Ананас

Аватар
mimeta
Кана кафе
Мнения: 549
Регистриран на: Фев 22, '10, 21:11
Местоположение: Чехия
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Ананас от пазара

Мнение от mimeta »

Такива съм виждала по цветарските магазини, ама не стават за ядене, затова не са ми интересни :)
Изображение
Аватар
belika
Кафевар/ка/
Мнения: 994
Регистриран на: Апр 22, '12, 15:29
Местоположение: София
Дал благодарност: 242 пъти
Получил благодарност: 172 пъти

Re: Ананас от пазара

Мнение от belika »

Наистина ли не стават за ядене? :snif:
Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.
Аватар
mimeta
Кана кафе
Мнения: 549
Регистриран на: Фев 22, '10, 21:11
Местоположение: Чехия
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Ананас от пазара

Мнение от mimeta »

Ами до колкото аз знам, има два вида ананас (сортовете са със сигурност повече), ставащ за ядене и декоративен. Тези малките предполагам, всичките са декоративни. Такъв ставащ за ядене е най-сигурно да си размножиш от плод. Пък и най-интересно ;) Може да се купи и от някой, който се занимава с продажба на екзотики. В обикновен цветарски магазин се намират само декоративни. И мисля, че ядливите са с едноцветни листа, тези с раираните листа са декоративни. Така съм разбрала от писаното из форумите.
От плод пускат сравнително лесно корени, после е мъка прехвърлянето в земя. Пускането на корени ми се получава на 80%, но после повечето ми се гътват при прехвърляне в почва. Имам 4, като единят е детка. Така че напрактика съм вкоренила така 3 броя.
А сега ми кажете, тук е пролет и ананасите ми са навън, но дават да се разваля времето. Нощно време ще падат температурите и до 1 над нулата. Ще оцелеят ли една нощ на студено, или трябва да ги прибирам? Много не ми се ще да ги местя, защото не им понася добре. Първоначално исках да си ги взема от офиса до вкъщи, но тук ги местих от единя прозорец на съседния и после бяха така оклюмали, че мислех, че единя си е заминал и се отказах от голямото местене.
Изображение
Аватар
mimeta
Кана кафе
Мнения: 549
Регистриран на: Фев 22, '10, 21:11
Местоположение: Чехия
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Ананас от пазара

Мнение от mimeta »

Пролетта оставих ананасите навън, те температурите не паднаха чак толкова, в крайна сметка не беше под нулата, а се задържа към 1-2 градуса. Не се оплакваха много :) Сега вече са прибрани, те са едни от първите, които прибирам, защото имам къде, в офиса имат специална маса до прозореца, отделена за тях. Растат добре, догодина му е време на стария да цъфне.
Вчера сложих два нови ананаса в пръст. :) Единят беше дълго във вода, но не пусна корени и не изгни.
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Редки екзотики”