Мъх сфагнум

lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Мъх сфагнум

Мнение от lila »

dimitar написа:Защо да се затвори? :twisted: Темата си е много на място и тук обсъждаме не само продажбата и мястото му в природата, но сфагнума изобщо!
Както вече казах има и др. начини човек да разполага с жив сфагнум, без да го взима от природата. :nod:
И според мен темата си е ОК. Има доста информация за сфагнума, добре ще е да си седи, нищо лошо не виждам да обменяме опит и идеи :tzvetentze:
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Мъх сфагнум

Мнение от Titi »

dimitar, дай да спретнем един конкурс да си избереш друг аватар, че получавам гърчове в стомаха всеки път, като го видя тоя. Пък ми е интересно да те чета и ми е много трудно да си затварям дясното око дето е към аватара, за да не го зървам даже и да се опитвам да те чета само с лявото :dovolen:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Мъх сфагнум

Мнение от ravik »

lila написа:
dimitar написа:Защо да се затвори? :twisted: Темата си е много на място и тук обсъждаме не само продажбата и мястото му в природата, но сфагнума изобщо!
Както вече казах има и др. начини човек да разполага с жив сфагнум, без да го взима от природата. :nod:
И според мен темата си е ОК. Има доста информация за сфагнума, добре ще е да си седи, нищо лошо не виждам да обменяме опит и идеи :tzvetentze:
Преместих темата като оставих ценната информация. Разбрахме се със Светик. :daaa:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
dimitar
Виенско кафе
Мнения: 338
Регистриран на: Дек 13, '09, 10:24
Местоположение: Гр. Пловдив

Re: Мъх сфагнум

Мнение от dimitar »

Titi написа:dimitar, дай да спретнем един конкурс да си избереш друг аватар, че получавам гърчове в стомаха всеки път, като го видя тоя. Пък ми е интересно да те чета и ми е много трудно да си затварям дясното око дето е към аватара, за да не го зървам даже и да се опитвам да те чета само с лявото :dovolen:
Аз вина нямам, а админа, че аватарите в този форум са отдясно, та да си затваряш дясното око. :lol: Ако е отляво, пък трябва лявото око да си затваряш. То угодия няма...ни отляво, ни отдясно :lol:
Titi, важното е, че като четеш постовете ми и си затваряш едното око си мислиш за мен. Ще го приема, че все едно ми намигаш :liubov2:
Предложението ти за конкурс на аватара ми допада :nod: Може и да размисля!? Ти си на ход... :tzvetentze:
Аватар
zmei4o
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1771
Регистриран на: Дек 1, '09, 14:28
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Мъх сфагнум

Мнение от zmei4o »

аз може да ти направя 20тина само кажи на каква тема :lol: :D
пиши на лични ;)
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
dimitar
Виенско кафе
Мнения: 338
Регистриран на: Дек 13, '09, 10:24
Местоположение: Гр. Пловдив

Re: Мъх сфагнум

Мнение от dimitar »

Ето развитието на моя сфагнум в една от саксиите :dovolen:
Расте си и това е :lol: Вече излиза извън саксията :mrgreen: Някой ме питаше за него, ама не помня кой беше... :hmmm:

Преди месец и половина изглеждаше така

Изображение

Снимки от днес. Доста отстраних от сфагнума окло растението - задушаваше го :nod:

Изображение

Изображение

Извинявам се за лошите снимки, но се замъглиха като отворих терариума да снимам от високата влажност :oops:
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Мъх сфагнум

Мнение от johnstalker »

От сух купешки мъх сфагнум ако го държа накиснат у водица има ли шанс да живне растениицето?! :hmmm:
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Мъх сфагнум

Мнение от lila »

Не. Хваща зелено водорасло като се държи мокър и хората си мислят че "оживява" ама не.
Ако гледаш растение само в сфагнум (без добавени кори), да не забравиш, че трябва да го подменяш на 6-8 месеца в зависимост от това колко ториш.
:tzvetentze:
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Мъх сфагнум

Мнение от johnstalker »

И аз така си мислих доскоро. Обаче, едно птиченце ми каза, че е възможно. Та интересно ми е от какво се появяват новите мъхчета (бебета сфагнум)?
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Мъх сфагнум

Мнение от johnstalker »

Еврика! Появяват се от спорите! Ето и мойте малки сфагнумчета :)

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Редки екзотики”