Нуждая се от помощ

Аватар
Martin
Kафенце
Мнения: 3
Регистриран на: Авг 13, '13, 17:16

Нуждая се от помощ

Мнение от Martin »

Изображение Изображение Изображение Здравейте на всички !!!
Първо искам да се представя :) казвам се Мартин Младенов, 85-набор, гр. Варна но избягах от България преди 4 години :) сега живея в Норвегия.
Винаги съм харесвал всякакви растения както и цветя и всичко зелено и красиво създадено от майката природа :)
Април месец началото си вземах Изображение Изображение снимката ми е правена преди 2 дена
Днес забелязах на новите камбанки които пораснаха са се разпространили някакви черни малки точки и изглежда това се разпространява, защото има и на другите.
От едната нова камбанка която беше, водата вътре беше черна , бръкнах с клечка за уши и извадих голям градински охлюв :( имам ги снимани и какви са тези малки черни петна,това са снимки от днес Изображение Изображение Изображение Изображение , тогава им нямаше нищо и на 2-те растения. Сега също и на нея и има нещо май . Където е хванала нещо самото капанче почернява Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение . Не съм го хранил гледам го много внимателно само 1 вия ден когато го вземах му бях дал 2 буболечки View My Video View My Video и това беше всеки го е правел :tzvetoman: моля ВИ помогнете :) полагах големи усилия и грижи
Благодаря предварително !!!
dionaea
Kафенце
Мнения: 2
Регистриран на: Апр 21, '14, 20:05

Re: Нуждая се от помощ

Мнение от dionaea »

както виждам по мухоловката ти има черни петна. Пробвай да я държиш на възможно НА ПО-СВЕТЛО място, но в никакъв случай не на външен балкон може на вътрешен но при температура от 5 до 30 градуса и не се притеснявай може да е защото още да не се е аклиматизирала
storms
Kафенце
Мнения: 23
Регистриран на: Дек 14, '13, 20:52

Re: Нуждая се от помощ

Мнение от storms »

Здравей,

Нормално е капанчето на мухоловката да почернее, след като е уловила нещо. Имай в предвид, че колкото по-голямо е насекомото, толкова по-вероятно е (след като "изсмуче" хранителните вещества от него) капанчето да почернее.
От снимките виждам, че мухоловката е в много добро състояние с добре развити капанчета. По желание, можеш да я нахраниш (да поставиш насекомо с подходящ размер в поне 90% от капаните). Най добре е с бели червеи, те са много хранителни и без досадната хитинова обвивка оставаща след насекомите.

Поздрави
Публикувай отговор

Обратно към “Насекомоядни растения”