Помощ!Необичайни дупки в двора!

Модератор: Миша

mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Помощ!Необичайни дупки в двора!

Мнение от mimivd »

Снощи свекърва ми звъни по телефона разтревожена и обяснява,че нещо разкопава двора.
Тази сутрин ММ отива до село и с телефон снима необичайните дупки.
Почти всички са попротежение на капковото,което е в цветната градина и са задънени

Изображение

Изображение

Изображение

качвам снимката от таблет и не мога да я обърна
тази е в зеленчуковата градина
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Помощ!Необичайни дупки в двора!

Мнение от mimivd »

Еднта дупка е доразширена през нощта и е дълбока около 30 см.Другите са плитки и задънени,явно не е нещо подземно,защото от един месец си имаме и къртица
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Помощ!Необичайни дупки в двора!

Мнение от mimivd »

Изображение

Изображение

Изображение

какво може да е това животно...нямаме куче и котка,защото там се пребивава само лятото
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 48 пъти

Re: Помощ!Необичайни дупки в двора!

Мнение от къщичка »

http://www.groundsquirrel.org/biology.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Може да е лалугер. В статията пише, че понякога в горещи и сухи летни дни си копаят убежища.
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Помощ!Необичайни дупки в двора!

Мнение от mimivd »

Благодаря ти ,Къщичке!
В момента се чудим и допускаме или отхвърляме различни възможности.
Тези дупки са направени в последните 24 часа,каква може да е причината за да рови на толкова места?
Имало е и между рози,до калата в градината,но аз още снощи казах на свекърва ми да ги затиснат поне тях.Едната,тази на втората снимка ,са видяли вчера сутринта,но понеже от месец време имаме къртица в двора,те са заподозрели нея.Като стали от следобедната дрямка ,забелязали че там е ровено отново и тогава открили и другите разровени места. В цветната градина мисля,че няма как да влезе нещо подземно,защото тя е обкантена от основите на стара къща.В такъв случай за нас отпада вероятността нещо да рови над земята,подразнено от подземно движение.
След обяд отиваме на село и ще видим какво ще измислим.Там ,обаче няма нет .... :ufff:
Това направо ме разби!
Аватар
Звездичка
Кана кафе
Мнения: 626
Регистриран на: Май 5, '14, 08:56
Местоположение: Лом

Re: Помощ!Необичайни дупки в двора!

Мнение от Звездичка »

Mimivd, мина ми през ум, че е възможно да е язовец. Те оставяли специфична следа. На снимките не може да се добие ясна представа за размера на дупките. Ако е това животно вероятно имате сериозен проблем :hmmm: Дано греша :stiskam:
"Само живеене не стига, човек трябва да има слънце, свобода и малко цветя."
Ханс Кристиан Андерсен
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Помощ!Необичайни дупки в двора!

Мнение от mimivd »

Ужас! :ufff:
Всички дупки са само по протежение на капковото ,през не повече от 50 см...издърпан маркуча и издълбана плитка дупка(с изключение на една,тя е по-дълбока).Защо му е на някакво животно да рови по протежение на капковото?В средата има малко езерце пълно с вода жадно нито едно животинче не остава.
Звездичке,как да разбера дали е язовец?
За него четох,че обичал да се овъргаля в пипера,обича и ягодите.....а за момента там няма поражения... :
Аватар
sendi1966
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1195
Регистриран на: Апр 7, '13, 12:17
Местоположение: Хасково

Re: Помощ!Необичайни дупки в двора!

Мнение от sendi1966 »

Мимивид,аз си мисля дали не са плъхове :hmmm: Миналата година и аз видях нещо подобно в градината,но само на едно място и то до градината на съседа пък там е пълна джунгла.Всякакви животинки се въдят.Каквото и да е търси хладно щом рови само покрай капковото.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1105 пъти

Re: Помощ!Необичайни дупки в двора!

Мнение от ljuboznatelna »

По капковото са, защото там пръстта е мека.
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Помощ!Необичайни дупки в двора!

Мнение от mimivd »

Всъщност,наистина най-лесно за ровене е там.То полива всяка нощ от 2 ч до 4 ч.Вероятно там има и червеи .За плъхове ,незнам ,защо да ровят в земята?
Замислям се за язовец.Той яде червеи и ларви ,но хапва и други растения,но за момента други поражения няма.В същото време свекърва ми каза,че май видяла бяла котка да се шмугва през пипера,и аз си помислих веднага за белите ивици на язовеца.Привечер пък една жена и казала,че язовец и опропастил градината.
Мисля си,дали да накарам сина да програмира поливане през деня,ще промени ли това нещо?
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”