат, ама друго си е наготово.
Ама тоя тип саксийки с керемиден цвят и на тия цени може само от него, худримския кактусар и от ел кондора от Полша да се намерят.
Рангел Пъков имал преса за правене на подобни (не точно същите, ама нали ги знаете от едно време българските квадратните), но много трудно при него става- искаше някакви минимални цифри на поръчка от 2000 или 10000 броя не се сещам. Не му знам и гранулите за пластмаса колко са читави и колко трайна ще е пластамсата после, че имам малко от неговите купувани с кактуси от флората и доста се чупят и заминават за няколко години.
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
Аватар
al.yank
Кафе машина
Мнения: 3786
Регистриран на: Ное 27, '09, 23:24
Местоположение: Варна

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от al.yank »

Все пак,ако някой реши да си поръчва,моля да ме има предвид,искам тиландсии.
Истината рядко е чиста и никога проста!
http://bonko.snimka.bg/hobby/moite-cvetya.30518
Публикувай отговор

Обратно към “Кактуси и сукуленти”