Лалета 2019

Публикувай отговор
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3452
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 232 пъти
Получил благодарност: 115 пъти

Re: Лалета 2019

Мнение от polyabs »

Моля споделете впечатления кои от лалетата ви си цъфтят и се множат без да се вадят всека година. Повечето които съм имала до сега след година изчезват. искам да поръчам няколко вида но да не се занимавам с вадене :) :liubov:
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Лалета 2019

Мнение от dar »

polyabs написа: Май 13, '19, 00:57 Моля споделете впечатления кои от лалетата ви си цъфтят и се множат без да се вадят всека година. Повечето които съм имала до сега след година изчезват. искам да поръчам няколко вида но да не се занимавам с вадене :) :liubov:
Поли, при мен Sweet heart. Прекрасно , не вадя и не се разпада. Влизам пак да чета тук, че и аз такива търся и да се включа в поръчката.
Аватар
daneda
Баш кафе майстор
Мнения: 2220
Регистриран на: Мар 14, '12, 11:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 1397 пъти
Получил благодарност: 579 пъти

Re: Лалета 2019

Мнение от daneda »

martinis написа: Май 12, '19, 00:35
Tulipа China Town
Изображение

И понеже наистина досега не съм гледал никога лалета, резония въпрос за съветите ви относно този сорт. Много ми харесаха. Бих искал да ги запазя и за догодина. Да ги вадя или оставя в градината? Ако да ги вадя кога и как да ги съхраня...
Аз имам същото лале и не съм го вадила от поне 3 год. и всяка година си цъфти, не се множи много, но си цъфти! Ако искаш направи експеримент и остави няколко луковици в земята, а останалите ги извади. На есен засади извадените на друго място и пролетта ще разбереш - да ги вадиш ли или да ги оставяш където са си.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Лалета 2019

Мнение от calico »

:ieeemyzh: Божеее, още ви цъфтят лалета. колко хубаво,

аз не вадя Акебоно, вече четвърта година на едно място си е и си цъфти. обаче с по-дребни от първоначално цветове.
и едни високи, бели, лилиевидни, ама не знам името им- високи над 60 см, много стройни и елегантни.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
молина
Виенско кафе
Мнения: 475
Регистриран на: Окт 19, '16, 18:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 7 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Лалета 2019

Мнение от молина »

Последни лалета и от мен:
Изображение

Изображение
Тези са едни от любимите ми, на пръв поглед нищо особено - обикновени жълти лалета, но са ми спомен от моята баба. В детството ми цялата градина беше потънала с тях (имаше и червени, но от тях почти нищо не е останало). По миналата година ги откопах, защото вече не цъфтяха и вадеха само листа. Луковиците им бяха много на дълбоко и едни дребни и скупчени една до друга... Насадих ги, но миналата година почти нищо не цъфна от тях и аз не ги извадих . Сега очевидно луковиците са пораснали и ме зарадваха с много цвят! И за разлика от повечето ми лалета издържат почти цяла седмица във ваза. Милите лаленца на баба - ще направя всичко нужно да ги съхраня! Тази година вече ще ги извадя, ще им прекопая и на есен пак ще бъдат засадени. Дано успея да ги размножа отново!
"Когато има желание, ще се намери и начин.
Когато няма желание, ще се намери оправдание."
Аватар
молина
Виенско кафе
Мнения: 475
Регистриран на: Окт 19, '16, 18:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 7 пъти
Получил благодарност: 9 пъти

Re: Лалета 2019

Мнение от молина »

Червеното лале с жълтия център също е от баба. Дали някой може да го разпознае кое е да го потърся из поръчките?

Изображение
"Когато има желание, ще се намери и начин.
Когато няма желание, ще се намери оправдание."
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31685
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1028 пъти
Получил благодарност: 2399 пъти

Re: Лалета 2019

Мнение от Мария Николова »

Браво, Молина! :daaa: Стигнала си до правилния начин да ги запазиш - режеш прецъфтелите цветове, за да се хранят луковиците, вадиш, като пожълтее зеленията и садиш точно когато се сади лук и чесън. Тук е по Димитровден, но при теб може по-рано да идва зимата.
Всяка година!
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
polyabs
Кафе машина
Мнения: 3452
Регистриран на: Юли 13, '13, 18:15
Местоположение: Бургас
Дал благодарност: 232 пъти
Получил благодарност: 115 пъти

Re: Лалета 2019

Мнение от polyabs »

Натали-Я прекрасна колекция , толкова цвят на едно място :potekoha: сигурно по това време стоиш само в градината :)
Благодаря в момичета за споделения опит, надявам се и други да се включат със сортове лалета запазили се в градините без вадене! :liubov:
mimaflora
Баш кафе майстор
Мнения: 2126
Регистриран на: Дек 9, '09, 19:53
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 13 пъти

Re: Лалета 2019

Мнение от mimaflora »

Наталия, възхитена съм от градината и прекрасните ти лалета!
От мен едно двойно лаленце.
Изображение
http://www.delia.bg - Творческо ателие за ръкоделия
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2591
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 760 пъти
Получил благодарност: 746 пъти

Re: Лалета 2019

Мнение от Lalel4e »

mimaflora написа: Май 14, '19, 07:30 Наталия, възхитена съм от градината и прекрасните ти лалета!
От мен едно двойно лаленце.
Изображение
:shock: :shock: :shock:
Такова нещо пък... :hmmm:
Това е някаква мутация, нали няма такъв сорт??
Публикувай отговор

Обратно към “Лук и други луковици”