Ала -бала, Дрън-дрън

Модератор: scleri

Публикувай отговор
Аватар
kalinaalena
Кафе с мляко
Мнения: 222
Регистриран на: Ное 15, '10, 09:55

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от kalinaalena »

Предполагам, че е лактофол за кактуси, използвала съм го преди години.Внимавай с детките, не ги поливай много.Всъщност си е доста рано за обилно поливане на кактуси.
Аватар
Вискяр
Кафевар/ка/
Мнения: 709
Регистриран на: Окт 24, '11, 18:49
Местоположение: В полите на Вискяр планина
Обратна връзка:

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от Вискяр »

Милия написа: много съм не търпелива :D
Кактусите не са за нетърпеливци. Кактусите се развиват като Вселената - бавно и достолепно. Те не са краставици, да речем.
Ако не се справиш с нетърпението си ще имаш много разочарования. И сълзи. Имаш дилема: или кактуси, или нетърпение.
Почети за биологията на кактусите. Опитай да я сравниш с биологията на, зеленчуците, да речем. Кактусите растат на бедна на хумус почва. За разлика от повечето други растения, които обичат хумуса. Изключение са, май само, рипсалисите. Кактусите си имат повече от достатъчно вода в себе си. За цяла година, че и повече. Бях забравил добре развита детка, в тъмно място, цяла година. Беше пуснала корени и пораснала с почти сантиметър.
Основно изискване на кактусите е светлина, светлина и пак светлина. Мнооооого светлина. Силна светлина.
И пропусклива почва - да не се задържа влага. Никакви чинийки под саксиите!
Успех в кактусарството! :daaa:
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от dobis »

хм... в раздела за кактусите е настанало пълно гелпо...

Кактусари , хора мераклии по външни кътчета за бодливковците , в момента има поръчка за разни бурени , юките са скрити най-отдолу , погледнете ги де :hihihi:

http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.php?f=21&t=3491" onclick="window.open(this.href);return false;
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от el pistolero »

Ми да, Джонито източи човекопотока към неговия форум и забравихме да се вясваме тук- ще се забравим дет се вика. :ufff:
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от johnstalker »

el pistolero написа:Ми да, Джонито източи човекопотока към неговия форум и забравихме да се вясваме тук- ще се забравим дет се вика. :ufff:
Баси, как ме наклепа.. ;) :D На практика това си е истината де.. :hihihi:
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от dobis »

Я ми кажете къде е опита на Джони да иззимува тръни под един путилен в преспите преди 2-3 зими...проклета тема , няма я , а ми трябва една снимка от там... :svekurva: :svekurva: :ufff:
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от johnstalker »

dobis написа:Я ми кажете къде е опита на Джони да иззимува тръни под един путилен в преспите преди 2-3 зими...проклета тема , няма я , а ми трябва една снимка от там... :svekurva: :svekurva: :ufff:
Те тука: http://cactus-bg.com/forum/index.php?topic=92.0" onclick="window.open(this.href);return false;
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от el pistolero »

дрън :snif:
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: Ала -бала, Дрън-дрън

Мнение от el pistolero »

За разбуждане на заспалият раздел, пльосвам малко снимки на напъпили кактусчета: Лобивия фаматименсис, Матукана мадисониорум и Стромбокактус дисциформис.
Изображение

Изображение

Изображение
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
Публикувай отговор

Обратно към “Кактуси и сукуленти”