Зазимяване на пеларгонии

Модератор: Миша

Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: Зазимяване на пеларгонии

Мнение от Ава_и_мама »

mds777 написа:
Мария Николова написа:Мише, майка ми си вадеше "мулофите" на "гол корен" без пръст. Вързваше ги с вълнен конец и ги окачваше "с краката нагоре" :lol: на пирон по гредореда на мазето. И така зимуваха. Даже и в студени зими като миналата. Цъфтяха цяло лято. :daaa:
Аз направих така за първи път миналата зима. На пролет като ги видях ги отписах, въпреки това ги засях на двора. Ами цяло лято полудаха да цъфтят.
В градината имам едно розово мушкато и скоро моята комшийка ми предлагаше да го вържа така. Добре, че го казахте ( Благодаря ти , Мерка! :sbow: :skiss:) да бъде с корен и вълнен конец (защо вълнен :hmmm: ). Утре трябва да го направя.
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Зазимяване на пеларгонии

Мнение от Магдалена »

Di_Va написа: Маги, резниците в торфени таблетки ли са?
:dovolen: Di_Va, :tzeluvka: , да , в торфени таблетки са .
Иначе не се справям никак с вкореняването! :ufff:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Зазимяване на пеларгонии

Мнение от Мария Николова »

(защо вълнен :hmmm: )
Най-много от него е имало под ръка - здрав, издръжлив. :daaa:
И топли! :hihihi: :hihihi:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 306 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Зазимяване на пеларгонии

Мнение от Di_Va »

Магдалена написа:...
:dovolen: Di_Va, :tzeluvka: , да , в торфени таблетки са .
Иначе не се справям никак с вкореняването! :ufff:
Мерси, Маги :tzvetentze: !
Ще пробвам и аз, до сега опитвам в чист перлит, а за последната година загубих всички, дори едно незнайно, красиво и цъфтящо цяла зима, което ми беше любимо :cry: !
Сега ще издирвам коя комшийка е извадили прекрасни, цъфтящи растения по стълбите и ще искам позволение да си чупна резничета за вкореняване дано успея, че ми липсват!
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 207 пъти
Получил благодарност: 1116 пъти

Re: Зазимяване на пеларгонии

Мнение от Lilly »

само в реда на обмяната на опит да кажа, че тая година отгледах сакъзчета от семена - никнат бързо, лесно, растат добре, сега са колкото тия със старите корени
Аватар
daxc
Виенско кафе
Мнения: 361
Регистриран на: Яну 27, '15, 10:06
Получил благодарност: 7 пъти

Re: Зазимяване на пеларгонии

Мнение от daxc »

Пеларгониуми започнах да отглеждам от семена, после залагах резници от вече израсналите цветя.
Винаги поникналите разстения от семена отговаряха на сорта.
Това лято реших да закупя семена от Алиекспрес от търговец занимаващ се единствено с продажба на семена. Стотиците коментари на купувачите бяха само положителни.
Поръчах семената и те пристигнаха -старателно опаковани, с номер съответстващ на сорта с брошурка. Въпреки, че беше рано за засаждането им -началото на септември ( защото аз залагам семената в края на януари ), от всеки вид заложих семенце. Покълнаха за около 1 седмица и сега вече започнаха да цъфтят.
За мое голямо съжаление, нито едно не отговаря на сорта си ( жълтото цъфна цикламемо с бяло оченце, бялото -червено , кораловото в червено, много тъмно червено в светло червено, двуцветните в едноцветни ).
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”