Как да не си уморим ацерите в контейнер още първата година ?

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Deleted User 3996

Re: Как да не си уморим ацерите в контейнер още първата годи

Мнение от Deleted User 3996 »

сюзан написа:Що не си ги сложите на земята, че да ви е мирна главата. Че и рима чак му докарах. :hihihi:
Това разкарване на саксии и треперене да не измръзнат не е работа.
Калико, единият от моите си е на шарена сянка под една слива. Цяло лято стоя там със саксията и му беше много добре. Той е най-развития от трите.
Мисля, че прекаляваме с нашите грижи.
:daaa:
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Как да не си уморим ацерите в контейнер още първата годи

Мнение от Daniela Pargu »

:lol: :lol: :lol:
Значи догодина - в земята !
А буретата с нещо друго ще са!
Язък ми за големите зазимяванки :lol: :lol: :lol:
Ама ще послушааам :daaa: Благодаря:tzvetentze:
незабравка

Re: Как да не си уморим ацерите в контейнер още първата годи

Мнение от незабравка »

calico написа: Дек 9, '17, 09:40 ама аз съм в Южна България, Тишо. На 20 км на юг от Нова Загора, поле, жеги, равно, слънце....житницата в Загорското поле

ся ходих да оглеждам, имам едно местенце, ама е на доста сянка, там слънце няма, не е под орехите, но е сенчесто
роза извадих сега оттам, че не вирее
Ани,и аз съм в 7-ма зона и имам навън в земята засадени дафинов лист,нар,маслина ,трахикарпус ,камелии и тн.Обаче в контейнери са ми замръзвали и и растения за 6-та зона.Наистина в саксията температурата е доста по-ниска отколкото в земята и почвата като че ли по прогизва.Една година оставих навън една суланджова магнолия,няколко паротии и два церциса червени плачещи.Видимо оживяха всички,надуха тук-таме пъпки и след това се започна едно плахо и неуверено раззеленяване,едно кретане -и като изкарах туфите да разгледам корените-имаше почернели и изгнили,макар и не на 100%.Трябваше да ги бракувам и реанимирам-останаха си като инвалиди. :snif: Всички ацери ,както и всичко друго,което е в саксия влиза зимата в оранжериите при мене,
Тази зима направих нов експеримент-засадих пролетта една камелия сасангуа в голяма работна сакция с одрязано дъно и я сложих в две гуми големи,една върху друга поставени,като вътре гумите запълних с минерална вата за изолация.Напролет гумите ще ги облека с дървена ламперия ,за да не с е виждат.Камелията не я засадих направо в земята,понеже исках да я сложа на сянка под една кайсия ,на която няма как да копая в корените голяма дупка .Нямам търпение да видя дали ще ми се получи-засега листата на камелията са свежи и зелени,но не се знае. :hmmm:
Ацерчетата наистина най-добре в земята след като дръпнат и заякнат. :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”