Био рецепти за растителна защита-да споделим опит

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
muny7
Виенско кафе
Мнения: 446
Регистриран на: Май 20, '13, 11:33
Местоположение: София

Re: Био рецепти за растителна защита-да споделим опит

Мнение от muny7 »

Благодаря ти Надин :dovolen: имам тютюн ще накисна и от него дано стане :stiskam: , а за чесъна така го даваха англичаните и затова и аз пръсках :mrgreen:
Мога всичко, стига да пожелая! Лошото, е че бързо ми омръзва !
sasha

Re: Био рецепти за растителна защита-да споделим опит

Мнение от sasha »

И така, по идея на Gaura , наше форумно другарче, напоследък се увличам по Агрохомеопатия. Това се случва, след като съм убедена как Хомеопатични препарати въздействат на хора и животни.
Сега ще споделям впечатленията си от експериментите, които започнах отскоро.
Имам си една любима Salvia Argentea Atremis. Но тя се оказа любима и на охлювите/облечени/.Позовах се на:
Охлюви и плужеци напускат растенията ни с помощта на Хомеопатията
Лекарството е Helix Tosta
Приготвено е от черупката на хищен охлюв, който се храни с плужеци и охлюви и в хомеопатично разреждане е доста ефективно срещу тези малки приятелчета.
Кави препоръчва използването на 6X(6D) потенция.
С Helix Tosta 6D поливаме растенията, които не искаме да бъдат нагризани или изядени от плужеци и охлюви. Така им осигуряваме дълготрайна защита до 3-4 месеца (дори при обилни дъждове).
Приготвянето на разтвор за пръскане/поливане с хомеопатично лекарство е следния.
В 100мл вода поставете 2 гранули от големите или 3 гранули отсредния размер, или 5-6 зрънца от маковите семенца.
От този разтвор (100мл) добавете 10мл в 10л вода или цялото съдържание в 100л вода. Динамизирайте добре с енергично разклащане или разбъркване.
Напръскайте обилно или полейте.
Трябва да се знае, че с хомеопатични препарати се третира сутрин или вечер, когато не е изгряло слънце, защото то неутрализира действието им.
Добре е да се знае, че резервоарите на пръскачките трябва да са чисти и без миризма, защото иначе може да неутрализират лекарството преди да си е свършило работата.
Препарата ми изпрати Gaura, а го е купила от хомеопатичната аптека в София на ул. "Черковна".
Не знам защо, очаквах мигновен резултат, едва ли не да ги видя как се разбягват презглава и бях много изненадана и разгневена, когато на втория ден сутринта видях един охлюв, тихо приклекнал и похапва сладко... Но тази вечер вече няма никоййййй.
Поръчах си и книгата "Хомеопатия за фермата и градината", автор Вайкунтанат Дас Кавирадж, но тя е на твърде високо ниво/за мен/ и все още ми е трудно да я ползвам.
Надявам се да съм полезна, защото от години се боря с тези същества. Миналата година Красияна ми изпрати един препарат, с него направо се спаружваха, ставаха като стафиди, но този метод е по-хуманен/да речем/
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7196
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 271 пъти
Обратна връзка:

Re: Био рецепти за растителна защита-да споделим опит

Мнение от nadin »

Това за хомеопатията срещу охлюви и аптеката на Черкован и аз съм го чувала от един колега върл фен на био земеделието. Той в момента го прилага върхи всичките си разсади в оранжерията. Ще чакам да чуя още отзиви по въпроса, за да реша какво да правя с мойте плужеци.
Lois

Re: Био рецепти за растителна защита-да споделим опит

Мнение от Lois »

не намерих по-подходящо място да пусна това, попадна ми случайно сред нюзфийда - за борба със гризкащи сърнички го препоръчват, но отдолу пише, че и за други вредители действа - охлюви, голи и облечени и разни други дето не им знам имената на английски :) - да настържем сапун и да го разпръснем в градината.
чудя се дали, или?
ето цялата статия http://www.hometalk.com/14959021/use-so ... source=rmd" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 370 пъти
Обратна връзка:

Re: Био рецепти за растителна защита-да споделим опит

Мнение от botan »

Отдолу се извиняват на хората, че не могат да им помогнат с проблемите с мишки, слепи кучета, охлюви, зайци, елени и гущери.
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Deleted User 2919

