Компост

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7196
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 271 пъти
Обратна връзка:

Re: Компост

Мнение от nadin »

GIOIA(Джоя) написа:Така е,стига да не ги внесеш в градината,като ММ.
е да трябва да се сее преди това. Аз имам едно голямо сито сглобено от рамка на прозорец и остатък от мрежа, което ми върши идеална работа :D :dovolen:
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Компост

Мнение от Daniela Pargu »

Ларвите трябва да се унищожават,за да не се увеличава популацията на бръмбара.Снасят яйцата и в саксиите,по тревата/симптом-жълти закръглени петна/,при новозасадени китки.За белите-дълга тема! Седна дума -вредни са за градината :daaa:
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Компост

Мнение от tili »

Daniela Pargu написа:Ларвите трябва да се унищожават,за да не се увеличава популацията на бръмбара.Снасят яйцата и в саксиите,по тревата/симптом-жълти закръглени петна/,при новозасадени китки.За белите-дълга тема! Седна дума -вредни са за градината :daaa:
Сега като се стопи снега, точно такива странни кръгли и жълти петна се появиха по свежата трева, посята есента. Беше идеална :( И ако е тоя звяр, как се унищожава? Между дъугото циганите ми караха пръст от един стопански ТКЗС двор.
С какво да пръскам и кога?
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Компост

Мнение от Daniela Pargu »

Ако няма кученце,което пишка,то най-вероятно причината е това! Ларвите се хранят с коренчетата на тревата.Борбата е основно механична-насочена към пролетните бръмбъри!Те са бавно летящи и става лесно! :( Е,ако не -не е болка за умиране,де :stiskam: :daaa:
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Компост

Мнение от tili »

Daniela Pargu написа:Ако няма кученце,което пишка,то най-вероятно причината е това! Ларвите се хранят с коренчетата на тревата.Борбата е основно механична-насочена към пролетните бръмбъри!Те са бавно летящи и става лесно! :( Е,ако не -не е болка за умиране,де :stiskam: :daaa:
Няма кученце и имаше половин метър сняг, та това добре ги е затоплило през зимата. Знам ги тия изумрудени красавци, ще ги дебна. И ще напръскам поне с Нуреле като се позатопли.
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Компост

Мнение от Daniela Pargu »

Трудно се пръскат ,гадовете! Като се стопли, ще споделям за борбата! Не ги мисли от сега :stiskam: :dovolen:
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Компост

Мнение от tili »

Ще те подсетя, да знаеш! Страх ме е да не плъзне и по цветята, а и на тая трева толкова ѝ се радвах...
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Компост

Мнение от Daniela Pargu »

Не, по цветята няма ,само в саксиите влизат /рохкава пръст/Бръмбърът не прави нищо,пораженията нанасят ларвите!Ако си в гора,планина-язовец ако може да влезе-рови по тези жълти петна /яде лакомството/Сутрин ,като видиш купчинките изровено-е ,това мнооого ме дразни! :!:
Но пролет идва и това ни радва :ieeemyzh: :ieeemyzh:
Аватар
tili
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1812
Регистриран на: Юни 25, '14, 16:09
Местоположение: София

Re: Компост

Мнение от tili »

:stiskam: Така е, ще се справим. Аз успях да изтребя оная гад по чемширите, ще се справя и с бръмбарите :angelche:
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Компост

Мнение от Daniela Pargu »

:stiskam: :daaa: :daaa: :gush:
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”