Змия какво да правя

Модератор: Миша

Публикувай отговор
helan
Виенско кафе
Мнения: 415
Регистриран на: Дек 14, '11, 14:52
Местоположение: Пловдив

Змия какво да правя

Мнение от helan »

Незнам дали е за тук но давайте съвети.В неделя чистих пред къщата и под едни натурий намерих змия.Малка май беше прозрачна навита на кълбо.Това е най големият ми страх.Успях да запазя спокойствие, но докато викна човек докато намерим уред и тя се е шмугнала някъде.Сега се притеснявам че е в бараката.Чувала съм от стари хора да сложа чесън защото бягали от миризмата.Давайте съвети вие как бихте се справили?
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Змия какво да правя

Мнение от libra »

Много гадно,и мен много ме е страх ! :stiskam: :stiskam:
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Змия какво да правя

Мнение от Виола »

Хелан, виж какво намерих в нета.
http://agropal-bg.com/products/vsi4ki-p ... -zmii.html" onclick="window.open(this.href);return false;
И това копирах от един форум
Взимаш шепа сяра в някакъв метален съд и запалваш. Нищо сложно, тя само пуши, не гори. Не знам дали от миризмата, но змиите изчезнаха. Стойте и вие на страни, заради силната миризма, иначе за растенията нищо страшно.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Змия какво да правя

Мнение от Гео, граф »

Хелън, не се шашкай, мила ! Най-вероятно е бил някой малък смок - те са бледобежови, даже пясъчни на цвят и в паниката си го видяла като прозрачен. Те са безвредни животни - хранят се с малки гризачи, мишки, гущери, даже похапват и пепелянки, което направо ги прави полезни :!: Не е отровен и хапе само ако се почувства застрашен, обикновено обаче се изнася по най-бързия начин. Човек се стряска от змия когато я види внезапно, а самото животно се плаши не по-малко от нас. В стари времена дедите ни са слагали по една паничка мляко на праговете си, за да идва домашния смок да си пийва и да пази къщата от гризачи. То е умно и добро животно, страха е само в нашите глави :nod: ...

Вземи си котка :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Змия какво да правя

Мнение от ivanina »

Здравей, Хелън! Искам да споделя ,че преди време и аз бях изпаднала в същата ситуация. В мазичката ни чат - пат се срещаха мишки и аз редовно си зареждах капанчето.Но веднъж бях силно впечатлена от един по-особен шум из между разни хартийки натрупани там , и естествено се поразрових из тях да видя " квой туй нещо " и :o като го видях (смочето) настана една война между двама ни на живот и на смърт...и така в ситуация при САМОЗАЩИТА - убих невинното смоче (за което се разкайвам) защото то най-вероятно е търсило и прочиствало мишките ми , а ма аз си помислих че е дошло за мен(да ме изяде ) и така прекъснах естествената животинска верига в природата и продължих унищожаването на мишките с ръждясалият си капан :x
Та , поуката ми от всичката работа е че и твоето смоче си търси прехраната в шапрона ти и като усети че вече я няма -само ще се изнесе в други посоки , без да се налага да го гониш ,убиваш и тъй нататък... но все пак, направи това което теб те устройва :daaa: :D
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
helan
Виенско кафе
Мнения: 415
Регистриран на: Дек 14, '11, 14:52
Местоположение: Пловдив

Re: Змия какво да правя

Мнение от helan »

Мерси момичета малко ме поуспокоихте ама за всеки случай ще направя нещата дето ме съветвате пък ако не помогнат ще се хвана за думите на Гео и Иванина.
Каквато и да е развръзката /надявам се повече да не се срещам очи в очи със близначката :lol: /дано успея да се преборя поне със този страх щото при мен страховете са цял списък.
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1617
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 103 пъти

Re: Змия какво да правя

Мнение от Бобсъна »

Може да е бил безкрак гущер-Слепок!! :ieeemyzh:
Изображение
helan
Виенско кафе
Мнения: 415
Регистриран на: Дек 14, '11, 14:52
Местоположение: Пловдив

Re: Змия какво да правя

Мнение от helan »

Благодаря за успокоението ама 2 метров гущер има ли?
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1617
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 103 пъти

Re: Змия какво да правя

Мнение от Бобсъна »

Е,слепоците са по малки...явно в случая е Смок Мишкар....
Изображение
helan
Виенско кафе
Мнения: 415
Регистриран на: Дек 14, '11, 14:52
Местоположение: Пловдив

Re: Змия какво да правя

Мнение от helan »

А дано,,,,,,,,,,,,,,,,
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”