Проблем с иглолистни -помощ?

Модератор: Миша

Публикувай отговор
Аватар
mugofrodo8
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1309
Регистриран на: Ное 26, '13, 22:45
Местоположение: Варна

Re: Проблем с иглолистни -помощ?

Мнение от mugofrodo8 »

Припикано от котка или куче ! Възстановяване има но много рядко и бавно и само в случай че не се припикава повече . Защото животните като си маркират нещо вече са си го орисали или с две думи си викат ще ви пикая на туите и така съжалявам за откровенноста :stiskam: :stiskam:
ДианаИлиева
Kафенце
Мнения: 6
Регистриран на: Апр 6, '17, 14:15

Re: Проблем с иглолистни -помощ?

Мнение от ДианаИлиева »

Значи трябва да мисля вариант за нещо, което отблъсква котки. Защото няма да е куче със сигурност. Жалко точно преди седмица ги посадих и не съм им се порадвала още дето се вика :cry:
ДианаИлиева
Kафенце
Мнения: 6
Регистриран на: Апр 6, '17, 14:15

Re: Проблем с иглолистни -помощ?

Мнение от ДианаИлиева »

Благодаря ви все пак за помощта. Да си направим жива ограда ми е мечта. Все някак ще я осъществя най-накрая!
Lois

Re: Проблем с иглолистни -помощ?

Мнение от Lois »

Имам проблем с едно иглолистно, на което дори не зная вида.
Посадено преди 5-6 г от саксийка, беше половин педя, сега е около 90см.
Обаче от известно време забелязвам, че му съхне върхът - а сега е вече супер зле.
Какво може да му е, и има ли нещо, което мога да направя за да го спася?

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
mugofrodo8
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1309
Регистриран на: Ное 26, '13, 22:45
Местоположение: Варна

Re: Проблем с иглолистни -помощ?

Мнение от mugofrodo8 »

Picea glauca 'Conica' Няма страшно това е често срещан проблем при коничния смърч . Вариантите са два три - да се прикопае около корена добре и да се натори с тор за иглолистни или яра мила -гранулиран . Добре се отразява пролетна аерация на кореновата система при повечето иглолистни това става с вила и пробождане в кръг около растението . Може да пръснеш с куадрис но на този етап не режи върха обикновено ако е пригор се оправя в рамките на 2 години само . ако проблема с съхненето продължи надолу което малко ме съмнява тогава пиши пак ще ти обясня какво да правиш
Lois

Re: Проблем с иглолистни -помощ?

Мнение от Lois »

Много ти благодаря, ще направя каквото си ми написал и ще го държа под око.
РОСИРОС
Кана кафе
Мнения: 695
Регистриран на: Ное 13, '13, 14:33
Местоположение: Пазарджик

Re: Проблем с иглолистни -помощ?

Мнение от РОСИРОС »

Изображение

Помощ!Имам проблем с Picea glauca 'Conica' нещо и става :hmmm:
Аватар
mugofrodo8
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1309
Регистриран на: Ное 26, '13, 22:45
Местоположение: Варна

Re: Проблем с иглолистни -помощ?

Мнение от mugofrodo8 »

Сутрин и по обед от тази страна ли я огрява слънцето ? Направи разтвор на топсин о полей в корена леко .После чрез пръскане трябва да третираш с Кудрис и ако не е торена трябва да го направите . Торенето ги предпазва в бъдеще от такива проблеми . :daaa:
РОСИРОС
Кана кафе
Мнения: 695
Регистриран на: Ное 13, '13, 14:33
Местоположение: Пазарджик

Re: Проблем с иглолистни -помощ?

Мнение от РОСИРОС »

Точно сутрин и по обяд я огрява слънцето от тази страна ! Тя е около 2 метра и е над 10 години, не съм я торила досега, не съм имала проблени ! С какъв тор да я торя?
Аватар
mugofrodo8
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1309
Регистриран на: Ное 26, '13, 22:45
Местоположение: Варна

Re: Проблем с иглолистни -помощ?

Мнение от mugofrodo8 »

Вилморин е хубав и изпробван но май в бриколаж го има и в практикер.Ако в някакъв гранулиран за иглолистни чешкия Агро или Биопон , Компо също не е лош но гранулат не течен или в краен случай яра мила комплекс . Не е задължително редовно торене в поне веднъж трябва , другото ще се оправи но вече в следващата пролет .
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”