Разпознаване на болести и вредители

Модератор: Миша

libra
Наркоман
Регистриран: нед дек 13, 2009 8:51 am
x 92
x 87

нед ное 19, 2017 6:11 pm

Чемширените са такива ?
Изображение
0 x

Потребителски аватар
calico
Наркоман
Регистриран: ср дек 02, 2009 3:41 pm
x 448
x 546

нед ное 19, 2017 6:15 pm

Роуз, пръскай, тъкмо не вали
вади тежката артилерия ако е чимширената напаст
пък и да не е - Децис, Нуреле, пръскай :daaa:
0 x
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
РОУЗ
x 92

нед ное 19, 2017 6:22 pm

Кое да пръскам, като не знам кого атакуват? :hmmm:
Не прилича на снимката на Либра, аз самите пеперуди и механично мога да изтрепя, опасявам се къде може да са снесли яйца.
Дано някой ги разпознае.
0 x
Потребителски аватар
Миша
Наркоман
Регистриран: пет ное 27, 2009 2:11 pm
x 52
x 279
Контакти:

нед ное 19, 2017 6:26 pm

Не мога да ти кажа какво, на телефон съм и колкото и да се дзверя нищо няма да видя, дори да ги знам, обаче може да напръскаш с Афърм, не мирише, това е биоинсектицид точно за пеперуди и молци
http://semenata.com/Affirm" onclick="window.open(this.href);return false;
0 x
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......

Разсадник
Изображение
Deleted User 2919
x 92

нед ное 19, 2017 6:32 pm

Миша написа:Не мога да ти кажа какво, на телефон съм и колкото и да се дзверя нищо няма да видя, дори да ги знам, обаче може да напръскаш с Афърм, не мирише, това е биоинсектицид точно за пеперуди и молци
http://semenata.com/Affirm" onclick="window.open(this.href);return false;
Миша, но пчелите и калинките ще мрът..Знаеш, мисля че трябва да се пръска под найлона, който покрива заразеното..И както пишат, след ДВА дни вече не активно..Може чак тогава да се махне найлона от болното растение. Но когато голяма площ заразена и не може да се покрие ..., то вече ще мрът пчелите и калинките..и другите които полезни за растенията. :eeeh:
0 x

Потребителски аватар
calico
Наркоман
x 448
x 546

нед ное 19, 2017 6:34 pm

Алина, то и растения няма да има ако е оная чимширена гадост, тъй че и за калинките няма да има
пчелите вече почти не летят, на два дни виждам по една пчела
0 x
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
Deleted User 2919
x 92

нед ное 19, 2017 6:39 pm

calico написа:Алина, то и растения няма да има ако е оная чимширена гадост, тъй че и за калинките няма да има
пчелите вече почти не летят, на два дни виждам по една пчела
При нас калинките като облаци в градината и сега, терасата се напълни с тях и с щурците , ..и пчела видях върху роза, пчелата беше на жълти и черни чертички коремчето ,като пчеличката Мая..Докато тичах да взема фотоапарата си, тя излетяла на някъде..Иначе пчелите от кошарите в селото са черни, приличат на африканските пчели..
0 x
Потребителски аватар
Миша
Наркоман
Регистриран: пет ное 27, 2009 2:11 pm
x 52
x 279
Контакти:

нед ное 19, 2017 6:47 pm

Тия калинки на облаците не са от много хубавите :eeeh:
https://www.blitz.bg/obshtestvo/kitaysk ... 63390.html" onclick="window.open(this.href);return false;
0 x
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......

Разсадник
Изображение
РОУЗ
x 92

нед ное 19, 2017 6:48 pm

Благодаря, Мише, аз така или иначе вече съм в апартамента, но мога да отида да напръскам и след някоко дни, стига да разберем коя е гадта, за да знам върху кои растения да се съсредоточа.

Нали не е чемширената гъсеница това, не прилича на тези от нета, и аз разгледах снимки?

