Алтернативни средства за растителна защита

Модератор: Миша

Публикувай отговор
elena kirilova

Re: Алтернативни средства за растителна защита

Мнение от elena kirilova »

Дано Миша да погледене тук :evil:
има ли начин да унищожа семената на гадните плевели сега
нещо да се пръска ,разхвърля или ..и аз не знам как
има една гадна тревица
тука я наричат ''врабчови цръвца''
много тънки събълца и много тънък и дълъг корен
всичко около рози и всякакви други цветя е обвито с нея
стелеща е
и с много семена
скубах ,скубах,пръсках с раундъп
изчезва за малко и пак се появява
сигурно семената се насяват
знам ,че бяхте писали някъде за препарати дето унищожават семената,но не мога да си спомня какво и къде беше
Deleted User 2919

Re: Алтернативни средства за растителна защита

Мнение от Deleted User 2919 »

Жълт тагетис действа против белокрилки, първо че е жълт, а жълтото привлича белокрилките като цвят, а за тях е неприятен. Второто е: използвам веро за миене на чинии. Разреждам с вода и пръскам, когато няма слънце.Така спасих целината, която беше нападната .
Тука вече писаха за чесъна.Наистина помага заедно с лук(шушулки).И мравки не ги обичат. Аз пък търся средство биологична защита от филоксера.
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Алтернативни средства за растителна защита

Мнение от renimoss »

Някой от вас използвал ли е продуктите на Пиреко против неприятели и против гъбни болести? Като чета описанията звъчат като панацея, както всички описания, но дали действат?
Iliana59
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1526
Регистриран на: Яну 15, '12, 16:01

Re: Алтернативни средства за растителна защита

Мнение от Iliana59 »

Искам да попитам, как обеззаразявате полителеновите оранжерии преди сеитба?Миналата година имах голямо нападение от белокрилка.Въпреки многократното пръскане с Актара и Моспилан,доматите изсъхнаха в началото на септември.Предполагам ,че в почвата и по найлона има останали яйца :hmmm: Преди да посадя новият разсад какво трябва да направя?Някой ако е имал подобен проблем,ще съм благодарна ако сподели.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Алтернативни средства за растителна защита

Мнение от Миша »

Можеш да ползваш серни димки за обгазяване,или да напръскаш с формалин ,или това,което ние правим ,преди да внесеш разсада слагаш жълти лепливи ленти ,белокрилките се лепят по тях и не ти се налага да ползваш химия ,слагаш и сини ленти за трипса и забравяш химията,остават само акарите,но те се развиват слабо при влажни условия

ей тука предлагат димки за обеззаразяване
http://www.otrovi.com/dimki/neo-k7-tuhla-400gr.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Алтернативни средства за растителна защита

Мнение от renimoss »

Миша написа:Можеш да ползваш серни димки за обгазяване,или да напръскаш с формалин ,или това,което ние правим ,преди да внесеш разсада слагаш жълти лепливи ленти ,белокрилките се лепят по тях и не ти се налага да ползваш химия ,слагаш и сини ленти за трипса и забравяш химията,остават само акарите,но те се развиват слабо при влажни условия

ей тука предлагат димки за обеззаразяване
http://www.otrovi.com/dimki/neo-k7-tuhla-400gr.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Миша, от къде купуваш лентите, които споменаваш? В сайта с димките не видях да пише изрично кои са за белокрилки и трипси, но може да не съм гледала добре. Могат ли да се използват в жилищни помещения? Тези белокрилки са на път да ме накарат да повярвам в самозараждането на живота!
Аватар
sendi1966
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1195
Регистриран на: Апр 7, '13, 12:17
Местоположение: Хасково

Re: Алтернативни средства за растителна защита

Мнение от sendi1966 »

Преди години когато се занимавахме с гъби мъж ми обеззаразяваше гъбарника с формалин.В една тенджера излива формалина и го слага на котлона да ври.След няколко часа формалина извира и се оставя гъбарника затворен няколко дни.Вътре се влиза обезателно с противогаз.
Миналата година си направих експеримент с белокрилките,може и да ми се смеете,но пробвах и имаше ефект.Тъй като котката ми ходи по двора и завъжда бълхи от вет.аптека ми дадоха препарата Неостомозан,след изкъпване се полива животинчето и има страхотен ефект.Беше ми писнало от гадните белокрилки и пробвах на бругманзията от този препарат.Ми изчезнаха :D Напръсках още един път и сега като гледам прибрана е в коридора гадините ги няма.Нямаше и някакъв страничен ефект върху растението.Значи,ако не помогне няма и да навреди.
Пиша съдържанието на активната субстанция:
Transmix(Tetha-cypermethrin)...5 г
Tetramethrin...0.5 г
Аватар
cvetnica
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1555
Регистриран на: Юни 10, '13, 10:34

Re: Алтернативни средства за растителна защита

Мнение от cvetnica »

Сенди, това не е за смях! Аз миналото лято ръсих в саксиите кучешка пудра против бълхи. Използвах я за унищожаването на малките черни мухички и успях да ги изморя, поне до сега все още не са се появили. :stiskam: :stiskam:
Всеки един човек е уникален, точно като всички останали. :)
Маргарет Мийд
Аватар
Krasiyana
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1065
Регистриран на: Юли 19, '12, 22:10
Местоположение: гр.София

Re: Алтернативни средства за растителна защита

Мнение от Krasiyana »

Щом казвате и аз ще пробвам белокрилки нямам, но по старите мушката има акари, а уж ги бях изчистила. Ще кажа резулатат какъв е.
“За да летиш, не ти трябват крила, а простор, една голяма любов и малко мечти.”
Силвия Кристъл
http://www.album.bg/krasiyana/?page=1" onclick="window.open(this.href);return false;
dantonova
Двойно кафе
Мнения: 182
Регистриран на: Авг 8, '11, 17:41

Re: Алтернативни средства за растителна защита

Мнение от dantonova »

Наистина няма нищо смешно в това, циперметринът е активната съставка на много инсектициди, предназначени за растителна защита. Относително безвреден, вероятно затова се използва и в препарати за домашни любимци.
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”