Ананас

Аватар
mimeta
Кана кафе
Мнения: 550
Регистриран на: Фев 22, '10, 21:11
Местоположение: Чехия
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Ананас от пазара

Мнение от mimeta »

Вкореняването на ананаси за сега ми е най-голяма тръпка, и ставам все по-добра :) последният резултат е 2 от 2 :D
Даже онзи, който го преместих от вода в саксия (най-труното за мен), още е жив. вече месец е в саксия, явно успях да нацеля поливането.
Изображение
ето го, след половин година във вода и месец в саксия
Изображение
Аватар
mimeta
Кана кафе
Мнения: 550
Регистриран на: Фев 22, '10, 21:11
Местоположение: Чехия
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Ананас от пазара

Мнение от mimeta »

3/3 :ieeee:
и от преди имам няколко живи :ieeemyzh:
Значи никакво сушене, в момента в който се отреже плода, листата се слагат във вода. И не над водата, а във водата.
Апартамента в София беше изключително топъл и сух. Тук е студено и влажно. И на двете места вкореявам еднакво. На последния ананс в розетката капнах малко фунгицид, когато го слагах във вазата.
А, и още нещо, сменям им водата докато не пуснат корени. Проверявам водата дали мирише и ако мирише я сменям. Понякога два пъти на ден, понякога през седмица. Като пуснат корени престават да се опитват да гният и само допълвам.
Изображение
Аватар
stela75
Двойно кафе
Мнения: 199
Регистриран на: Дек 4, '09, 16:23
Местоположение: гр.Славяново общПлевен

Re: Ананас от пазара

Мнение от stela75 »

Браво Мимета!
Ти ми даваш голяма надежда..аз имам 8 неуспешни опита и тъкмо реших да се откажа.
Опитвала съм по всяко време на годината но уви :cry: :cry: нямам никакъв успех :cry: :cry: :cry:
Аватар
mimeta
Кана кафе
Мнения: 550
Регистриран на: Фев 22, '10, 21:11
Местоположение: Чехия
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Ананас от пазара

Мнение от mimeta »

Не се отказвай, и на мен първите ми измряха. И още нещо, много важно, което забравих да напиша - докато има и едно зелено петънце на листата има надежда. Имам един, изгнил по средата, мухлясал, половината листа са му изцяло сухи, другата половина са със сухи връхчета. (Под "връхчета" имам предвид 3-4 см). Ако за пръв път вкоренявах да съм го изхвърлила. Но си пусна коренчета, спря да гние и след половин година ще изглежда прилично. :dovolen: След една година ще е хубав :D
Трябва да взема да го снимам, колко е отчайваща гледка, но е жив.
Изображение
Аватар
zmei4o
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1771
Регистриран на: Дек 1, '09, 14:28
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Ананас от пазара

Мнение от zmei4o »

може би сега не му е точното време за вкореняване :hmmm:
ама то пък са от магазина и са си брани по топло...
трябва да стане :)
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
mimeta
Кана кафе
Мнения: 550
Регистриран на: Фев 22, '10, 21:11
Местоположение: Чехия
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Ананас от пазара

Мнение от mimeta »

Не мисля, че има голямо значение сезона. Когато са във вода. В почва само лятото.
Предишния го купих около Коледа, когато са намаленията (на снимката по-горе) :hmmm: значи съм излъгала, по-дълго е бил във вода... щом скоро ще става на година :hmmm:
А сега вкорених таман 3, единя много бързо се хвана, за около седмица. Самият плод ми е още в хладилника :D Предишните два са ми от преди месец
Изображение
Аватар
ZAPLESKA
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1360
Регистриран на: Май 2, '10, 18:53
Местоположение: до Пловдив
Обратна връзка:

Re: Ананас от пазара

Мнение от ZAPLESKA »

мангото ми изгни и го метнах в коша, ша ловя столипински на баничка :mrgreen:
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
chingi4
Кана кафе
Мнения: 594
Регистриран на: Апр 24, '10, 09:59

Re: Ананас от пазара

Мнение от chingi4 »

Здравейте.Днес реших и аз да пробвам да вкореня ананас.Изрязах горната част,махнах от долните листа,и видях кафяви неща,като коренчета.Въпроса ми е да го оставя ли да позасъхне няколко дена или директно веднага да го натопя във вода ?
Аватар
mimeta
Кана кафе
Мнения: 550
Регистриран на: Фев 22, '10, 21:11
Местоположение: Чехия
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Ананас от пазара

Мнение от mimeta »

Пише, че трябва да се засуши, на мене лично ми се струва, че е по-добре направо във вода. Може би защото при мен е толкова влажно, че не могат да изсъхнат, а мухлясват и гният. Тези, които са ми живи в момента не съм ги сушила.
Един ми изгни сега по празниците, късно му смених водата. :(
Изображение
Аватар
chingi4
Кана кафе
Мнения: 594
Регистриран на: Апр 24, '10, 09:59

Re: Ананас от пазара

Мнение от chingi4 »

Благодаря ти,mimeta .Вчера го подготвих,четох , ослушвах се някой да ме насочи и снощи натопих най-долната му част.Пък каквото стане. Ще си хапваме пак ананасче.
Публикувай отговор

Обратно към “Редки екзотики”