Ананас

Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Ананас от пазара

Мнение от Blue sky »

Змейчо, страшна технология, ще я пробвам, и аз съм го приела като кръстоносен поход, това с ананасите :twisted:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
mimeta
Кана кафе
Мнения: 549
Регистриран на: Фев 22, '10, 21:11
Местоположение: Чехия
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Ананас от пазара

Мнение от mimeta »

И аз имам успешни опити, пет вкоренени ананаса.
Точно както Змейчо е показал, само където нивото на водата ми е по-ниско с около сантиметър. Долната част пак е във вода.
Първият ми ананас изгни след като го засадих, въпреки, че имаше точно такива хубави коренчета, като тези на змейчовите снимки :cry:
Вторият го боднах направо в чист торф, и така става :)
третият го оставих половин година във водата, сега ще го садя, като мисля да смеся пръст с торф 1:1
Два държах във вода, после ги дадох на приятелка да ги гледа (те останаха в България). Тя ги засади в нормална пръст и вече две години живуркат.
Следващите опити ще правя направо в торф, защото пренасянето от вода в почва ми е трудно.
Изображение
Аватар
stela75
Двойно кафе
Мнения: 199
Регистриран на: Дек 4, '09, 16:23
Местоположение: гр.Славяново общПлевен

Re: Ананас от пазара

Мнение от stela75 »

Аз за три години съм пробвала около 12 пъти.Още нямам ананас :eeeh: Няма сезон в който да не съм пробвала и няма описан начин който да не съм използвала..е сигурно ананасите ме мразят :mrgreen: Ама аз пък много ги обичам и продължавам да купувам и да пробвам...Същност тази тема ме подсети че поне от месец-два не съм яла ананас ;) Важното е че научих и децата да го харесват та сега купувам поне 2-3 за да има за всички да си хапнат :lol:
Аватар
ZAPLESKA
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1360
Регистриран на: Май 2, '10, 18:53
Местоположение: до Пловдив
Обратна връзка:

Re: Ананас от пазара

Мнение от ZAPLESKA »

а манго ад знаете как се захваща?
ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
DarinaN
Кафе машина
Мнения: 3318
Регистриран на: Мар 16, '10, 09:40
Местоположение: Пловдив

Re: Ананас от пазара

Мнение от DarinaN »

ZAPLESKA написа:а манго ад знаете как се захваща?
много трудно
"Ако A е успехът в живота, то тогава A е равно на x + y + z. x е работата, y е забавлението, а z е да си държиш устата затворена." А. Айнщайн

http://darinaivanova.snimka.bg/hobby/2011.593300.25139445" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
mimeta
Кана кафе
Мнения: 549
Регистриран на: Фев 22, '10, 21:11
Местоположение: Чехия
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Ананас от пазара

Мнение от mimeta »

Ами всъщност аз сложих три семки (костилки?) в една саксия и заминах за море, като се върнах (след три седмици) едното беше прокарало. Преди да ги сложа в саксията ги оставих да съхнат на слънце, защото месестата част трудно се отделя.
когато се убедих, че не е останало нищо, което да гние после (поне месец ги държах така) ги сложих в саксия и гледах да не изсъхва почвата. Нямах големи надежди, затова я "изпуснах" на няколко пъти и изсъхна.
Мъжо има 2 мангота от костилки.
Поникват след поне месец в пръстта, аз бих чакала поне половин година, преди да реша, че няма да ги бъде.
Изображение
Аватар
Веско6969
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1260
Регистриран на: Юли 6, '10, 01:28
Местоположение: София

Re: Ананас от пазара

Мнение от Веско6969 »

ZAPLESKA написа:а манго ад знаете как се захваща?
..отиваш в "Столипиново" ,избираш си "мъжко" или "женско" и захващаш едно,две ..колкото пожелаеш
Джони извинявай "баце" ,не се здържах... :sblush:
Луд умора нема...
el pistolero
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1098
Регистриран на: Ное 29, '09, 23:15
Местоположение: Бургас

Re: Ананас от пазара

Мнение от el pistolero »

Мангото е изключително лесно за покълване. Стига да е избран още в магазина добър екземпляр. Трябва да е добре узряло, което се среща рядко. Обикновено са доузрели по щандовете насила от залежаване, а всъщност са били брани въззелени. То и с бананите и авокадото е така. Много радко се среща да е сравнително добре узрял екземляр.
Познава се по това че не трябва да е със зелена кора (е може и малко зелен участък да има ама да е минимален). В зависимост от сорта окраската на узрялото манго може да е от наистено жълто, през ярко червено, та чак до лилавеещо. Характерен признак за узряване са и многобройните ситни черни точици. Освен това на пипане при натиск трябва да поддава, а не да е като тухла.
После стандартната процедура по изяждане поустъргване на мъха гъст като вълнено кече. Измиване, позарязване леко на дебелото вдървеняване в тясната част на костилката. Топване в чашка с вода с ниво 2/3 от височината на костилката, като острият и позарязан връх е нагоре. Понякога няма нужда от срязване на костилката, защото още в плода, тя е покълнала и коренчето и стъблото са тръгнали. Съответно трябва да се внимава още при отделянето от плода, защото може да ги нараним. Ама това е по- рядко. Обикновено костилката си е яко вдървенен чукундур, който си иска рязане :twisted:
Дуго вабжно нещо е, че тябва да е сравнително топло. По мои наблюдени във вода под 20-22 градуса не покълва, а после и дръвцето не вирее в стая с температура по- ниска от 18-20 градуса. След като си пусне втори чифт листа е добре да се посади в лека, въздухопролуслива и отцедлива пръст.

С две думи покълването и гледането до една възраст е лементарно през пролетта и лятото, но през зимата си мре като за световно, ако не му се осигури добра температура и светлина.
Аз съм отглеждал поне 4-5 мангота до възраст 4- 8 месеца (едно даже над 1,5 години) но през зимните месеци ги усмъртявам като за световно.
Лимонът по форма е жълт.

Теорията за съответствията, оформила се още в недрата на декадентството, е в основата на цялата естетика на символизма.
Аватар
stela75
Двойно кафе
Мнения: 199
Регистриран на: Дек 4, '09, 16:23
Местоположение: гр.Славяново общПлевен

Re: Ананас от пазара

Мнение от stela75 »

Аз пък реших да махна вдервеното покритие на моята мангова костилка.Внимателно извадих съдържанието.То прилича на огромен боб.Сложих го в пласмасова кутия с мокри салфетки.За 4 дни корена порастна с 3см.Ще изчакам още 4-5 дни и ще го пехвърля в почва с много перлит и малко субстрат.Ще докладвам какво става.. :dovolen:
Аватар
ZAPLESKA
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1360
Регистриран на: Май 2, '10, 18:53
Местоположение: до Пловдив
Обратна връзка:

Re: Ананас от пазара

Мнение от ZAPLESKA »

и мойто го накиснах малко да покълне :) след 3 дни ще го видя как е и дали да го засаждам :stiskam:
ИзображениеИзображениеИзображение
Публикувай отговор

Обратно към “Редки екзотики”