Кактуси

Модератор: scleri

Публикувай отговор
Аватар
Makc
Kафенце
Мнения: 26
Регистриран на: Сеп 19, '11, 19:31

Re: Кактуси

Мнение от Makc »

Така го купих. Още един кандидат:
Изображение
(parodia chrysacanthion)
Аватар
Zlati
Kъсо кафе
Мнения: 74
Регистриран на: Юни 3, '10, 11:04
Местоположение: Бургас

Re: Кактуси

Мнение от Zlati »

Дано съм попадналав в точната тема, за да си задам въпроса:
Един от цереусите ми започна да загнива в основата си. Отрязах до зраво.Изчаках раната на отреза да заздравее. Мога ли да засадя здравата част по това време :ufff:
kle4o
Kъсо кафе
Мнения: 62
Регистриран на: Апр 21, '10, 12:21

Re: Кактуси

Мнение от kle4o »

Можеш, но не бива. Остави го да съхне на сухо и светло и ако до пролетта не е изкарал корени, ще можеш да го поставиш например в пясък за коренообразуване.
Сега не се поливат и растения с корен, защото липсва достатъчно светлина/топлина, а трънче без корен види ли вода при зимни условия и .....
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: Кактуси

Мнение от el pistolero »

Аз не виждам защо трябва да бързаш засаждаш преди са и пусне нови корени. Огледай добре среаза дали е хванал калус ( коричка ) и не е почернял или пък да е кашав. Ако не изглежда добре пак ще трябв ада режеш и да покриеш раната с вкоренител или стипца ако имаш под ръка. Изчакай първо от среза да излязат нови коренчета и след това заравяй. Сега според мен е малко трудно да се укорени заради летаргията в която би трябвало да е кактуса ти. Подпри го някъде ,ако може да си стои отвесно, но без да лежи върху среза и така да си изкара до пролетта. Пък напролет може над леко влажен пясък да го подържиш, ако още не е извадил коренчета и чак като има коренчета поне 1,5 - 2 см да го заровиш в някоя саксия и да почнеш да го поливаш.
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: Кактуси

Мнение от el pistolero »

Оп, аз докато си изпиша фермана и той kle4о успял да ти даде отговора :mrgreen:
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
neli maneva
Виенско кафе
Мнения: 325
Регистриран на: Окт 21, '10, 23:20

Re: Кактуси

Мнение от neli maneva »

el pistolero написа: Ако не изглежда добре пак ще трябв ада режеш и да покриеш раната с вкоренител или стипца ако имаш под ръка.
под моята ръка винаги се намира счукан дървен въглен за напудряне на рани ;) работи отлично :dovolen:
Аватар
Вискяр
Кафевар/ка/
Мнения: 709
Регистриран на: Окт 24, '11, 18:49
Местоположение: В полите на Вискяр планина
Обратна връзка:

Re: Кактуси

Мнение от Вискяр »

И теоретично, и практично, най-доброто за рана е напудряне със смес от активен въглен и Шампион.
Шампион се продава в градинарските аптеки.
Преди да е хванал калус не мисля че има нужда от вкоренител.
Аватар
kalinaalena
Кафе с мляко
Мнения: 222
Регистриран на: Ное 15, '10, 09:55

Re: Кактуси

Мнение от kalinaalena »

И аз да попитам...една лобивийка нещо е поомекнала, на добро място е, слънчев прозорец, температура не по-ниска от 10градуса.Не е поливан от края на октомври както и всички останали.
kle4o
Kъсо кафе
Мнения: 62
Регистриран на: Апр 21, '10, 12:21

Re: Кактуси

Мнение от kle4o »

Лобивиите са доста "сурови" трънчета и стига да не са с мокри корени се чувстват добре и при отрицателни температури.

Сигурно, ако му има нещо, е друга причината.
Аватар
Вискяр
Кафевар/ка/
Мнения: 709
Регистриран на: Окт 24, '11, 18:49
Местоположение: В полите на Вискяр планина
Обратна връзка:

Re: Кактуси

Мнение от Вискяр »

Да няма въшки?
Патил съм зимно време от беловласести въшки. На 8-12 градуса си се въдят гадовете. :evil: Чел съм и за коренови въшки, че правят големи пакости.
Публикувай отговор

Обратно към “Кактуси и сукуленти”