Франджипани - плумерия/Plumeria

Публикувай отговор
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Франджипани - плумерия/Plumeria

Мнение от dobis »

Ohhh, аз ли не искам да ги тирна и ширна и от сутрин до вечер да ги чепкам... ама като нЕма място ...и все гледам да го икономисам от някой размер саксия . Но те не ми се сърдят , наистина понасят всякакви тормози за които се сетите. Напредък - тази година не са акарясали :hihihi:
Аватар
lokt
Kафенце
Мнения: 20
Регистриран на: Мар 19, '11, 23:03

Re: Франджипани - плумерия/Plumeria

Мнение от lokt »

Изображение казаха ми че това е плумерия ама не им вярвам вие как мислите Изображение
nevenar
Кафе с мляко
Мнения: 208
Регистриран на: Апр 15, '10, 00:05
Местоположение: пловдив

Re: Франджипани - плумерия/Plumeria

Мнение от nevenar »

плумерия е според моят скромен опит :D
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1617
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 104 пъти

Re: Франджипани - плумерия/Plumeria

Мнение от Бобсъна »

Плумерия е...
Изображение
Аватар
KLEN
Виенско кафе
Мнения: 434
Регистриран на: Дек 14, '09, 13:47
Обратна връзка:

Re: Франджипани - плумерия/Plumeria

Мнение от KLEN »

На мен ми се струва,че стеблото е ръбесто и е ако е така,не е плумерия. Много ми прилича на тоя вид еурофобия
Изображение
Аватар
lokt
Kафенце
Мнения: 20
Регистриран на: Мар 19, '11, 23:03

Re: Франджипани - плумерия/Plumeria

Мнение от lokt »

да ти кажа наистина повече прилича на еурофобия даже много мерси за мненията :D
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15823
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 718 пъти
Получил благодарност: 1507 пъти

Re: Франджипани - плумерия/Plumeria

Мнение от Гео, граф »

Аз не съм специалист, но тъй като имам и плумерия и еуфорбия, мога да си позволя да бъда категорична - еуфорбия е ! Даже цъфти - тези дребни белезникави петънца в основата на листата всъщност са цветове. За най-сигурно мнение можеш да се обърнеш към Добис, lokt, тя е корифея на този тип растения тук :nod: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
subversive
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1074
Регистриран на: Дек 23, '09, 08:44

Re: Франджипани - плумерия/Plumeria

Мнение от subversive »

100% залагам на еуфорбия

dobis написа:Ohhh, аз ли не искам да ги тирна и ширна и от сутрин до вечер да ги чепкам... ама като нЕма място ...и все гледам да го икономисам от някой размер саксия . Но те не ми се сърдят , наистина понасят всякакви тормози за които се сетите. Напредък - тази година не са акарясали :hihihi:
dobis, и моите не са акарясвали, ама да кажа защо- защото докато ме нямаше, майка ми решила, че може да ги сложи да "зимуват" на стълбището, където пада под нулата :ufff: И как ги сварвам- смамароцани, без листа, берат душа (поне така изглеждаше). А пък после, като и кръцнах малко да проверя какво е положението, вътре си бяха зелени, та сега ги чакам да възкръснат :lol:
Аватар
radina
Kафенце
Мнения: 7
Регистриран на: Сеп 11, '12, 12:20

Re: Франджипани - плумерия/Plumeria

Мнение от radina »

Привет, това е любимото ми цвете , някой може да ли да ми каже от къде мога да си купя , по цветарските магазини има само еднотипни цветя и никога не съм виждала по магазините. :dovolen:
Аватар
radina
Kафенце
Мнения: 7
Регистриран на: Сеп 11, '12, 12:20

Re: Франджипани - плумерия/Plumeria

Мнение от radina »

преди време приятелят ми беше донесъл нещо което прилича страшно много на плумерия с нетърпение го чакахме да цъфне ,но когато цъфна се оказа , че е еуфорбия.иначе голяма хвалене беше, че вече съм намерила . :D
Публикувай отговор

Обратно към “Редки екзотики”