Сарацения – Sarracenia. Отглеждане. Размножаване

Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 370 пъти
Обратна връзка:

Re: Сарацения – Sarracenia. Отглеждане. Размножаване

Мнение от botan »

За сега така съм ги оставил, изглежда, че се чувстват добре, вадят нови канички. :dovolen:
Аз още с влизането им вкъщи се опитах да ги уморя поливайки ги с чешмяна вода, но положението беше овладяно на следващата сутрин, като изхвръкнах за дестилирана. Промих обилно почвата и предвид меката софийска вода, мисля че всичко ще бъде ок. :-)
Заради сезонния растеж и това, че се наложи да излея водата от всички канички (не че имаше нещо в тях), дали не е добре да понахващам малко мухи? :hmmm:
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
subversive
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1074
Регистриран на: Дек 23, '09, 08:44

Re: Сарацения – Sarracenia. Отглеждане. Размножаване

Мнение от subversive »

Мисля, че не е добре да се хранят изкуствено, но нека Димитър ти каже- той е майстор :nod: Моите никога не съм ги хранила и не съм имала проблеми. Само дето след зимата се споминаха- заспаха зимен сън и заминаха за вечните ловни полета :D Ако имаш само сарацении, препоръчвам ти непентес. Lowland видовете се гледат като царевица :daaa:
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 370 пъти
Обратна връзка:

Re: Сарацения – Sarracenia. Отглеждане. Размножаване

Мнение от botan »

А, не може непентес, къде ще ти гледам тея чудовища... само още някоя лияна ми липсва вкъщи! :lol: Към росянки съм се насочил, мънички и хубавки. Сарацениите попаднаха при мен съвсем инцидентно, докато плащах на касата.... :angelche: Някой беше споделил същото мнение относно храненето, но четейки за росянките виждам, че на тях им дават храна от време на време през активния период и хората споделят, че им се отразява много добре. За това се зачудих дали пък няма и други течения, които да проповядват същото за сарацении. Аз нямам балкон и тези растения ще бъдат отглеждани вкъщи, което драстично намалява шанса те сами да си уловят нещо.
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
Лена
Kафенце
Мнения: 38
Регистриран на: Фев 5, '15, 19:47
Местоположение: Шумен

Re: Сарацения – Sarracenia. Отглеждане. Размножаване

Мнение от Лена »

ИзображениеИзображение[/img]
Тази вечер, без да се каня, се сдобих със Сарацения. Стоеше си сама на стелаж в Кауфланд, втори път преоценена. Дожаля ми и я взех.
Нямам понятие какво иска това хищниче. Само го полях.
Досега се рових из нета за инфо. Ясно - ще го изкарам на източна тераса с дълбока паничка, в която постоянно трябва да има вода. Утре ще имам дестилирана вода и за каничките. Не ми е ясно докъде да ги напълня (само големите, напълно развили се, нали) и трябва ли да правя опити да ги изпразвам. :hmmm:
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 370 пъти
Обратна връзка:

Re: Сарацения – Sarracenia. Отглеждане. Размножаване

Мнение от botan »

Ааа не, не пълни каничките, те сами ще се напълнят с каквото и колкото трябва. Водата не е задължително да е дестилирана, такава преминала през обратна осмоза също би ти свършила работа, обикновено е с розов етикет и се намира що годе евтино в големи разфасовки в магазините. :nod:
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
Лена
Kафенце
Мнения: 38
Регистриран на: Фев 5, '15, 19:47
Местоположение: Шумен

Re: Сарацения – Sarracenia. Отглеждане. Размножаване

Мнение от Лена »

Благодаря за съвета! Няма да ги пипам. :)
Публикувай отговор

Обратно към “Насекомоядни растения”