Вредители по цветята

Модератор: Миша

Публикувай отговор
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Вредители по цветята

Мнение от libra »

Веро?
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 367 пъти
Обратна връзка:

Re: Вредители по цветята

Мнение от botan »

Веро е марка по принцип, но да. Като се разтвори във вода й позволява да омокря насекомите и биха могли да се отмият/удавят/удошат.
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Lois

Re: Вредители по цветята

Мнение от Lois »

Дайте акъл за един босилек. Разсад от Миша, който не засадих до момента, уж да го спася от охлювите. Държа саксийките на южен балкон, но нещо ги пасе! Днес даже му намерих лайненцата в едната саксийка :svekurva:
Какво може да е и как да се оттърва от него? До босилека има няколко лавандули и няколко цинии, които също чакат засаждане, те явно не са му вкусни. Ето нагледен материал
Изображение
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Вредители по цветята

Мнение от Noel »

Много големи остатъците :o
Лоис,озадачена съм :lol:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Teodora76
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1330
Регистриран на: Апр 1, '12, 18:41

Re: Вредители по цветята

Мнение от Teodora76 »

Имах подобен проблем с краставиците в оранжерията, наядени листа и остатъци подобни на тези от голяма гъсеница. Оказа се не много голям скакалец, съвсем случайно го фиксирах на фона на зелените листа.
Lois

Re: Вредители по цветята

Мнение от Lois »

ама при мен с ана балкон два квадрата, няма кой знае къде да се скрие, все на листата ще стои някъде. Мисля си, че се крие в пръстта и излиза нощем, тая гад.
Lois

Re: Вредители по цветята

Мнение от Lois »

намерих гадината, която ми изяде половината босилек! и се чудя, как не ми хрумна по-рано да я търся нощем :ufff:
явно през деня живее в пръстта, нямам друго обяснение, макар че не видях дупка никъде.
Изображение
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Вредители по цветята

Мнение от Noel »

Боже,Лоис :lol:
Да не си била на нощно бдение...
Угоил се е здраво :D
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 306 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Вредители по цветята

Мнение от Di_Va »

Не само по цветята ами навсякъде и основно по двете круши в двора, в огромно количество и в компанията на също толкова много оси, е ей това бръмбарче ли е, друг някакъв вид ли е, но много иискам да го идентифицирам, за да знам с какво да го унищожа. ММ уж пръска с нещо, но явно не ефективно, последното пръскане беше с НурелеД, но и то не ги унищожи (май заваля дъжд малко след като пръска :hmmm: ). Изображение
Моля, който знае кой е този вредител, да помогне!
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Вредители по цветята

Мнение от rumivarna »

Изображение
Ей това чудовище ми е изяло всите цветове на розите :cry: На тумби, на тумби се завират в цветовете и върху гниещите плодове на черешите! Изтреблението му е задача на маман и тя докладва, че вчера за час е изтрепала 350 парчета! Дали знае някой друг начин за борба с тази отврат освен механичния :hmmm:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”