За мишките и градинарите ;)

Модератор: Миша

Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 306 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

За мишките и градинарите ;)

Мнение от Di_Va »

Отварям тази тема защото проблемът с мишките из двора започва все повече да ме изнервя! Прокопали са тунели по цялата дължина на капковото, подозирам че има и в зеленчуковия сектор, ама там върху маркучите има мулчиращо фолио и не мога да ги наблюдавам добре.
Преди три-четири години си имахме котки и си мисля, че те някак успяваха да се справят с мишата популация. Сега, обаче, кучето прогони котките и е пълновластен господар на двора - вилнее денонощно където си иска, само т.нар. зеленчуков сектор е заграден и не му е достъпен. Мишките май хич не ги е страх от иначе голямото ни куче и си живеят като у дома си, пък и аз имам някакви претенции към двора и не ми се иска точно с мишоци да съжителствам :mrgreen: .
Дали някой има опит или идея поне, какво може да се направи? Дворът е голям над 2 дка. прави ми впечатление, че там, където сме сяли трева, някак не им е удобно май да копаят и не се виждат никакви следи от тях.
Четох за отрова, която се поставя в тунелите им, но се страхувам да не си отровим кучето, то както споменах, е пуснато и го връзваме само когато идват гости.
Ще се радвам, ако някой ми помогне да се справя с мишата напаст!
Аватар
Ава_и_мама
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1051
Регистриран на: Яну 23, '17, 20:26
Местоположение: гр. София

Re: За мишките и градинарите ;)

Мнение от Ава_и_мама »

Привет!
Di_Va,аз нямам опит с мишките. Ава миналата година ни донесе като трофей два плъха, тази година още не е носела. И тя е пусната, разхожда се на всякъде. Предишната ни кучка( немска овчарка) и тя се разхождаше. Аз не обичам вързано куче.
Ако никой не те посъветва нещо ефикасно, аз бих ти предложила да питаш в някоя ветеринарна аптека или агро аптека. Да преценят като кажеш, че имаш куче.
ММ за консултации пита в магазина откъдето си купуваме препаратите. Оказаха се свясни хора и получаваме добри съвети.
Сподели как се развиват нещата :liubov:
Успех! :gush: :tzeluvka:
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 306 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: За мишките и градинарите ;)

Мнение от Di_Va »

Благодаря ти, Ава и мама :) !
И нашето куче Добри ( овчарка каракачанска) миналото лято беше хванал един плъх, ама това си остана пръв и последен поддвиг. Сега не знам дали мишки или плъхове правят тунелчетата, ще ми се да не са плъхове....
Може би есента, когато прибирем кучето в града, ще търсим отрова и ще започнем борбата с мишките. На този етап оставям нещата както са си, ще ходя по капковото :) , пък дано растенията да са направили достатъчно дълбоки корени вече и да нямам загуби. Ако постигна някакви резултати, или пък ако не постигна, ще пиша. Ама дано имам с нещо да се похваля :stiskam: .
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: За мишките и градинарите ;)

Мнение от Димана »

Дафи, ти сигурна ли си, че са мишки?
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 306 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: За мишките и градинарите ;)

Мнение от Di_Va »

Миленче, така като задаваш въпроса :hmmm: , предполагам, но не съм 100% сигурна. Мишки определено има, защото ММ каза, че е виждал около мястото, където палим клонаците, да бягат мишлета, щом запали огън, а и Добри (кучето) си беше хванал плъх!
Иначе тази година наблюдавам доста гущерчета, лани имаше жаби, (тази година не съм виждала, но Жоро бил виждал), прдни години имаше мнооого щурци, въобще бая "добитък" :lol: се разхожда тук. Иначе от цялата тази зоология най-неприятни ми са мишките, а и четох че присъствието им се разпознава по тунелчетата, които копаят близо до повърхността на почвата и такива се наблюдават при нас.
Ти да нямаш друго някакво предположение?
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 918 пъти

Re: За мишките и градинарите ;)

Мнение от МГХ »

Полевките ,така се казват полските мишки, са мънички и копаят тунели като повдигат земята и на повърхността се вижда къде са минали.И аз имам . Много ме изнервят ,защото като вървя и кракът ми хлътва , а и не мога да поливам . Водата отива в тунелите ми.
Сега се загубиха ,не знам защо. Може би заради студената зима. Такива са й дупките Изображение Познават се по оголената повърхност около тях.
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 306 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: За мишките и градинарите ;)

Мнение от Di_Va »

Да, Миленка, имам си и аз такива дупки, но не са така концентрирани и са на такива места, дето няма хубава трева. Забелязвам, че ако натрупам някъде оскубани треволяци и клони, и останат така по-дълго, под тях, дали заради сянката, влагата или защото им се струва по-сигурно, веднага се настаняват копаещите животинки, каквито и да са те :) .
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”