СПЕШНО! ВЕНЕРИНА МИ НЕ СЕ ОТВАРЯ!

Dionae's lover
Kафенце
Регистриран: вт яну 02, 2018 3:33 pm

пон яну 15, 2018 2:18 am

Онзи ден ми взеха нов венерин, понеже миналият сме го забравили навън след като сме се върнали от Банско :cry:
Мъжът ми го е купил сам за да ме изненада, ама уви... Капанчетата до сега НЕ се отварят, само две са леко отворени но не реагират.. От 2 години гледам Венерини за втори път ми се случва миналите старите така и не се отвориха а вътре бяха празни. Наложи се да изчакам да порастат нови и тези да ги изрежа, но не знам сега какво да правя, мъжът ми каза че го е залъгал в магазина и хлопнало останалите не т ги дразнел, знаел ,че не било хубаво (умник :lol: )
Дайте съвет от какво може да е.. Ще пратя и снимки (ако разбера как :D )
0 x

Потребителски аватар
milena02
Кафе машина
Регистриран: ср юни 13, 2012 4:35 pm
x 150
x 822

чет дек 20, 2018 12:16 am

Това е драма, трагедия, комедия и ако някой се сети за още естетически категории, моля да ги сподели немедленно! Потресена съм! Каква човешка съдба! Какъв катаклизъм и катарзис едновременно и произтичащи една от друга метаморфози на съзнанието! Драга, мила, нова съфорумке, дай, каке, някаква смислена картина на събитието в саксията. Ние тука сме гътвали 60 рози накуп, а ти врещиш за някакво стръкче, дето поувяхнало малко и мъжът ти виновен. Мъжът никога не е виновен за пораженията в градината, това го запомни, щом си се запътила към тоз форум. Момъкът е невинен до долно бельо и точка! Ти си окепазила китката! Снимай я да видим колко се е омърлушила и ще намерим някаква алтернатива на гинко-билобата за лечение. :gush:
0 x
katia
Баш кафе майстор
Регистриран: пон сеп 23, 2013 11:24 am
x 12
x 38

чет дек 20, 2018 8:38 am

Когато качваш снимките непременно отвори нова тема, така повече хора ще видят и евентуално ще помогнат :nod:
0 x
iv.tarlen
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: вт юни 07, 2016 4:45 pm
x 953
x 778

чет дек 20, 2018 9:36 am

Агенте, тя е писала на 15 януари, а ти се включваш една година по-късно, голям майтап :hihihi: :hihihi: :hihihi: !
0 x
katia
Баш кафе майстор
Регистриран: пон сеп 23, 2013 11:24 am
x 12
x 38

чет дек 20, 2018 9:52 am

iv.tarlen написа:
Агенте, тя е писала на 15 януари, а ти се включваш една година по-късно, голям майтап :hihihi: :hihihi: :hihihi: !
Е нищо де :angelche: По добре късно от колкото никога :gush: Тук периодично през годините се появява по някой най вероятно от скука и пише. Какви ли не питанки са качвани тук и на какви ли не теми ;)
0 x

Потребителски аватар
milena02
Кафе машина
Регистриран: ср юни 13, 2012 4:35 pm
x 150
x 822

чет дек 20, 2018 2:29 pm

iv.tarlen написа:
Верно, бе! :ufff: А защо тогава тази тема ми се изпречи пред очите? Най-отгоре в активни теми беше и реших, че някоя Венера го е закъсала.
0 x
Потребителски аватар
Мария Николова
Наркоман
Регистриран: съб ное 28, 2009 11:44 pm
x 1678
x 2991

пет дек 21, 2018 11:20 am

Може пък и след година девойката да види отговорите ви и да се появи второто й мнение.
Знае ли се. :dovolen:
0 x
Платон ми е скъп, но истината ми е по-скъпа.
Потребителски аватар
botan
Наркоман
Регистриран: пон ное 23, 2009 10:06 pm
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
x 55
x 151
Контакти:

пет дек 21, 2018 12:51 pm

Мария Николова написа:
пет дек 21, 2018 11:20 am
Може пък и след година девойката да види отговорите ви и да се появи второто й мнение.
Знае ли се. :dovolen:
Или по-вероятният вариант е да се появи някой друг със същият проблем, а вие да сте оспамили темата. :roll:
milena02 написа:
чет дек 20, 2018 2:29 pm
Верно, бе! :ufff: А защо тогава тази тема ми се изпречи пред очите? Най-отгоре в активни теми беше и реших, че някоя Венера го е закъсала.
Защото без да искаш вместо нови мнения си цъкнала теми без отговор. Слагай цъките за четене и ще си тип-топ. :hihihi:

И сега по темата. Причините мухоловките да не си отварят капанчетата са много: капанчетата са твърде млади, растението е под стрес, има проблеми с корените или пък растението е в зимен покой, а и обикновено капанчетата се отварят много по-бавно отколкото се затварят. Това, че са затворени като цяло не е проблем за растението, има сортове с толкова видоизменени капанчета, че не могат да улавят нищо по принцип и все пак съществуват.
0 x

Отговори

Върни се в “Насекомоядни растения”