Може пък да е джигитайска пеперуда, дошла да яде чемширената! :angelche:
0 x
Deleted User 2919
x 92

нед ное 19, 2017 7:10 pm

Миша написа:Тия калинки на облаците не са от много хубавите :eeeh:
https://www.blitz.bg/obshtestvo/kitaysk ... 63390.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Имаше между тях и жълтите, броих точките, малко са..В четвъртък ще бъда там, ще хвана калинката и ще броя точките пак..Имаше и тези , които са дълги Шпанская мушка, не знам на български, сега латиница ще включа..(лат. Lytta vesicatoria) Имаше и дълги червени като калинки, и със ситни точки..тях не знам названието..
Най-полезната, пишат, е калинка с две точки http://agroflora.ru/korovka-dvuxtochechnaya/" onclick="window.open(this.href);return false;

https://dachadecor.ru/vrediteli/bozhya- ... a-uchastok" onclick="window.open(this.href);return false;
0 x
Потребителски аватар
Asarina
Кафе машина
Регистриран: нед мар 31, 2013 4:23 pm
x 137
x 52

нед ное 19, 2017 7:39 pm

РОУЗ написа:Имам спешна нужда да покажа тук пердето си на пеперуди! Градината ми е нападната от тези пеперудки, дали не е онази чемширената и ако не е тя, коя ще да е, какво да очаквам и как да я боря този сезон?
Десетки са по къщата накацали.
Това е малка част от онова, което заварих вчера.
Някой може ли да я разпознае?
В наше село също е пълно с такива пеперуди. По комарниците имаше десетки! Аз нямам чемшири, ама братовчед ми има огромни. Добре че погледнах тук, та го предупредих да пръска с инсектицид!
0 x
Deleted User 2919
x 92

нед ное 19, 2017 8:06 pm

Asarina написа:
РОУЗ написа:Имам спешна нужда да покажа тук пердето си на пеперуди! Градината ми е нападната от тези пеперудки, дали не е онази чемширената и ако не е тя, коя ще да е, какво да очаквам и как да я боря този сезон?
Десетки са по къщата накацали.
Това е малка част от онова, което заварих вчера.
Някой може ли да я разпознае?
В наше село също е пълно с такива пеперуди. По комарниците имаше десетки! Аз нямам чемшири, ама братовчед ми има огромни. Добре че погледнах тук, та го предупредих да пръска с инсектицид!
Не намерих снимката с тази пиперуда :hmmm:
Второто, тук вече имаше запитване за бубулечка червено и черно, дълга..приличаща на калинка отдалеч..но съвесем не е калинка..И аз питам, прерових литература, не намерих отговор.
Намерих нещо подобно, което ме страшно уплаши: http://xn---98-5cdtbf0hi.xn--p1ai/index ... k-naryvnik" onclick="window.open(this.href);return false;
0 x
miltonia
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: нед май 22, 2016 2:03 am
x 256
x 120

нед ное 19, 2017 9:29 pm

Роуз, аз не знам името на тази пеперуда, но такива съм ловила като малка през ваканциите, а това беше доста отдавна. ;)
Така че едва ли е китайската гад, нашенска си е.
0 x
Потребителски аватар
calico
Наркоман
x 448
x 546

пон ное 20, 2017 10:08 am

Алина, това не е ли Божа кравичка?
Изображение

аз съм пълна с тях, не съм забелязала да вредят на нещо
0 x
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
Потребителски аватар
сюзан
Баш кафе майстор
Регистриран: чет юни 12, 2014 10:56 am
x 163
x 159

пон ное 20, 2017 10:38 am

Не, Калико, не е божа кравичка. Тя си е безобидна и безвредна. Това е друго, но не знам има ли го у нас.
С тази промяна на климата, която настъпва по-скоро от очакваното, казват, че се променя и фауната и у нас се появяват все повече видове, характерни за по-топлите ширини.
0 x
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Отговори

Върни се в “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”