Ала -бала, Дрън-дрън

Модератор: scleri

Публикувай отговор
Милия
Kафенце
Мнения: 7
Регистриран на: Фев 17, '12, 16:39

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от Милия »

Бяха засушени. Държах ги на 10 и по-малко градуса и на светло. Обаче сега като стана по-топло и по малко започнах да ги поливам. Значи ще чакам още. много съм не търпелива :D
Аватар
kalinaalena
Кафе с мляко
Мнения: 222
Регистриран на: Ное 15, '10, 09:55

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от kalinaalena »

Всъщност какво целиш с това торене?Бърз растеж или цъфтеж?Ако е първото, мисля че е рано за торене...второто ще се получи , щом са зимували "правилно" кактусите ти.Вероятно знаеш, че различните видове кактуси зацъфтяват на различна възраст.В КАКТУС БУЛГАРИКУС има специална тема за това
http://plantdream.com/forum/viewtopic.p ... 0&start=15" onclick="window.open(this.href);return false;
Милия
Kафенце
Мнения: 7
Регистриран на: Фев 17, '12, 16:39

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от Милия »

Ами какво целя :hmmm: да ги подсиля след зимуването и да се чувстват добре :dovolen: . И преди съм пробвала да се регистрирам в този форум, но така и не ми активираха акаунта. Сега пак пробвах дано този път ми изпратят mail.
Аватар
kalinaalena
Кафе с мляко
Мнения: 222
Регистриран на: Ное 15, '10, 09:55

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от kalinaalena »

Здравей Милия,
За мен събуждането на кактусите е най-трудния момент в отглеждането им, поливам само някои, по-голямата част оросявам.Събудените кактуси се познават по новите по-нежни бодли и по-светло зеления център на растеж или появата на пъпки.Само тогава е безопасно да полееш и то съвсем леко.Моят съвет е да ги огледаш внимателно и да прецениш дали да продължиш с поливането.
Ако се увериш, че са събудени, можеш да ги наториш при следващото поливане и то тези, от които очакваш да цъфтят.Оранжев кристалон е подходящ, също хортигроу с ниско съдържание на азот.
Милия
Kафенце
Мнения: 7
Регистриран на: Фев 17, '12, 16:39

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от Милия »

Първо, благодаря за отговора! То при мен е сложно. Аз се запалих едва миналото лято и повечето ми кактусчета са купени и пресаждани късно през лятото и есента. Понеже бяха във вече тесни саксии от магазина и лоша почва повечето не мръднаха дори да бяха вече пресадени. Още преди да се стопли започнаха някои от тях да растат. Две имат и пъпки. Другата половина са детки, които бяха вкоренени, но слабо и за тях ме беше страх по-дългото засушаването да не им се отрази зле. Затова ми си искаше да ги събудя по-рано и започнах седмица преди първи Март. За сега всичко изглежда добре. Повечето са будни.
Аз имам тор с 1% азот, на който си пише че е за кактуси. Може ли да се каже че е беден на азот или да търся тези, които ти споменаваш?
Аватар
kalinaalena
Кафе с мляко
Мнения: 222
Регистриран на: Ное 15, '10, 09:55

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от kalinaalena »

Предполагам, че е лактофол за кактуси, използвала съм го преди години.Внимавай с детките, не ги поливай много.Всъщност си е доста рано за обилно поливане на кактуси.
Аватар
Вискяр
Кафевар/ка/
Мнения: 709
Регистриран на: Окт 24, '11, 18:49
Местоположение: В полите на Вискяр планина
Обратна връзка:

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от Вискяр »

Милия написа: много съм не търпелива :D
Кактусите не са за нетърпеливци. Кактусите се развиват като Вселената - бавно и достолепно. Те не са краставици, да речем.
Ако не се справиш с нетърпението си ще имаш много разочарования. И сълзи. Имаш дилема: или кактуси, или нетърпение.
Почети за биологията на кактусите. Опитай да я сравниш с биологията на, зеленчуците, да речем. Кактусите растат на бедна на хумус почва. За разлика от повечето други растения, които обичат хумуса. Изключение са, май само, рипсалисите. Кактусите си имат повече от достатъчно вода в себе си. За цяла година, че и повече. Бях забравил добре развита детка, в тъмно място, цяла година. Беше пуснала корени и пораснала с почти сантиметър.
Основно изискване на кактусите е светлина, светлина и пак светлина. Мнооооого светлина. Силна светлина.
И пропусклива почва - да не се задържа влага. Никакви чинийки под саксиите!
Успех в кактусарството! :daaa:
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от dobis »

хм... в раздела за кактусите е настанало пълно гелпо...

Кактусари , хора мераклии по външни кътчета за бодливковците , в момента има поръчка за разни бурени , юките са скрити най-отдолу , погледнете ги де :hihihi:

http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.php?f=21&t=3491" onclick="window.open(this.href);return false;
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от el pistolero »

Ми да, Джонито източи човекопотока към неговия форум и забравихме да се вясваме тук- ще се забравим дет се вика. :ufff:
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от johnstalker »

el pistolero написа:Ми да, Джонито източи човекопотока към неговия форум и забравихме да се вясваме тук- ще се забравим дет се вика. :ufff:
Баси, как ме наклепа.. ;) :D На практика това си е истината де.. :hihihi:
Публикувай отговор

Обратно към “Кактуси и сукуленти”