Разпознаване на болести и вредители

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5057
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 268 пъти
Получил благодарност: 1339 пъти

Re: Разпознаване на болести и вредители

Мнение от Lilly »

Силве, питай в темите за иглолистните - там са корифеите
Може да погледнат тая тема, ама не е сигурно
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10776
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 243 пъти
Получил благодарност: 460 пъти
Обратна връзка:

Re: Разпознаване на болести и вредители

Мнение от botan »

Моля когато насочвате хора към раздела с иглолистни да посочвате и конкретна тема, защото иначе подпечатвате с восък съдбата на мнението да бъде изпляскано в общата тема. Както и се случи между другото, при условие че има специална тема за проблемите при иглолистните и специална тема за рода.
Insta: ex_hort
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Разпознаване на болести и вредители

Мнение от Силвия »

botan написа: Май 10, '19, 09:16 Моля когато насочвате хора към раздела с иглолистни да посочвате и конкретна тема, защото иначе подпечатвате с восък съдбата на мнението да бъде изпляскано в общата тема. Както и се случи между другото, при условие че има специална тема за проблемите при иглолистните и специална тема за рода.
Ей, исторически стана моя въпрос, аз докато намеря правилната тема, растението ще предаде богу дух :lol:
Отивам да търся :lol:
Ох, голяма каша стана, сега виждам, че той Ботан го преместил, аз пък друга тема намерих и там го цопнах :lol: Ми сори, дето се казва на чист български :oops:
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 238 пъти

Re: Разпознаване на болести и вредители

Мнение от Breda »

Не можах да намеря тема за змии с търсачката,ама ми е спешно :cry:
Досега се справях с тях с ето този репелент, докато парцелът беше малък,но е доста скъп за огромна територия,казаха ми сяра в агроаптеката,но след дъжд или поливка пак трябвало да се ръси,а ние сме с поливна

Изображение

Но сега парцелът ни е доста голям- около нас гора- джунгла,неподдържано място-джунгла, клошарник с милион натурии :ufff: и все такива привлекателни места за змиярници

Вчера на асфалта до нас

Изображение
Оня ден измежду краката ми едно змийче излезе от мулча,на топличко скрито
А днес сутринта - върха на сладоледа - до къщата :cry: :cry: :cry:

Изображение
Отщяха ми се и цветя и всичко..
Поддържаме винаги ниско окосено,натурии абсолютно никакви из двора,дърварника редовно ръсен с горния репалент,там змия не съм видяла
Кажете нещо ефикасно за отблъскване - растение,репелент на сносна цена за голяма територия или фирма,която се справя успешно с прогонването им в района на Варна,моля!!
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Разпознаване на болести и вредители

Мнение от calico »

Бреда, това е неприятно, особено ако са отровни.

Чувала съм, че има капани за змии, но не мога да те насоча.
И ние живеем насред джунгла наоколо, и места за змиярници в изобилие, но при нас котките ги държат извън границите на двора. Та аз освен котки друго против змии не знам.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7219
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 30 пъти
Получил благодарност: 415 пъти
Обратна връзка:

Re: Разпознаване на болести и вредители

Мнение от nadin »

котки таралежи. Аз си имам котки за през деня и таралежи за през нощта. Друго за големи територии не знам, а и повечето змии са защитени и не може да ги убиваш. Трябва да се разкарат живи. Но пак ако не са отровни няма от какво да се страхуваш. Виж във фейса в някоя от групите за змии дали няма някой близо до вас да мине да види какво е положението, щото тази последната ми прилича на пепелянка а тя е отровна. Също може да се обадиш на РИОС Варна и да ги питаш какво да правиш.
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5274
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 99 пъти
Получил благодарност: 105 пъти

Re: Разпознаване на болести и вредители

Мнение от Daniela Pargu »

Леле Breda :gush: и аз съм на същото дередже :snif:
Косим и околните парцели, слагала съм уред вибрационен,ръсила съм с този препарат и
още 2 други/то и фирмите с тях ще ти наръсят!/
Няма резултат!Имам и котки,но....миналата година ми ухапаха 80кг куче и го загубихме,
докато се разбере,че му има нещо :ufff: :ufff:
Всички препарати трябва да се повтарят при дъжд......
Моля те,дръж ни в течение, с надежда да откриеш нещичко за помощ :stiskam: :stiskam:
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 238 пъти

Re: Разпознаване на болести и вредители

Мнение от Breda »

Благодаря ви.Котки нямам. И фейс нямам.Най-смешното е,че преди седмица пръсках с репелент за котки -група улични ли,незнам ми съссипват растенията- от туфата незабравка не остана нищо,тревите,особено стипата сравнена със земята.Сега обаче спирам.Таралежи обожавам,но няма как да ги задържа в двора,навсякъде има дупки,нямам плътна ограда.Ще се обадя в РИОС,но мисля няма да има резултат.Миналата година една приятелка с мъжа и на плажа в Аспарухово виждат 2 змии до играещи деца и се обаждат,казали им ,че освободили щатния змияр и нямало кой да дойде,никаква реакция.И аз мисля,че е някаква отровна,ами резнах я с брадвата,защитена,незащитена това е положението,мен кой ще ме защитава :cry: ,баш в този момент бях сама,откъде да знам къде ще се шмугне
Изображение

Изображение
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Разпознаване на болести и вредители

Мнение от calico »

тази последната ми се видя черна, на мен на усойница ми заприлича. Дръж винаги ампула урбазон у вас и спринцовка.
и за Бога, не гони котките. Където ходят котки и маркират, змиите не ходят, те животните си знаят миризмите.
Освен това оня репелент, дето е ефикасен, скъп не скъп, поне покрай къщата напръскай с него.
и трябва да си завъдиш поне 1-2 дворни котки. Като свикнат, не правят чак такива поразии по растенията
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 238 пъти

Re: Разпознаване на болести и вредители

Мнение от Breda »

Така,обадих се в РИОСВ .Отговор - Предмет на дейност на нашата структура е опазване на естествените местообитания и живота на биоразнообразието. Тогава,викам,ще преформулирам молбата си - опазете живота на змиите,защото ние ги убиваме,когато са в близост до къщите ни.Отговор - Ако има непосредствена опасност за живота и здравето ви ,обърнете се към община Варна,ако имат щатен експерт по змии или Гражданска защита,благодаря за обаждането.
И понеже е ясно ,че сама трябва да се спасявам - запалих колата и в аптеката.Искам урбазон .Аптекарят - Защо? Ми викам - змии много.И той ме отряза :lol: - Механизмът на алергичната реакция и анафилактичният шок имат съвсем други механизми в човешкото тяло от действието на змийската отрова - даже при различните змии действа различно.Не помага въобще.Само болница.Викам - дайте ми поне всичкия камфор ,дето го имате,взех 4 шишенца и един пакет.После в агроаптеката за сяра и репелент.
Сега остана да завъдя котки :slips:
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”