Mammillaria

Модератор: scleri

Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Mammillaria

Мнение от johnstalker »

Бих добавил и Испания в тази група. ;)
neli maneva
Виенско кафе
Мнения: 325
Регистриран на: Окт 21, '10, 23:20

Re: Mammillaria

Мнение от neli maneva »

johnstalker написа:Бих добавил и Испания в тази група. ;)
:D
Аватар
exotica
Двойно кафе
Мнения: 176
Регистриран на: Мар 31, '11, 13:42
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Mammillaria

Мнение от exotica »

scleri написа:…европейски сили в кактусологията…
Не, бе, човеко! :lol: Имам предвид, че чехите са ненадминати царе в сътворяването на какви ли не кактусови измислици. Който и чех-кактусчия да питаш, ще каже, че Cactaceae се състои поне от 10 000 вида с по 100 разновидности всеки, разпределени в поне 1 000 рода… :lol:
А, че те + немците са открили и донесли в Европа много растения е неоспорим факт. Лошото е, че огромното мнозинство от тях са много много далеч от науката и приносът за бозаологията в систематиката на семейството е почти изцяло техен (чехи + немци). Още по-лошо е, че предимно те са възпитали местните, че щом е кактус е нещо ценно и може да се изкара някоя-друга кинта аванта от изкопаване и унищожаване на находище… :evil:
Поздрави, Андрей
neli maneva
Виенско кафе
Мнения: 325
Регистриран на: Окт 21, '10, 23:20

Re: Mammillaria

Мнение от neli maneva »

exotica написа: Имам предвид, че чехите са ненадминати царе в сътворяването на какви ли не кактусови измислици.… :evil:
[/quote]
испанците не падат по-долу в това отношение - една снимчица на някое пръкнало се единично мутирало растение или фотошоп и рекламата е голяма работа, рибките от другата страна още по-големи :angel2:
чехи, немци, испанци - всички си имат и плюсове и минуси но тръпката да поръчаш и да чакаш месеци си е голяма и аз няма да се откажа от нея, колкото и разочарования да съм имала - радостите са били много повече :dovolen:
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 43 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Mammillaria

Мнение от scleri »

Започваме да задръстваме и тази тема с излишен спам. Вариянтите са два. Или да се прехвърлим в Дрън-дрън или да кажем Змейчовата реплика. Иначе много може да се приказва за това каква е разликата между точната наука и хобито. Каква е ролята на търговския интерес за прогреса като цяло и т.н.
Аватар
exotica
Двойно кафе
Мнения: 176
Регистриран на: Мар 31, '11, 13:42
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Mammillaria

Мнение от exotica »

Аз съм виновен за накъкването на темата! :( zmei4o, слагай край и на тази сапунка! ;)
Поздрави, Андрей
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: Mammillaria

Мнение от el pistolero »

Мамилария санчез- мехорада
Изображение
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
Публикувай отговор

Обратно към “Кактуси и сукуленти”