Къртица

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
bibi
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1886
Регистриран на: Юли 13, '11, 15:49
Местоположение: Левски

Re: Къртица

Мнение от bibi »

vivianna444 написа:На няколкко места четох, че фритиларията гони къртиците и слепите кучета. Миризмата на луковицата ги гонела :twisted:
Някой може ли да потвърди? Случвало ли се близо до фритилария да има къртичина :hmmm: или това си е фолклор :D
Да случи се на мен.Тази пролет само на няколко метра от фритиларията се появи къртица.Голямо дебнене с мотиката падна.Да знаете и Ники също много е трудно да я уцелишпо чутурата :hihihi: .И колове се мъчихме да и забиваме(като на вампир)вместо да я удряме с мотиката,ама нищо.Бях купила едни таблетки мисля бяха 8 лв,които се използват за гъгрица(ама не ги дават на всеки,че е някакъв отровен газ)И аз докато ги сложа,щото трябвало да се запушват входове и т.н. пък и от страх за мене една сутрин я намерих умряла в царевицата.Никакво друго обяснение не можах да си дам,освен,че е попаднала на непокълнало зърно,а тя(царевицата)нали е обработена с някакво розово(също много отровно)и си е хапнала.И КРАЙ.няма я вече.Таблетките за гъгрицата върнах в аптеката и се взех препарат за пръскане. :dovolen:
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7196
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 271 пъти
Обратна връзка:

Re: Къртица

Мнение от nadin »

Мойта даже я изядоха. Беше от дребната високата жълто кафеникава. Сега не си спомням как точно се казваше.
Аватар
Вискяр
Кафевар/ка/
Мнения: 709
Регистриран на: Окт 24, '11, 18:49
Местоположение: В полите на Вискяр планина
Обратна връзка:

Re: Къртица

Мнение от Вискяр »

Ники Стоянов написа: . До десетина часа ще дойде на проверка и тогава с мотиката по чутората. Действа безотказно.
Нищо работа... :hihihi:
bibi написа:
vivianna444 написа:.Никакво друго обяснение не можах да си дам,освен,че е попаднала на непокълнало зърно,а тя(царевицата)нали е обработена с някакво розово(също много отровно)и си е хапнала.
Къртицата е месар - не яде вегетарианска храна.
Сляпото куче съща не яде царевица.

Радвам се, че има хора, постигнали мирно съвместно съществуване с къртицата.
От както работя на висока леха, нямам никакви проблеми с нея.

И да. Борбата е не особено смислена. Не може да се изтреби Живота. Днес убиеш пет, утре шест дошли от нейде...
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Къртица

Мнение от renimoss »

vivianna444 написа:На няколкко места четох, че фритиларията гони къртиците и слепите кучета. Миризмата на луковицата ги гонела :twisted:
Някой може ли да потвърди? Случвало ли се близо до фритилария да има къртичина :hmmm: или това си е фолклор :D
И аз съм го чувала, обачееее, при мен първо една от фритилариите я избута къртицата, а останалите 2 ги изядоха мишките, които, предполагам, че са използвали къртичите ходове. Намерих няколко парченца нагризани луковици :evil:
Аватар
violeta.5151
Виенско кафе
Мнения: 361
Регистриран на: Окт 25, '13, 14:36
Местоположение: Varna

Re: Къртица

Мнение от violeta.5151 »

Аз гоня къртиците с нафталин.Две пакетчета в дупката и една лейка гореща вода.Ако се появи отново......но надали.Сляпото куче е ужас Една зелка ми се клати на ляво и дясно -помислих че откачам Гледам и не вярвам Добре че мъжо мина наблизо и аз само показвам и гледам дали ще станем двама :hihihi: :hihihi:Той взе мотика цапна зелката и изкара това чудо След няколко дена направи капан-е няма грешка.Метална тръба ф7-8 50 см Утре ще го снема и покажа.Усетя ли гадината най много един ден и е хванато.
http://violeta51.snimka.bg/flowers/cbet ... 2.26965518
"Големите умове обсъждат идеите. Средните умове обсъждат събитията. Малките умове обсъждат хората" (Елинор Рузвелт
Аватар
violeta.5151
Виенско кафе
Мнения: 361
Регистриран на: Окт 25, '13, 14:36
Местоположение: Varna

Re: Къртица

Мнение от violeta.5151 »

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
http://violeta51.snimka.bg/flowers/cbet ... 2.26965518
"Големите умове обсъждат идеите. Средните умове обсъждат събитията. Малките умове обсъждат хората" (Елинор Рузвелт
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Къртица

Мнение от ljuboznatelna »

Брех! Бягай за патент, че току виж го видиш в магазина след време :) Това нещо заравя ли се? С примамка ли е?
Ние сме пробвали с капан, уловихме 2 слепи кучета и една къртица, една уловиха котките (поне я видях). Обаче после взеха да надушват нещо по капана, въпреки че е пипан с ръкавици (уж).
Нямаше такива гадинки докато поливахме с една руска потопяема помпа, тя така вибрираше, че я усещах под краката си до противоположния край на двора. Да ама минахме на друга :)
Не искам да сипвам нищо по дупките, защото са до самите растения (които ядем), а сред цветята не е толкова страшно.
Единственото, което ми идва наум е да включваме нещо вибриращо като руската помпа за 2 часа на ден :hmmm:
Аватар
sendi1966
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1195
Регистриран на: Апр 7, '13, 12:17
Местоположение: Хасково

Re: Къртица

Мнение от sendi1966 »

Любознателна щом котките веднъж са хванали къртица,ще продължават да хващат.Миналата година при мен се бяха появили къртичини и едната котка постоянно висеше там и повече къртичина не се появи.Но аз я знам,че ги хваща понеже ги умъртвява и ги носи по двора :D
Аватар
violeta.5151
Виенско кафе
Мнения: 361
Регистриран на: Окт 25, '13, 14:36
Местоположение: Varna

Re: Къртица

Мнение от violeta.5151 »

Сляпото куче и къртика са различни животни и борбата с тях не е еднаква.Капана се поставя пред дупката на сляпото куче но след като се уверите че има животинка.Отваря се тунелчето и ако се затвори с избутана пръс се поставя капана.Тази гадина ми измъкна стотици лалета .Къртица се появи на пътя и започна да прави купчини но с гореща вода и нафталин я изгоних.
http://violeta51.snimka.bg/flowers/cbet ... 2.26965518
"Големите умове обсъждат идеите. Средните умове обсъждат събитията. Малките умове обсъждат хората" (Елинор Рузвелт
Аватар
darusha5k
Виенско кафе
Мнения: 319
Регистриран на: Яну 14, '11, 17:28
Местоположение: Пловдив

Re: Къртица

Мнение от darusha5k »

Къртицата колкото вреди, толкова и помага :D Например ще ви изяде поповите прасета /да не дава господ/!
В Баумакс имаше мин. год. едни кръгли-като тръба :hihihi: капани.Ние с подобен си хванахме 3бр..
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”