Re: Био рецепти за растителна защита-да споделим опит

Мнение от Deleted User 2919 »

sasha написа:И така, по идея на Gaura , наше форумно другарче, напоследък се увличам по Агрохомеопатия. Това се случва, след като съм убедена как Хомеопатични препарати въздействат на хора и животни.
Сега ще споделям впечатленията си от експериментите, които започнах отскоро.
Имам си една любима Salvia Argentea Atremis. Но тя се оказа любима и на охлювите/облечени/.Позовах се на:
Охлюви и плужеци напускат растенията ни с помощта на Хомеопатията
Лекарството е Helix Tosta
Приготвено е от черупката на хищен охлюв, който се храни с плужеци и охлюви и в хомеопатично разреждане е доста ефективно срещу тези малки приятелчета.
Кави препоръчва използването на 6X(6D) потенция.
С Helix Tosta 6D поливаме растенията, които не искаме да бъдат нагризани или изядени от плужеци и охлюви. Така им осигуряваме дълготрайна защита до 3-4 месеца (дори при обилни дъждове).
Приготвянето на разтвор за пръскане/поливане с хомеопатично лекарство е следния.
В 100мл вода поставете 2 гранули от големите или 3 гранули отсредния размер, или 5-6 зрънца от маковите семенца.
От този разтвор (100мл) добавете 10мл в 10л вода или цялото съдържание в 100л вода. Динамизирайте добре с енергично разклащане или разбъркване.
Напръскайте обилно или полейте.
Трябва да се знае, че с хомеопатични препарати се третира сутрин или вечер, когато не е изгряло слънце, защото то неутрализира действието им.
Добре е да се знае, че резервоарите на пръскачките трябва да са чисти и без миризма, защото иначе може да неутрализират лекарството преди да си е свършило работата.
Препарата ми изпрати Gaura, а го е купила от хомеопатичната аптека в София на ул. "Черковна".
Не знам защо, очаквах мигновен резултат, едва ли не да ги видя как се разбягват презглава и бях много изненадана и разгневена, когато на втория ден сутринта видях един охлюв, тихо приклекнал и похапва сладко... Но тази вечер вече няма никоййййй.
Поръчах си и книгата "Хомеопатия за фермата и градината", автор Вайкунтанат Дас Кавирадж, но тя е на твърде високо ниво/за мен/ и все още ми е трудно да я ползвам.
Надявам се да съм полезна, защото от години се боря с тези същества. Миналата година Красияна ми изпрати един препарат, с него направо се спаружваха, ставаха като стафиди, но този метод е по-хуманен/да речем/
Сега при комшиите ти гъмжи от охлюви..А обратно няма ли да се върнат, ако не се пръска?
Deleted User 2919

Re: Био рецепти за растителна защита-да споделим опит

Мнение от Deleted User 2919 »

В наш двор живея смокове, те ловят мишките. Когато редовно бръмчиш с косачката, бягат и мишките, и другите подземни жители..Смоковете се крият също,но се връщат.
http://www.zs-z.ru/dela-sadovyie/vredit ... tkami.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Lois

Re: Био рецепти за растителна защита-да споделим опит

Мнение от Lois »

на мен основно охлювите са ми дерт. събирам ги, мъж ми ги готви, тровя ги, ама нямат край. Ръся с какво ли не, ама пак има бе!
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Био рецепти за растителна защита-да споделим опит

Мнение от Миша »

Да не се изгуби, има интересни рецепти, не гледайте, че пише "плодово производство" , важи за всичко в градината
paper_karov_y1n1.pdf
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Био рецепти за растителна защита-да споделим опит

Мнение от renimoss »

Миша, благодаря за образователната, интересна и полезна статия!
Знаеш ли защо при различни вредители се използват различни на цвят лепливи ленти? Напр. за черешова муха жълти, за оса - бели, а за бръмбари - сини, както пише в статията. Аз използвам жълти ленти срещу трипсове и определено действат.
Чудя се дали подобни ленти не могат да се използват против розения стъблопробивач, нали е вид оса, обаче с какъв цвят (може би бели?) :hmmm:
А защо не и против оси в лозето, но няма ли да се хващат и пчелите (те нали също са ципокрили насекми) :hmmm:
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”