болест по пъстролист чашкодрен

Модератор: Миша

Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 458 пъти
Получил благодарност: 867 пъти

Re: болест по пъстролист чашкодрен

Мнение от greeneyed »

Прочети всички постове в темата, Танюшка и тогава решавай какво да правиш.
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: болест по пъстролист чашкодрен

Мнение от Гео, граф »

Потвърждавам думите на Лилка - тя ми спаси почти мъртвото чемширче с пръскане :gush: :tzeluvka: ! Гледахме го с Лаленце преди два дни как е подкарало новия прираст :nod:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: болест по пъстролист чашкодрен

Мнение от Tanet »

Имам масло от чаено дърво ще купя и от другите , но маслото от чаено дърво в какво количество и в какъв разтворител да го приложа?
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 207 пъти
Получил благодарност: 1116 пъти

Re: болест по пъстролист чашкодрен

Мнение от Lilly »

http://forum.flowersnet.info/viewtopic. ... 0&start=60" onclick="window.open(this.href);return false;
ето ти коментар от друг форум за тия масла и начина на използване
но за тая гад по евонимусите аз лично бих пуснала първоначално тежката артилерия, защото тия наистина са голяма напаст. Пък после поддържай растенията с маслата. Може и да не съм права за маслата - нямам опит.
Можеш да спасиш растенията - просто бъди стриктна в пръскането, сменяй препаратите, не пропускай пръскане и ще ги пребориш - това твърди личният ми опит :D
Mike
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1599
Регистриран на: Яну 12, '10, 19:01
Получил благодарност: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: болест по пъстролист чашкодрен

Мнение от Mike »

Аз не можах да се преборя с тази гад и ги изкорених всичките -имах и 6-9 годишни различни сортове.
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 207 пъти
Получил благодарност: 1116 пъти

Re: болест по пъстролист чашкодрен

Мнение от Lilly »

[quote="Mike"]Аз не можах да се преборя с тази гад
Ако си спазил това , което написах ...с едно и също нещо сме се борили , щом аз съм успяла, няма основание ти да не успееш.
Ако всичко си направил както трябва - има само още едно възможно обяснение - попадала съм на препарати, които изобщо !!!! не действат. При разговор в агроаптеката се оказа, че не съм единствената, която е споделила такива жалби. Т.е. аз останах с впечатление, че се пускат препарати от търговци, които при разфасоването в Б-я предполагам , че разреждат твърде много или пък се продават препарати с изтекъл срок. Но като видя , че няма ефект за няколко дни, сменям препарата. И вече купувам само от Агропал препарати.
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 207 пъти
Получил благодарност: 1116 пъти

Re: болест по пъстролист чашкодрен

Мнение от Lilly »

http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.php?f=6&t=597" onclick="window.open(this.href);return false;
http://hobbykafe.com/forum/viewtopic.ph ... &start=165" onclick="window.open(this.href);return false;

Само да кажа - каквото съм научила за пръскането и торенето , е от Миша .
Когато имаме проблем с болести и вредители - темите стоят , ще почетем пак - мисля, че това е най-добрият подход.
Мишето много време е отделила абсолютно безкористно - по-добре да четем тя какво е написала , отколкото аз да импровизирам какво съм разбрала :D как и с какво се пръска .
незабравка

Re: болест по пъстролист чашкодрен

Мнение от незабравка »

Специално за евонимусовата въшка-за мене борбата с нея е безмислена и неоправдана,Борила съм се с нея при различни обстоятелства-добре ще пръскате с това -онова ,ще се надишате с отрови/Нуреле без маска тип противогаз и защитно облекло не се пръска/ и примерно тази година ще го отървете растението,ама рано или късно упоритата гад ще го нападне отново,Едва ли ще имате време и желание да пръскате редовно и на малки интервали както в разсадниците.За мене решението е едно-или избирате сортове,които са по устойчиви или някаква алтернатива на евонимуса.Аз лично работя само с радикансите и един сорт Блонди има който се справя сравнително добре с атаката на въшките.Естествено не допускам в разсадника да ги нападне въшката,но знам,че и в домашни условия и в паркови условия ще могат да съществуват и с малко въшки за компания,ако се пръскат от време-на време.Япониката не искам да го виждам-,,сортовете му са много податливи.мъчила съм се да спася огромни топки с диаметър 250 см на един хотел на Златните и на втората година пак ги нападнаха гадовете,,опадаха им листата и направо ги изкоренихме.Засадихме лавровишни.Лавровишни има и високи сортове ,има и средни има и почвопокривни джуджета.За по студените райони има нови сортове унгарска селекция,които издъжат до -34 градуса.Чимширите също съм ги разкарала,използвам илекс крената вместо тях.
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 207 пъти
Получил благодарност: 1116 пъти

Re: болест по пъстролист чашкодрен

Мнение от Lilly »

[quote="незабравка"]Специално за евонимусовата въшка-за мене борбата с нея е безмислена и неоправдана,
Принципно съм съгласна с теб - трябва да си правим така градината, че да не си усложняваме излишно живота. Но ми е жал да изхвърлям растения :snif:
Бях питала за една роза с бактериален рак - след оперативната интервенция, торене, антибиотици - тая пролет е слън-це!
Към момента няма никакви следи от рак - е, може и да е в ремисия, но пък може и да съм я излекувала :D
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”