Вредители по цветята

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
tedy84
Kъсо кафе
Мнения: 77
Регистриран на: Мар 29, '15, 14:34

Re: Вредители по цветята

Мнение от tedy84 »

Калико, успешно преборих щитоносни въшки на шефлера и адениум с механично почистване. С памучен тампон, напоен със спирт се почистват листо по листо, отгоре и отдолу. Поне два или три пъти ще се наложи да го направиш до пълно отстраняване. Много са неприятни и трудни тези буби.
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 366 пъти
Обратна връзка:

Re: Вредители по цветята

Мнение от botan »

Щом са щитоносни аз бих полял и със системен инсектицид отсвен стъргането. :nod:
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
denitsavm

Re: Вредители по цветята

Мнение от denitsavm »

calico написа:Помощ! Шефлерите ми са пълни със щитоносни въшки. С какво да пръскам?

Актара - поливаш и пръскаш. С тия огромни шефлери, май с памучния тампон ще ти отнеме цял ден :hmmm:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Вредители по цветята

Мнение от calico »

аз знам за тампоните, обаче те са по два метра, дето няма да ги чистя листо по листо. Правих го едни път това упражнение на зокуми, не ми хареса :svekurva:
ще търся актара, ако не стане чистя 4-5 листа от върховете, вкоренявам, а другото на боклука
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Роза1924
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1833
Регистриран на: Сеп 24, '10, 17:55

Re: Вредители по цветята

Мнение от Роза1924 »

За първи път срещам в градината това нещо .
Изображение

Що за гад е и как се третира? Опасявам се, че е нещо ново и непознато, а си хапва явно рози....
Аватар
dancheto
Кафе машина
Мнения: 4878
Регистриран на: Фев 24, '11, 08:48
Местоположение: хасково
Дал благодарност: 10 пъти
Получил благодарност: 8 пъти

Re: Вредители по цветята

Мнение от dancheto »

Използвам темата да питам и тук.... :nod:
Моля за помощ......какво й е на тази калатея Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Подарък е на дъщеря ми и понеже пък аз не съм в час с калатеите, питам вас за помощ!!! Зная, че е пръскана с Моспилан, понеже имало според мен бели влакнести въшки, поне така ми ги обясни, казах да се намали поливането, че беше прекалено, почвата беше започнала да побелява отгоре и се завъдили мушици......Доколкото знам вече няма мушици, но продължават листата да стават на петна.....
Независим дистрибутор на АкваСорс
http://superhrani.myaquasource.net
http://superhrani.myaquasource.net/opportunity
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Вредители по цветята

Мнение от Миша »

При калатеите така се получама при студена и преовлажнена почва ,при рязка смяна на температурата,при липса на светлина или недостатъчна въздушна влага ,или комбинация от някои от тези фактори .Погледнете от долната страна дали няма акари,общо взето причините може да са много
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
dancheto
Кафе машина
Мнения: 4878
Регистриран на: Фев 24, '11, 08:48
Местоположение: хасково
Дал благодарност: 10 пъти
Получил благодарност: 8 пъти

Re: Вредители по цветята

Мнение от dancheto »

Миша написа:При калатеите така се получама при студена и преовлажнена почва ,при рязка смяна на температурата,при липса на светлина или недостатъчна въздушна влага ,или комбинация от някои от тези фактори .Погледнете от долната страна дали няма акари,общо взето причините може да са много
Blagodaria! :daaa:
Независим дистрибутор на АкваСорс
http://superhrani.myaquasource.net
http://superhrani.myaquasource.net/opportunity
rederere
Kафенце
Мнения: 1
Регистриран на: Фев 1, '16, 11:54

Re: Вредители по цветята

Мнение от rederere »

Здравейте и благодаря за приема. :dovolen: Влизам съм във форума ви и преди: много красоти видях в него, но градините на някои от вас са умопомрачителни и спиращи дъха човешки :shock:
Надявам се да пиша в правилната тема, проблемът е следният: има някакви неща по Ареката ми, които, предполагам, са гадинки. Ето снимки:
Изображение
Изображение
Изображение
Имам и още снимки, ако са необходими. Отнесох се безхаберно към проблема и затова ми се струва, че трябва да действам. Ако е гадина, вкъщи разполагам с Децис, Санмайт, Моспилан, Нуреле и масло от Нийм. Но винаги мога да купя и нов препарат, разбира се.
Роза1924
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1833
Регистриран на: Сеп 24, '10, 17:55

Re: Вредители по цветята

Мнение от Роза1924 »

Не съм сигурна, че е вредител, но ми изглежда страшничко - дали някой го познава това чудо?
Изображение

Изображение

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”