Сукулентни растения

Модератор: scleri

Публикувай отговор
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5055
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 266 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: Сукулентни растения

Мнение от Lilly »

ако се бях родила принцеса , или поне рентиерка, сигурно за кеф щях отглеждам сукуленти

Myrtillocactus geometrizans f. cristata (Dinosaur Back Plant) - спря ми дъхът по тоя кристатен кактус.
Изображение

Ariocarpus kotschoubeyanus subsp. sladkovskyi - застрашен вид, рядко срещан в природата
намерих го в Ebay, но струваше 120 паунда и понеже не съм принцеса, ще се въздържа :snif:
Изображение

и моите скромни аматьорски радости
Изображение
Mike
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1599
Регистриран на: Яну 12, '10, 19:01
Получил благодарност: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Сукулентни растения

Мнение от Mike »

Лили, ариокарпуси има при Джони в интернет магазина му.
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5055
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 266 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: Сукулентни растения

Мнение от Lilly »

Mike написа: Апр 19, '19, 12:52 Лили, ариокарпуси има при Джони в интернет магазина му.
ти ме срази
има го в плейлистата, но го няма като наличност
но щом все пак го има, значи сигурно някога го е продавал

https://worldofsucculents.com/?genera=ariocarpus
" Ариокарпусите са застрашени и рядко срещани в природата."

затова реших, че може би цена от 120 паунда е допустима за рядък вид
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3885
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 53 пъти
Получил благодарност: 282 пъти

Re: Сукулентни растения

Мнение от scleri »

Лили, за съжаление списъкът с редки, и изчезващи видове кактуси е доста дълъг.
Ариокарпусите може да са редки в природата, но в колекциите на любителите се срещат често и за това могат да се купят на сравнително приемливи цени. 120 паунда е цена твърде, твърде, висока. Някои " специалисти" разчитат на хора с пари, които незапознати с реалния пазар са готови да платят много за растение което е грабнало очите и сърцето им. Лошото в случая е че непознавайки нуждите на купеното растение те на практика го осъждат на смърт. Ариокарпусите например са много красиви, и интересни растения, но в същия момент и твърде взискателни. Те не прощават грешките на собственика си. Отглеждането им не е по-силите на човек който въобще си няма представа от кактуси. Което не означава че не трябва да търсиш, и да си купиш когато намериш. Означава само че е добре предварително да попрочетеш малко, и да научиш как точно трябва да се грижиш за тях.

Ето ти един адрес - http://www.ilpungivendolo.it/wordpress/ ... -crestato/ където в момента продават кристатен Миртилокактус на съвсем приемливи цени. Купуваш си го сега, и след няколко години ще имаш красавец по представителен и от този чиято снимка си публикувала.
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5055
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 266 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: Сукулентни растения

Мнение от Lilly »

scleri написа: Апр 19, '19, 14:18 Лили, за съжаление списъкът с редки, и изчезващи видове кактуси е доста дълъг.

Ето ти един адрес - http://www.ilpungivendolo.it/wordpress/ ... -crestato/ където в момента продават кристатен Миртилокактус на съвсем приемливи цени. Купуваш си го сега, и след няколко години ще имаш красавец по представителен и от този чиято снимка си публикувала.
Благодаря ти :dovolen:
Целият пост беше "под условие " - както се казва в математиката.
Ако бях...ама не съм :snif:
Просто много, много ми харесаха тия два сорта кактуси - само затова ги споделих.
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5055
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 266 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: Сукулентни растения

Мнение от Lilly »

Изображение
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Сукулентни растения

Мнение от Margaritenia »

Имам си много бебета сукуленти, засадени са в повдигната леха, където много бързо изсъхва почвата. Чудих се какво да направя и накрая посипах с бели дребни камъчета, хем да не растат толкова много бурени между камъните и растенията, хем да задържат влагата. Ще видим дали е успешен експеримента ми, засега се чувстват добре, макар че изглежда много много "изкуствено". Като пораснат розичките, ще се подобри и външния вид на лехата:)))))))))))

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Сукулентни растения

Мнение от dar »

Марги, много са красиви, особено първия :potekoha: . Не мога да си представя къде точно се намират в градината, няма значение. Този първия издържа ли на Чавдарския климат? Нямаш ли цветове на делоспермата? Видях един отворен на моята.
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 29 пъти

Re: Сукулентни растения

Мнение от Margaritenia »

Дарче, благодаря! Издържат всички засега:))))
Първият ми е подарък от скъп човек и аз много си го обичам! Порасна и се надипли много готино за 1 година, от миналото лято е:)))))
Делоспермата още е далеч от цъфтеж, но я чакам с нетърпение!:)
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
Alien
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1928
Регистриран на: Май 24, '18, 17:43
Местоположение: София
Дал благодарност: 498 пъти
Получил благодарност: 843 пъти

Re: Сукулентни растения

Мнение от Alien »

Напротив! С белите камъчета изглежда великолепно. Малко, като съчетание на японска каменна градина с алпинеум.
Публикувай отговор

Обратно към “Кактуси и сукуленти”