Био рецепти за растителна защита-да споделим опит

Модератор: Миша

Публикувай отговор
РОУЗ

Re: Био рецепти за растителна защита-да споделим опит

Мнение от РОУЗ »

Lilly написа: Дек 6, '18, 00:00 Роуз, тази гърмяща смес беше комбинация от всички изброени? или пръскаше последователно с всяка от тях?
Всичко накуп :mrgreen: , нямах време за проби, защото почти бяха изяли 6-7 метрова корона. Ползвала съм и друг път настойка от чесън - за листни въшки, ново за мен беше оцетът с домашния сапун. Домашен сапун съм пробвала и при доматите, заедно с бордолезов и мисля, че имаше добър ефект, но не съм категорична, защото не разпознавам добре болестите по зеленчуците.
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 207 пъти
Получил благодарност: 1116 пъти

Re: Био рецепти за растителна защита-да споделим опит

Мнение от Lilly »

ако правилно помня /което винаги е под сериозен въпрос вече :D / , в домашния сапун има сода каустик и мас
лют червен пипер мисля да ползвам срещу домашните любимци, като напръскам растенията, които ми ядат / опасаха вече коледната звезда/
но аз бих се притеснявала от това комбиниране. Ти всъщност комбинираш различни химически съединения без идея като ги смесиш, какъв продукт ще се получи. Слава богу, в случая продуктът е добър, ама все пак внимавай
Имам една такава изцепка, като реших да измия стълбите на къщата с 2 препарата, вместо с един - за по-сигурно. За една бройка щях да дам фира - не зная какво се отдели, някакъв задушлив газ, бойно отровно в-во :D , ама доста бях сдала.
Та с химията - по-леко, само след консултации с Мия :D .
А с нуреле пробва ли , преди да включиш тежката битова артилерия ? или ти имаш нещо против химията ?
Тая година пролетта черна златка ми изяде розите и като гледах каква голяма гадинка е, не вярвах , че толкова лесно ще се даде на нурелето, с което пръскам за въшки
РОУЗ

Re: Био рецепти за растителна защита-да споделим опит

Мнение от РОУЗ »

И аз се замислих дали не е прекален за горката череша този микс, иначе сместта не е нищо по-различно от подправка за казан шкембе-чорба. :mrgreen:
Химия използвам в изключително крайни случаи, при животоспасяващи акции, както беше с чемширите последните две години. Догодина не съм сигурна дали ще потретя, достатъчно отрови дишам в града, за да си причинявам сама същото и в планината. Мисля и тях да ги пробвам с бабини диветини, ама по-раничко да започна, ако времето го позволява.
Публикувай отговор

Обратно към “Отглеждане, болести, вредители, неприятели и борбата с тях”