Проблеми при пеларгониумите

Модератор: Миша

Аватар
michailova
Кафе с мляко
Мнения: 200
Регистриран на: Яну 10, '14, 14:51
Местоположение: София

Re: Проблеми при пеларгониумите

Мнение от michailova »

Благодаря за отговора, Мише!
Сега да кажа какви ги надробих днес: натоварих две щайги със саксии и по съвет на приятелка отидох право в Централната лаборатория по карантина на растенията тук в София. Прекарах там няколко часа като междувременно се събра целият персонал от агрономи с различни специалности начело с директорката. Прегледаха ги много обстойно и казаха, че категорично не се касае за вирус или някакво заболяване. Нямат боторитис(сиво гниене) както си мислех вчера. Според тях всичко се дължи на ранното изкарване и студовете, а след това прибирането им отново на топло, съчетано с много засушаване и липса на микроелементи и по-конкретно желязо. Аз изобщо не смеех да торя, а и освен това като цяло поливам доста пестеливо. Прекалила съм явно и с перлита в страха си от стъблено и кореново загниване. И така. Хората луднаха с мен, но бяха безкрайно любезни и ми обърнаха много внимание. Ще живеят хайванчетата!
Аватар
kasija
Дълго кафе
Мнения: 109
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:34

Re: Проблеми при пеларгониумите

Мнение от kasija »

Имам проблеми с мушкатите - повечето са в този вид: пожълтели листа с изсъхнали краища или на петна. За първи път ми се случва. Много рядко торя. Каква може да е причината?
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”